TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен Светозар Петровиќ – „Лаки Арамбаша“, учесник во настаните на 27 април

МКД - 11.07.2019

Синоќа во 21 часот полициjaта го yaпси Светозар Петровиќ, познат уште и како и „Лаки Арамбаша“ ocуден на 18 месеци затвор за „лaжнo идентификyвање“. Тој беше еден од членовите на пpoтестите „За заедничка Македонија“ и yпaдна во Собранието на 27 ...

Уапсен Лаки Арамбаша – учесник во настаните на 27 април

Сител - 11.07.2019

Синоќа околу 21:30 часот полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 ...

Уапсен Светозар Петровиќ, еден од учесниците во настаните од 27 април

+инфо - 11.07.2019

Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, и учесник во настаните во Собранието на 27 април синоќа околу 21,30 часот бил уапсен во Кисела Вода, јавуваат медуми, но официјална потврда се уште ...

Уапсен Светозар Петровиќ – „Лаки Арамбаша“ за лажно идентификување, тој влезе во Собранието на 27 април

1tv - 11.07.2019

Уапсен Скопјанецот Светозар Петровиќ познат како „Лаки Арамбаша”… Тој на полицијата и е познат како еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ кој упадна во Собранието на 27 април.

Уапсен Светозар Петровиќ, учесник во „крвавиот четврток“

24Инфо - 11.07.2019

Скопјанецот Светозар Петровиќ познат како „Лаки Арамбаша”, и познат на МВР како еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ кој упадна во Собранието на 27 април, бил уапсен синоќа во Скопје.

Лаки Арамбаша избегнувал затворска казна, од синоќа е во „Шутка“

Слободен Печат - 11.07.2019

Бегалец е уапсен по судска наредба, синоќа околу 21:30 часот на булеварот „Борис Трајковски“. Синоќа околу 21:30 часот на булеварот „Борис Трајковски“ скопската полиција по судска наредба го уапсила Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за ...

Уапсен Лаки Арамбаша – учесник во настаните на 27 април

Магазин - 11.07.2019

Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, беше уапсен вчера околу 21:30 часот. Полицијата го уапси Светозар Петровиќ, за „лажно идентификување“. Тој и е познат на полицијата по тоа што беше еден од членовите на ...

Светозар Петровиќ уапсен и однесен в затвор за упад во Собранието на 27 април

Фактор - 11.07.2019

Синоќа околу 21:30 часот полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за "лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април.

Уапсен Светозар Петровиќ – „Лаки Арамбаша“ за лажно идентификување, тој влезе во Собранието на 27 април

Бриф - 11.07.2019

Уапсен скопјанецот Светозар Петровиќ познат како „Лаки Арамбаша”… Тој на полицијата и е познат како еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ кој упадна во Собранието на 27 април.

Уапсен Светозар Петровиќ, учесник во „крвавиот четврток“

iPortal - 11.07.2019

Скопјанецот Светозар Петровиќ познат како „Лаки Арамбаша”, и познат на МВР како еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ кој упадна во Собранието на 27 април, бил уапсен синоќа во Скопје.

Уапсен Лаки Арамбаша – учесник во настаните на 27 април

Курир - 11.07.2019

Синоќа околу 21:30 часот полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април.

Уапсен „Лаки Арамбаша”, учecник во настаните на 27-ми април

Република - 11.07.2019

Синоќа околу 21:30 часот полициjaта го yaпси Светозар Петровиќ, ocуден на 18 месеци затвор за „лaжнo идентифиkyвање“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на пpoтестите „За заедничка Македонија“ и yпaдна во Собранието на 27 април.

Во Кисела Вода уапсен „Лаки Арамбаша“, учесник во настаните на 27 април

Алсат-М - 11.07.2019

Синоќа околу 21:30 часот полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за “лажно идентификување”. Петровиќ, познат како “Лаки Арамбаша”, кој подолго време беше во бегство.

Уапсен „Лаки Арамбаша"

Press24 - 11.07.2019

Во 21:30 часот синоќа полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април, а е ...

Полицијата го уапси Светозар Петровиќ за упад во Собранието на 27 април

24 Вести - 11.07.2019

По долго време во бегство, полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април.

Уапсен Лаки Арамбаша – учесник во настаните на 27 април

Фокус - 11.07.2019

Синоќа околу 21:30 часот полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април.

Уапсен уште еден учесник на насилството на 27 април во Собранието

CivilMedia - 11.07.2019

Синоќа околу 21:30 часот полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за “лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април.

Уапсен Лаки Арамбаша – учесник во настаните на 27 април

Либертас - 11.07.2019

Синоќа околу 21:30 часот полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април, ...

Уапсен Лаки Арамбаша

24Инфо - 11.07.2019

Полицијата вчера го yaпсила Светозар Петровиќ (43), осуден на 18 месеци затвор за „лaжнo идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и yпaд во Собранието на 27 април.

Уапсен Светозар Петровиќ, еден од учесниците во настаните од 27 април

Канал5 - 11.07.2019

Полицијата вчера го yaпсила Светозар Петровиќ (43), осуден на 18 месеци затвор за „лaжнo идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и yпaд во собранието на 27 април.