TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Шкупи загуби – „Шверцери“ ја запалија Стара скопска чаршија

Спортклуб - 13.07.2018

Екипата на Шкупи за првпат по ребрендирањето од Слога, вечерва играше во европските купови, поточно во квалификациите за Европа лига. Чаирчани вечерва играа во Шкотска против славниот клуб Глазгов Ренџер и сосема очекувано загубија, но не се ...

Џерард: Вториот гол ни даде големо олеснување

SportMedia - 12.07.2018

Стивен Џерард го имаше дебито на клупата на Ренџерс, а најголемо задоволство му е што неговиот тим победил без да прими гол Легендарниот капитен на Ливерпул, Стивен Џерард за прв пат беше во улога на тренер и тоа против македонскиот тим Шкупи, во ...

Џерард: Македонците се покажаа како цврста екипа, добро е што дојдовме до 2-0

Екипа - 12.07.2018

Легендата на англискиот фудбал, Стивен Џерард дебитираше со победа на клупата на Глазгов Ренџерс. Триумфот од 2-0 за Шкотите против екипата на Шкупи во првото квалификациско коло за ЛЕ е повеќе од задоволувачки ако се знае дека стигна со гол од ...

Стивен Џерард дебитираше со победа над Шкупи, Ренџерс има солидна предност (ВИДЕО)

МКД - 12.07.2018

Глазгов Ренџерс го победи Шкупи со 2-0 во првиот натпревар од квалификациите во Лига Европа, на клупата на шкотскиот тим дебитираше легендата на Ливерпул, Стивен Џерард. Шкупи се покажа во солидно издание во Глазгов но се враќа со пораз кој тешко се ...

Џерард дебитираше со победа против Шкупи, Чаирчани по чудо на реваншот во Скопје (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.07.2018

Македонскиот претставник загуби на гостувањето кај шкотскиот гигант, шанса за изненадување ќе бара на реваншот во Скопје, со помош на публиката. Веројатно многумина очекуваа дека Глазгов Ренџерс ќе ја наполни мрежата од голот на нашиот претставник ...

Шкупи прими втор гол во завршницата, Џерард успешно дебитираше на преполниот „Ајброкс“ (Видео)

Дерби - 12.07.2018

Ждрепката за квалификациите во Лига Европа предвидоа пресметка меѓу Шкупи и Ренџерс, а првиот меч кој оваа вечер се одигра на преполниот „Ајброкс“ имаше двојно значење за навивачите на великанот од Глазгов, не само поради планираната победа, туку и ...

Ех, да не беше пеналот…Шкупи со пораз од 2-0 се враќа од „Ајброкс“ (ВИДЕО)

Екипа - 12.07.2018

Шкупи со пораз од 2-0 се враќа дома по големиот дуел со шкотскиот гигант Глазгов Ренџерс и гостувањето на „Ајброкс“ пред 50.000 гледачи, во воведното коло од квалификациите во Лигата на Европа.

ВИДЕО: Шкупи се враќа од Шкотска со два гола негатива, победничко деби на Џерард

Gol.mk - 12.07.2018

Во првиот меч од квалификациите за Лига Европа, Шкупи загуби на гостувањето кај Ренџерс (2-0) на официјалното деби на легендарниот Стивен Џерард на клупата на шкотската екипа. Овој пораз чаирчани ќе можат да го анулираат за пет дена пред своите ...

Џерард имаше успешно деби со Шкупи: Ренџерс се намачи за да обезбеди два гола предност!

Sport 1 - 12.07.2018

Чаирски Шкупи успеа да го преживее пеколот на „Ајброкс“ во Глазгов и да не доживее дебакл на официјалното дерби на англиската легенда Стивен Џерард, но може да жали што во Скопје не се враќа со минимален пораз, откако со пенал во 91-та минута загуби ...

(ВИДЕО) Штета: Шкупи во финишот испушти резултат за полн стадион во Скопје

Спортклуб - 12.07.2018

Последниот македонски претставник кој излезе на европска сцена неделава се враќа со пораз од 0-2 од гостувањето кај големиот фаворит Ренџерс. Штета, бидејќи до судиското продолжение, Шкупи имаше минимална негатива и услови за полн стадион во Скопје ...

