TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мирко Ивановски е новиот спонзор и менаџер на ЖФК Атлетико!

SportMedia - 22.09.2021

Како што самите се пофалија на социјалните мрежи, женскиот фудбалски клуб Атлетико Битола доби нов спонзор. А тоа е Мирко Ивановски, поранешниот наш репрезентаивец а сега актуелен член на Динамо Букурешт.

Екс репрезентативецот Мирко Ивановски стана спонзор на македонски фудбалски клуб

Спортклуб - 22.09.2021

Од екипата на битолски Атлетики информираа дека и официјално нов спонзор во клубот е Мирко Ивановски. Во нивното соопштение се вели: -Мирко Ивановски е долгогодишен репрезентативец на Македонија, кои 14 години игра во европските лиги.

Mирко Ивановски стана спонзор на женски фудбалски клуб во Битола

Спортски - 22.09.2021

Поранешниот македонски репрезентативец, Мирко Ивановски после седум години се врати во Романија и потпиша со Динамо Букурешт. По потпишувањето на договорот Ивановски стана официјален спонзор, финансиер и дел од управата на и менаџер на ЖФК Атлетико ...

Поранешен македонски репрезентативец стана спонзор на женски клуб!

Sport 1 - 22.09.2021

Поранешниот македонски репрезентативец Мирко Ивановски по седум години повторно се врати во Романија, каде што потпиша договор со Динамо Букурешт и тоа ќе биде негов трет романски клуб во кариерата, а парите веднаш реши да ги инвестира и да стане ...