TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВУЧИЌ ЈА ПРЕЧЕКА МЕЛОНИ СО ОГРОМЕН БУКЕТ РУЖИ, НО И СО УНГАРСКО ЗНАМЕ? Српската Влада демантира дека италијанското ...

Фактор - 03.12.2023

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ја италијанската премиерка Џорџа мелони на аеродромот во Белград со огромен букет од прекрасни црвени ружи, но дали италијанските знамиња поставени во нејзина чест беа погрешно наместени? На социјалните ...

Српската влада ги отфрла наодите дека биле поставени унгарски знамиња: Форматот е вертикален

Lider

Италијанската премиерка пристигна во Белград, а домаќините поставија унгарски знамиња низ градот

4NEWS

По Македонија и Србија падна на тестот со знамињата – премиерката на Италија пречекана со унгарски знамиња на улиците

Макфакс

Со кое знаме беше пречекана Мелони во Белград – со италијанско или унгарско?

Фокус

Мелони во Белград пречекана со унгарски знамиња?

Независен

ФОТО | КАКОВ КИКС НА СРБИЈА – Премиерката на Италија пречекана во Белград со знамиња на Унгарија: Фотографиите од урнебесниот гаф го преплавија Интернетот

Во Центар

Опсервер Скопје1 ТВ21 Денар Lider Нетпрес Република

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВУЧИЌ И ПОРАЧА НА МЕЛОНИ: Се надевам дека покажавме што е вистинско српско гостопримство

Во Центар - 03.12.2023

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска беше домаќин на премиерот на Италија, Џорџо Мелони, со кој имаше тет-а-тет средба. Претседателот потоа се огласи на Инстаграм и објави видео од пречекот на Ѓорѓе Мелони.

Вучиќ - Мелони: Европа не е клуб за некој да одлучува кој ќе влезе во него

Канал5

Џорџа Мелони отворено за првата посета на Србија: Исклучителни резултати, со вас сме на европскиот пат (ФОТО)

Во Центар

Италијанската премиерка Мелони за првпат во посета на Србија

Р.С.Европа

(Видео) Џорџа Мелони стигна во Србија, ја пречека Вучиќ

Макфакс

Италијанската премиерка Мелони утре во Белград

Рацин

Италијанската премиерка Мелони доаѓа во Белград на средба со Вучиќ

Слободен Печат

Нетпрес Република MakPress Опсервер Скопје1 24Инфо

Италијанскaта премиерка во Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

Макфакс - 03.12.2023

Италија ќе продолжи да биде меѓу првите земји кои се залагаат за проширување на Европската Унија и ќе ја поддржува Србија на нејзиниот пат кон Европа, изјави во Белград италијанската премиерка, Џорџа Мелони.

Мелони по средбата со Вучиќ: Србија може да смета на нашата поддршка, Западен Балкан е дел од семејството на ЕУ

Фокус

Мелони во посета на Белград: Италија ќе биде со Србија на патот кон Европа

4NEWS

Италијанската економија изненадувачки се прошири во третиот квартал

Денар

Мелони ја изрази поддршката на Италија за израелскиот народ „во овие тешки моменти“

MakPress

МАЛ ЕКОНОМСКИ РАСТ ВО ИТАЛИЈА: Kaкви мерки ќе преземе Мелони?

Фактор

Мелони: Италија ќе биде покрај Србија на патот кон Европа

Локално

Вечер Прес Опсервер Скопје1 Сител Денешен

Големи и мали

Н.Македонија - 02.12.2023

Во време кога домашната јавност е целосно преокупирана со историскиот министерски совет на ОБСЕ во Скопје, исправена пред дилемата дали ќе се покажеме како добри или лоши домаќини, дали ќе ја спасиме Организацијата или сè ќе отиде во неповрат, ...

Знамето како симбол, но и како обврска на поединецот и на државата

Н.Македонија