Шкупи со празни раце се враќа од Шкотска, пораз од Глазгов Ренџерс (2-0)

ТВ21 - 12.07.2018

Шкупи со пораз го започна европското лето, откако вечерва Глазгов Ренџерс триумфираше над екипата од Чаир на „Ајрбокс“ стадионот во Шкотска. Чаирчани можеа први да го отворат резултатот, откако по една повратна топка, Љамчевски биеше во пречката на ...

Шкупи не успеа да го расипа дебито на Џерард

Н.Македонија - 12.07.2018

Фудбалерите на Шкупи се поразени од Глазгов ренџерс со 0-2 на гости, во вечерашниот прв меч од воведното квалификациско коло за Лига Европа. Поранешниот англиски репрезентативец, Стивен Џерард, дебитираше на менаџерската функција во шкотскиот клуб ...

Спорeн пенал го урна Шкупи (Видео)

SportMedia - 12.07.2018

Македонскиот претставник одлично парираше на славниот шкотски клуб, но на крајот си оди со негатива која е тешко достижна во реваншот Славниот шкотски клуб Глазгов Ренџерс со 2:0 славеше против Шкупи, во првиот меч од првото коло во квалификациите ...

Успешно деби на Стиви Џи, Ренџерс славеше над Шкупи (Видео)

TopSport - 12.07.2018

Шкупи со два гола негатива се враќа од гостувањето во Глазгов, во првото квалификациско коло во Лига Европа. На култниот „Ајброкс парк“, шкотскиот великан Ренџерс го победи Шкупи со 2:0 (1:0).

Шкупи губи на „Ајброкс“ пред кореографија која зема здив! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.07.2018

Шкупи губи со 0-1 по 45 минути од гостувањето кај Глазгов ренџерс, во првото квалифиакциско коло во Лига Европа. Навивачите на овој култен шкотски клуб приредија фантастична атмосфера и прекрасна кореографија за дебито на менаџерот Стивен Џерард.

Шкупи добро се држи на „Ајброкс“: Марфи донесе водство од 1-0 за Глазгов Ренџерс (ВИДЕО)

Екипа - 12.07.2018

Тимот на Шкупи има негатива од 1-0 по првото полувреме од дуелот со Глазгов Ренџерс на „Ајброкс“. Пред повеќе од 50.000 гледачи, на официјалното деби на Стивен Џерард, Глазгов Ренџерс поведе со голот на Џејми Марфи во 22.минута.

ВИДЕО: Џерард дебито како менаџер го има пред 41.000 гледачи против Шкупи

Спортклуб - 12.07.2018

Играчката легенда на Ливерпул и на англискиот фудбал својот прв официјален натпревар како менаџер го има на клупата на шкотскиот тим Глазгов Ренџерс. Вечерва неговата екипа за противник во првото коло од квалификациите на Лига Европа го има ...

Шкупи издржа 20 минути во Глазгов, Ренџерс води со 1-0

ТВ21 - 12.07.2018

Македонскиот прволигаш Шкупи губи после половина час игра, откако Марфи го донесе Глазгов Ренџерс во водство од 1-0, во првиот меч од квалификациското коло од Лигата на Европ.а По брзата контра, Шкотите добро ја искористија својата шанса и покрај ...

Глазгов Ренџерс поведе против Шкупи

Спортклуб - 12.07.2018

Шкотскиот премиерлигаш Глазгов Ренџерс со голот на Џејми Марфи дојде во водство против макеонскиот претставник Шкупи во рамките на првиот натпревар од првото квалификациско коло од Лига Европа.

Марфи го проби бедемот на Шкупи (Видео)

SportMedia - 12.07.2018

Трофејниот шкотски клуб води со 1:0 на свој терен пред 50.000 гледачи против скопскиот противник Легендарниот шкотски клуб Глазгов Ренџерс има водство од 1:0 против Шкупи, по првото полувреме во првото квалификациско коло од Лигата на Европа.

ПОЧЕТНИ СОСТАВИ: Илијоски го предводи нападот на Шкупи на „Ајброкс“

Gol.mk - 12.07.2018

Македонскиот претставник во квалификациите за Лига Европа, Шкупи , денес ќе излезе на „Ајброкс“, каде ќе се надигрува со големиот Глазгов Ренџерс . Стивен Џерард застана на клупата на великанот на шкотскиот фудбал, а нашиот тим ќе ја има таа чест да ...

