TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Палермо е исфрлен од Серија Б

24Фудбал - 12.07.2019

Палермо во следната сезона нема да игра во Серија Б, неговото место официјално го превзема Венеција. Федералното собрание при Фудбалската федерација на Италија соопшти дека Венеција на местото од Палермо ќе игра во Серија Б.

Судот потврди: Палермо исфрлен од „Серија Б“, фудбалерите слободни за трансфери

Екипа - 12.07.2019

Финансиските малверзации што управата на Палермо ги правеше во последните години скапо го чини сицилијанскиот клуб, кој е исфрлен и од втората италијанска лига. Она што беше најавувано во последните денови денеска доби и официјална потврда, откако ...

Сега е и официјално – Венеција во Серија Б, Палермо во Серија Д!

TopSport - 12.07.2019

Клубот на македонските репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски, Палермо и официјално испадна во Серија Д, откако нивното место во Серија Б беше преземено од Венеција, иако овој клуб испадна од лигата минатата сезона.

ФОТО: Александар Трајковски се сели на „Сан Сиро“?!

Скопје24 - 11.07.2019

Александар Трајковски летово ќе го напушти Палермо, а за неговиот потпис се заинтересирани бројни клубови. Според италијанските медиуми, Милан е последниот клуб кој сака да го доведе Трајковски во своите редови.

Трајковски се сели во Милан?

PressingTV - 11.07.2019

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски е цел на Милан, пишуваат италијанските медиуми. Тој речиси сигурно ќе се замине од Палермо и негова следна дестинација е можно да биде „Сан сиро“.

Палермо оди во Серија Д, Венеција на негово место во втората италијанска лига

МКД - 12.07.2019

Палермо во следната сезона нема да игра во Серија Б, неговото место официјално го превзема Венеција. Федералното собрание при Фудбалската федерација на Италија соопшти дека Венеција на местото од Палермо ќе игра во Серија Б.

Сега е и официјално – Венеција во Серија Б, Палермо во Серија Д!

Макфакс - 12.07.2019

Клубот на македонските репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски, Палермо и официјално испадна во Серија Д, откако нивното место во Серија Б беше преземено од Венеција, иако овој клуб испадна од лигата минатата сезона.