TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ибра и се закани на ФИФА: Некој прави пари од моето лице без никаква дозвола, време е за истрага! (Фото)

Дерби - 24.11.2020

Златан Ибрахимовиќ сигурно ќе паузира во наредните десетина дена поради повредата на задната ложа, а слободното време кое сега го има поради периодот кој мора да го мине во рехабилитација, шведската фудаблска ѕвезда го искористи за да започне една ...

Ибрахимовиќ: Уморен сум од тоа некој да заработувам пари на мој грб

Акцент - 24.11.2020

Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ изрази незадоволство од компанијата „ЕА Sports“, која го користи неговото име и лице во популарната игра ФИФА без негова дозвола. Поранешниот шведски репрезентативец се закани дека ќе ја испита ситуацијата и ќе ...

Бекам заработи 45 милиони евра седејќи дома

Екипа - 23.11.2020

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам потпиша тригодишен договор со ЕА Спортс со што ќе се појави во новата видео игра ФИФА 21 и ќе заработи 45 милиони евра. Така, Бекам сега седејќи дома годишно ќе заработува повеќе пари од времето на своите ...

Ибрахимовиќ ја нападна ЕА Спортс: Зошто го користите мојот лик во ФИФА 21 без дозвола!

24Фудбал - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ се побуни зошто ЕА Спортс го користи неговото име и лик во играта ФИФА без негова дозвола. Ибра денеска распука по ЕА Спортс и стана хит на социјалните мрежи. „Кој им даде дозвола на ФИФА ЕА Спортс да го користат моето име и лице? ...

Ибра го сруши Наполи па „распали“ по „ЕА Sports“: Koj ви даде право да го користите моето име и лице?

ММС - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, вчера во дербито на Италија со два погодоци го „сруши“ ривалот Наполи и го остави Милан на првата позиција на табелата во Сериа А. Швеѓанецот со два погодоци во мрежата на Мерет го матираше Џенаро Гатузо и ја ...

Ибрахимовиќ ѝ се налути на „ЕА Спортс“: Заработувате пари на мој грб, време е за истрага!

СуперСпорт - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ ѝ се налути на „ЕА Спортс“ затоа што го користела неговиот лик и име во популарната видео-игра ФИФА, а притоа никој не го прашал за негова дозвола. Ибрахимовиќ испрати порака преку социјалните мрежи и кажа дека ќе се води истрага ...

Ибрахимовиќ се налути на ФИФА: Заработувате на моето име без да ме прашате!

Спортски - 23.11.2020

На напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ му пречи што се појавува во ФИФА, а никој не го прашал и не се договорил со него за користење на неговиот лик. „Кој дал дозвола на ФИФА и „ЕА Спортс“ да го користи моето име и лице? ФИФпро? Не знам дека сум ...

Ибрахимовиќ гневен и лут: Време е за истрага

Спортклуб - 23.11.2020

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ се прашува кој дозволил ФИФА ЕА Спорт да го користи неговото име и изглед во игра. Ибрахимовиќ со години е дел од популарната видео игра, но сега зборуваше за прв пат затоа што верува дека неговото име и лице ...

Ибрахимовиќ се изнервира: Некој заработува пари преку мојот лик, време е за истрага!

Sport 1 - 23.11.2020

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ се побуни преку социјалните мрежи и праша кој ѝ дал дозвола на ФИФА, односно на „ЕА Спортс“ да го користат неговото име и изглед во популарната игра. Ибрахимовиќ веќе со години е дел од популарната видео-игра, но ...

Ихрахимовиќ гневен на ФИФА и ЕА спортс: „Кој тоа прави пари на моето име?“ (ФОТО)

Дриблинг - 23.11.2020

Напаѓачот на Милан Златан Ибрахимовиќ побара истрага откако без негова дозола се најде новата ЕА спортс игра FIFA21. Во својата реакција на соцјалните мрежи, Ибрахимовиќ нагласи дека тој никогаш нема дадено согласност на ФИФА или меѓународниот ...

Ибра контра ФИФА 21: Кој сака да заработи пари на мене?

TopSport - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ влезе во напад на американската компанија за производство на видео-игри ЕА Спортс, тврдејќи дека тие го користат без дозвола неговиот лик во нивната игра ФИФА 21. „Кој им даде дозволна ФИФА ЕА спортс да го користат моето име и ...

Добар „дил“: Бекам за три години ќе добие 45 милиони евра

SportMedia - 23.11.2020

Легендарниот фудбалер, Дејвид Бекам потврди дека потпиша тригодишен договор со „EA Sports“ и дека тој ќе биде во видео-играта ФИФА 21. Бекам на „Инстаграм“ напиша дека е горд бидејќи неговата фотографија ќе се најде на самата игра, а истовремено ...

Златан полуде: Кој заработува на мене без дозвола?

Екипа - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ отвори фронт со „EA Sports”, компанијата што е производител на светски популарната видео-игра ФИФА. На асот на Милан дефинитивно му пречи што се појавува во ФИФА без притоа од него да биде побарана дозвола за користење на ликот на ...

Златан влегува во војна со ЕА Спортс

SportMedia - 23.11.2020

Очигледно дека Златан Ибрахимовиќ има проблем со тоа што е на каверот на новата ЕА спортс ФИФА игра за која како што самиот тврди никој ниту го прашал ниту пак тој дал дозвола за да се користи неговиот лик.

Бекам го потпиша најчудниот договор – Ќе добие 45 милиони евра за три години, а нема да работи НИШТО

Спортманија - 23.11.2020

Еден и единствен Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам потврди дека потпишал тригодишен договор со ЕА Спортсдозволувајќи неговиот лик да биде присутен на компјутерската игра ФИФА 21.