Шкупи го чека шкотски пекол: Стадионот „Ајбрукс“ е распродаден!

Sport 1 - 12.07.2018

Шкупи вечерва во 20.45 часот гостува кај шкотскиот гигант Глазгов Ренџерс во рамки на првиот натпревар од првото коло во Лигата на Европа. Навивачите на Ренџерс се големи фанатици, па така за првиот официјален натпревар на тимот во новата сезона ги ...

Џерард пред тренерското деби против Шкупи: Не сум исплашен!

Sport 1 - 12.07.2018

Легендарниот англиски фудбалер Стивен Џерард вечерва од 20.45 часот ќе го има своето тренерско деби на клупата на Глазгов Ренџерс во Лигата на Европа и тоа против македонскиот претставник Шкупи.

Гледајте во живо Ренџерс - Шкупи

SportMedia - 12.07.2018

Еден од најтрофејните клубови во Велика Британија на мегдан вечерва ќе биде против македонскиот прволигаш Шкупи Еден од најтрофејните клубови во Велика Британија на мегдан вечерва ќе биде против македонскиот прволигаш Шкупи.

Шкупи ќе се обиде да го преживее пеколот на „Ајброкс“ на официјалното деби на Џерард

Sport 1 - 12.07.2018

Чаирски Шкупи вечерва (20.45 часот) ќе се обиде да не изгори во пеколот на „Ајброкс парк“ во Глазгов во првиот меч од пресметката во првото квалификациско коло во Лига Европа, кај шкотскиот гигант Ренџерс, меч во кој „гулабите“ се тотални аутсајдери.

Вујчиќ: Да уживаме на мечот во Глазгов… Аутсајдери сме, но не се предаваме!

Екипа - 12.07.2018

Еден од најдобрите фудбалери на Шкупи, Штефан Вујчиќ верува дека сите од македонскиот тим вечерва ќе уживаат во фудбалскиот спектакл на „Иброкс“ во Глазгов. Шкупи го очекува првиот натпревар од 1.

Аутсајдери, но не дојдовме во Глазгов да загубиме! (Видео)

SportMedia - 12.07.2018

Денеска од 20:45 часот македонскиот фудбалски клуб ќе го игра првиот натпревар од стартното квалификациско коло против гигантот Ренџерс во Шкотска кој што на хартија ја има фаворитската улога.

Ренџерс без искусниот Алвес против Шкупи

Gol.mk - 12.07.2018

Екипата на Глазгов Ренџерс и официјално за двомечот со Шкупи нема да може да смета на искусниот дефанзивец Бруно Алвес , кој вчера спогодбено го раскина договорот со шкотскиот гигант. Оваа информација ја потврди и новиот менаџер Стивен Џерард , кој ...

Во Шкупи силна е вербата дека може да се изненади на „Иброкс“ во Глазгов

Екипа - 12.07.2018

Во таборот на Шкупи низ максимално позитивно расположение го очекуваат првиот натпревар од 1. квалификациско коло за Лигата на Европа вечерва од 20:45 часот на „Иброкс стадионот“ во Глазгов.

Познати цените на билетите за Шкупи-Глазгов Ренџерс (Фото)

SportMedia - 12.07.2018

ФК Шкупи ги објави цените на влезниците за реванш натпреварот од 1. квалификациско коло на Лига Европа против Глазгов Ренџерс на Стивен Џерард. Возвратниот дуел ќе се одигра на Националната Арена „Филип Втори" - Скопје со почеток од 17:55 часот на ...

Рамадани: Ние сме оптимисти дека ќе го дадеме најдоброто

Алсат-М - 11.07.2018

Членовите на фудбалскиот клуб Шкупи од денеска се во Шкотска, каде утре треба да играат против Глазгов Ренџерс. Станува збор за прв натпревар во квалификациите за Лигата Европа. Тренерот Зекирија Рамадани и напаѓачот Баже Иљоски се оптимисти и се ...

Успешно деби на Стиви Џи, Ренџерс славеше над Шкупи (Видео)

Макфакс - 12.07.2018

Шкупи со два гола негатива се враќа од гостувањето во Глазгов, во првото квалификациско коло во Лига Европа. На култниот „Ајброкс парк“, шкотскиот великан Ренџерс го победи Шкупи со 2:0 (1:0).