TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетничка касната од куче скитник во Хиподром

Курир - 14.05.2022

На 13.05.2022 во 13.00 часот во Полициска станица Гази Баба, Ц.С.(39) од Крива Паланка пријавила дека нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник. Немилиот настан се случил во населба ...

Малолетно девојче каснато од куче во скопско

Press24 - 14.05.2022

Во Полициската станица Гази Баба вчера пристигнала пријава од 39-годишната Ц.С. од Крива Паланка. Ц.С пријавила дека во нас.Хиподром нејзината малолетна ќерка била касната од куче ...

Малолетник и жена каснати од кучиња скитници во Скопје

Курир - 13.05.2022

На 12.05.2022 во 21:20 часот во Полициска станица Гази Баба, А.А.(30) од Скопје пријавила дека во нас.Ќерамидница била касната од куче скитник. На 12.05.2022 во 19:30 часот во Полициско одделение Сарај, А.Е.

Бездомно куче нападнало маж на кејот во Гостивар

Gostivarpress.mk - 12.05.2022

Секторот за внатрешни работи бележи напад од куче скитник во Гостивар. Како што соопшти полицијата, вчера (11 мај) во 14.00 часот во Полициската станица Гостивар, 36 годишниот Н.Ј. од селото Врапчиште пријавил дека на кеј на реката Вардар во ...

Малолетничка касната од куче скитник во Хиподром

Скопје инфо - 14.05.2022

На 13.05.2022 во 13.00 часот во Полициска станица Гази Баба, Ц.С.(39) од Крива Паланка пријавила дека нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник. Немилиот настан се случил во населба ...

Малолетничка касната од куче скитник во Хиподром

Нетпрес - 14.05.2022

На 13.05.2022 во 13.00 часот во Полициска станица Гази Баба, Ц.С.(39) од Крива Паланка пријавила дека нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник. Немилиот настан се случил во населба ...