TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во руски напад во Запорожје убиени 23 луѓе

Р.С.Европа - 30.09.2022

Најмалку 23 лица загинаа, а 28 се ранети во руски ракетен напад што на 30 септември погоди конвој со цивилни возила во близина на јужниот украински град Запорожје, изјави регионалниот гувернер Олександр Старук. „Досега 23 загинати и 28 ранети.

Зеленски за масакрот во Запорожје: Непријателот бара одмазда за нивниот неуспех

Слободен Печат - 30.09.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски реагираше на масакрот на цивилите во близина на градот Запорожје на својот Телеграм профил. Украина утрово тврди дека руските сили истрелале ракети врз хуманитарен конвој кој требало да се движи кон ...

СТРАВИЧНА ФОТОГРАФИЈА СО УБИЕНИ 23 ЦИВИЛИ - Украина јави за брутален руски напад, Русите со спротивно тврдење

Фактор - 30.09.2022

Украина рано утринава објави дека руските сили извршиле брутален напад врз цивили, додека Русија тврди дека самата Украина го уништила конвојот за да го обвини Кремљ. Во ракетниот напад на Запорожје утрово загинаа десетици цивили, соопштија ...

Ракетен напад на хуманитарен конвој во Запорожје, меѓусебни обвинувања меѓу Русија и Украина

Точка - 30.09.2022

На денот кога Русија планира официјална анексија на четири украински области, меѓу кои и Запорошката, токму во неа е извршен напад на хуманитарен конвој. Според зборовите на локалните претставници, најмалку 23 луѓе загинале, а 28 биле ранети во ...

23 лица загинаа откако русите истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња

Макфакс - 30.09.2022

Утринава Руски сили истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, соопшти Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Стануваше збор за конвој цивили кои со автомобил оделе да ги земат своите ...

Во крвав руски напад врз конвој возила со цивили загинаа 23 лица (ФОТО)

Локално - 30.09.2022

Најмалку 23 лица загинаа, а 28 се ранети во руски ракетен напад врз конвој возила со цивили во близина на јужниот украински град Запорожје, соопшти регионалниот гувернер. Сведок на „Ројтерс“ видел околу 12 тела, од кои четири во автомобили, и рекол ...

Најмалку 23 лица загинаа, 28 се повредени во руски ракетен напад врз хуманитарен конвој во Запорижја

CivilMedia - 30.09.2022

Во Запорожје, во руски ракетен напад врз хуманитарен конвој загинаа најмалку 23 лица, а уште 28 беа ранети, објави на Телеграм Олександр Старук, шеф на регионалната воена управа на Запорожје, пренесува Укринформ.

Старух: Гранатиран хуманитарен конвој на излез од Запорожје

Скопје1 - 30.09.2022

Руските сили извршија ракетен напад врз цивилен хуманитарен конвој на излезот од Запорожје, има мртви и повредени, соопшти шефот на регионалната воена управа Олександар Старук. Тој на Телеграм напиша дека луѓето стојат во ред за да одат на ...

Русите гранатираа хуманитарен конвој на излезот од Запорожје, има жртви

360 степени - 30.09.2022

Шефот на регионалната воена управа Олександар Старук на Телеграм напиша дека луѓето чекале во редица за да одат на територијата контролирана од руските сили за да достават помош Руските сили извршија ракетен напад врз цивилен хуманитарен конвој на ...

ВИДЕО: Руските сили напднаа цивилен конвој во Запорожје, најмалку 23 мртви

А1 On - 30.09.2022

Утринава руските сили истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, соопшти Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобил тргнале да ги земат ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

Курир - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

24Инфо - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

24 Вести - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје , објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

Независен - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

Фокус - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

Либертас - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

Нетпрес - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

Опсервер - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

Бриф - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

ВИДЕО | Масакр врз цивили во Запорожје: Украинците ги обвинија Русите дека стојат врз нападот

Слободен Печат - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

Трагедија во Украина: 23 лица загинаа, откако Русите истрелаа ракети врз цивилен конвој

Press24 - 30.09.2022

Утринава Руски сили истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, соопшти Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Стануваше збор за конвој цивили кои со автомобил оделе да ги земат своите ...

23 лица загинаа откако русите истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња

MTM - 30.09.2022

Утринава Руски сили истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, соопшти Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Стануваше збор за конвој цивили кои со автомобил оделе да ги земат своите ...

Масакр врз цивили во Украина: Руски сили истрелаа ракети кон конвој, 23 загинати

OhridNews - 30.09.2022

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на областа Запорожје. Станува збор за конвој цивили кои со автомобили оделе да ги земат своите ...

НА ДЕНОТ НА АНЕКСИЈАТА Русите ракетираа автомобили во Запорожје, 23 цивили мртви, 28 повредени

+инфо - 30.09.2022

Непријателот нападна цивилен конвој во предградието. Луѓето беа во колона која требаше да се упати кон окупираната територија за да ги земе роднините и да достави помош. Има мртви и ранети, а итната помош е на терен.

(ФОТО) Најмалку 23 лица загинаа, 28 се повредени во руски ракетен напад врз хуманитарен конвој во Запорижја

Frontline - 30.09.2022

Во Запорижја, во руски ракетен напад врз хуманитарен конвој загинаа најмалку 23 лица, а уште 28 беа ранети, објави на Телеграм Олександр Старук, шеф на регионалната воена управа на Запорижја, пренесува Укринформ .

Во руски напад во Запорожје убиени 23 луѓе

Фокус - 30.09.2022

Најмалку 23 лица загинаа, а 28 се ранети во руски ракетен напад што на 30 септември погоди конвој со цивилни возила во близина на јужниот украински град Запорожје, изјави регионалниот гувернер Олександр Старук. „Досега 23 загинати и 28 ранети.