Бекам потпиша договор: Ќе се појави во ФИФА21 и ќе „лапне“ 45 милиони евра!

СуперСпорт - 23.11.2020

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам потврди дека потпишал тригодишен договор со „ЕА Спортс“ и неговиот лик ќе биде присутен во популарната игра ФИФА21. Бекам на Инстаграм напиша дека е горд што неговиот лик ќе се наоѓа на играта, а во исто ...

Неверојатен договор: Бекам ги заработи најлесните 40 милиони фунти во својот живот (Видео)

Дерби - 23.11.2020

Дејвид Бекам е подвижна маркетинг реклама и тоа го натера да се испроба и во водите како бизнисмен, па после неколку приватни бизниси кои немаат никаква блискост со спортот, легендарниот Бекси од неодамна го стартуваше проектот наречен Интер Мајами.

Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Кајгана - 23.11.2020

Според Daily Mail, славниот Дејвид Бекам потпиша тригодишен договор со EA Sports, вреден повеќе од 48 милиони евра. Богатството на Бекам е значително зголемено низ годините, поранешниот фудбалер функционира како машина за правење пари.

Бекам потпиша договор на три години за 45 милиони евра – а не треба да работи ништо

Спортклуб - 23.11.2020

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам потврди дека потпишал тригодишен договор со ЕА Спорт и дека неговиот лик ќе биде присутен во компјутерската игра ФИФА 21. Бекам на Инстаграм напиша дека е горд што неговата слика е на амбалажата од самата ...

Бекам се надева дека синовите ќе речат оти е кул татко, еве зошто

+инфо - 23.11.2020

Како што пишува „Daily Star" , Бекам ќе добие дури 45 милиони евра за соработката со ЕА Спортс, пренесува Хина. Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам потврдил дека потпишал тригодишен договор со ЕА Спортс и дека неговиот лик ќе биде присутен ...

Бекам за да се најде на најпопуларната видео-игра ФИФА доби 45 милиони евра

Sport 1 - 23.11.2020

Некогаш најкомерцијалниот фудбалер на светот Дејвид Бекам потпишал тригодишен договор со комапнијата „ЕА Спортс“ за да биде заштитно лице и да се најде меѓу фудбалските икони на најпопуларната игра ФИФА и за тоа ќе добие 45 милиони евра.

Дејвид Бекам заработува 70 милиони долари од видеоигра

Макфакс - 23.11.2020

Дејвид Бекам наводно заработува повеќе од фудбалска видеоигра отколку што некогаш заработил во текот на својата кариера на професионален фудбалер. Фудбалкската легенда (43), кој се повлече од спортот во 2013 година, потпиша тригодишен договор вреден ...

Бекам доби 45 милиони долари за игра: Сега сум кул татко

Локално - 23.11.2020

Дејвид Бекам, легендарниот англиски фудбалер, потпиша тригодишен договор со ЕА Спорт и ќе се појави во видео играта ФИФА 21. Бекам на својот Инстаграм откри дека е многу горд што неговиот лик е на насловната страница на видео играта.

Дејвид Бекам заработува 70 милиони долари од видео игра

Опсервер - 23.11.2020

Дејвид Бекам, наводно, заработува повеќе од фудбалска видео игра отколку што некогаш заработил во текот на својата кариера на професионален фудбалер. Фудбалкската легенда (43), кој се повлече од спортот во 2013 година, потпиша тригодишен договор ...

Дејвид Бекам заработува 70 милиони долари од видео игра

MTM - 23.11.2020

Дејвид Бекам, наводно, заработува повеќе од фудбалска видео игра отколку што некогаш заработил во текот на својата кариера на професионален фудбалер. Фудбалкската легенда (43), кој се повлече од спортот во 2013 година, потпиша тригодишен договор ...

Бекам потпиша договор: За три сезони 45 милиони евра, а негово е – да не прави ништо!

Sport M - 23.11.2020

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам потврди дека потпишал тригодишен договор со „ЕА Спорт“ и дека неговиот лик ќе биде присутен во компјутерската игра ФИФА 21. Бекам на Инстаграм напиша дека е горд што неговата слика е на пакувањето на ...

Дејвид Бекам заработува 70 милиони долари од видеоигра

Н.Македонија - 23.11.2020

Дејвид Бекам наводно заработува повеќе од фудбалска видеоигра отколку што некогаш заработил во текот на својата кариера на професионален фудбалер. Фудбалкската легенда (43), кој се повлече од спортот во 2013 година, потпиша тригодишен договор вреден ...

Ибра контра ФИФА 21: Кој сака да заработи пари на мене?

Макфакс - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ влезе во напад на американската компанија за производство на видео-игри ЕА Спортс, тврдејќи дека тие го користат без дозвола неговиот лик во нивната игра ФИФА 21. „Кој им даде дозволна ФИФА ЕА спортс да го користат моето име и ...

Ибра контра ФИФА 21: Кој сака да заработи пари на мене?

Опсервер - 23.11.2020

Златан Ибрахимовиќ влезе во напад на американската компанија за производство на видео-игри ЕА Спортс, тврдејќи дека тие го користат без дозвола неговиот лик во нивната игра ФИФА 21. „Кој им даде дозволна ФИФА ЕА спортс да го користат моето име и ...

Ибра и се закани на ФИФА: Некој прави пари од моето лице без никаква дозвола, време е за истрага!

Точка - 24.11.2020

Златан Ибрахимовиќ сигурно ќе паузира во наредните десетина дена поради повредата на задната ложа, а слободното време кое сега го има поради периодот кој мора да го мине во рехабилитација, шведската фудаблска ѕвезда го искористи за да започне една ...