TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новинарка ја праша Пријовиќ дали би била чистачка доколку не е пејачка: Нејзиниот одговор ги воодушеви сите

Женски магазин - 05.12.2023

Пејачката Александра Пријовиќ по успешниот прв концерт во Загреб одржа прес-конференција. Таа на самиот почеток се осврна на помал инцидент кој се случил, кога девојка се обидела да се качи на бината, но обезбедувањето ја спречило во тоа.

ФОТО | Најубавата хрватска политичарка во секси издание се забавуваше на концертот на Александра Пријовиќ

Слободен Печат - 04.12.2023

Хрватската пратеничка се забавуваше на третиот по ред концерт на српската пејачка во Загреб, а како се забавувала покажа на Инстаграм. Марина Опачак Билиќ според некои ја носи титулата „најубава хрватска политичарка“ , а таа деновиве не го пропушти ...

И Лепа Брена ја резервира Арената во Загреб: „Ќе биде жешко како на Пријовиќ“

Во Центар - 04.12.2023

Лепа Брена отпатува во Загреб за да присуствува на концертот на нејзината колешка Александра Пријовиќ , но и да го промовира својот бизнис со чорапи. Пејачката изненади многумина кога денеска објави дека ќе пее во Арената во Загреб, но следната ...

Откриени детали за престојот на Александра Пријовиќ во Загреб: Само за хотелот дала 17.000 евра

Еспресо - 04.12.2023

Музичката ѕвезда Александра Пријовиќ по успешната концертна турнеја во регионот, предизвика бура и во соседна Хрватска, каде што распродаде дури пет Арени во Загреб. Прија во овој град пристигна ден пред првиот концерт, во придружба на синот и ...

Ова е ритуал на Александра Пријовиќ за секој концерт: Пејачката го прекрши правилото, сите збунето се прашуваат зошто! ...

Убавина и Здравје - 04.12.2023

Пејачката Александра Пријовиќ целосно заборави на концертниот ритуал во Загреб, но за тоа има одлично оправдување. Александра Пријовиќ распродаде пет концерти во Загреб во рамки на нејзината турнеја „Од исток кон запад“.

(Видео) Од сумата боли глава! Александра Пријовиќ во градник од 10.500 евра пред загрепчани!

Еспресо - 04.12.2023

Младата српска пејачка Александра Пријовиќ руши рекорди со своите настапи и концерти. Таа не се штеди себе на сцена, но не штеди ниту кога е во прашање нејзината гардероба. Младата пејачка Александра Пријовиќ го одржа третиот од вкупно пет концерти ...

(Видео) Лепа Брена во мини здолниште легната во фотеља порача дека е „непослушна девојка“

Еспресо - 04.12.2023

Лепа Брена на 63 години е пример за тоа како изгледа негувана жена, а сега ја истакна својата одлична фигура во издание во кое одамна не сме ја виделе. Во мини фустан таа удобно лежи во фотеља во семејниот дом, а високите потпетици дополнително го ...

Хрватската политичарка доминираше на концертот на Пријовиќ: Деколтето ѝ беше во прв план (фото)

Во Центар - 04.12.2023

Хрватската пратеничка Марина Опачак Билиќ се забавуваше на третиот концерт на српската пејачка Александра Пријовиќ во Загреб. Таа на својата инстаграм стори објави дека ужива на концертот на српската фолк ѕвезда.

(Видео) Хрватите полудеа по Александра Пријовиќ! Овој детаљ не го виделе многумина, а јасно покажува колку ја сакаат! ...

Еспресо - 04.12.2023

На вториот концерт на српската пејачка Александра Пријовиќ во Арена Загреб присуствуваа луѓе од цела Хрватска, но и од околните земји. Посебно внимание привлекоа група луѓе од Умаг, кои се големи обожаватели на оваа музичка ѕвезда.

Лепа Брена во никогаш покус минич: Пејачката седна во фотелјата и ги прекрсти нозете (фото)

Вистина.мк - 04.12.2023

Пејачката Лепа Брена и на 63 години има домашната задача како да изгледа, а сега својата одлична фигура ја истакна со видео какво од неа одамна не сме виделе. Во мини фустан таа удобно се смести во фотелја во семејниот дом, а нејзините високи ...

Баш се опарила: Александра Пријовиќ од пет концерти во Загреб е побогата за 2,5 милиони евра!

Слободен Печат - 04.12.2023

Српската фолк пејачка Александра Пријовиќ синоќа повторно настапи во загрепската Арена, а тоа ѝ беше трет од вкупно петте закажани концерти во Хрватска. Фотографиите од концертите покажуваат дека Арената е преполна, што ја објаснува рекордната ...

ЗА ПЕТ КОНЦЕРТИ ВО ЗАГРЕБ ЗАРАБОТИЛА 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА Александра Пријовиќ само за гардероба потрошила 150.000

+инфо - 04.12.2023

Младата српскаа фолк ѕвезда Александра Пријовиќ го „полуде“ цел Балкан, а на турнејата „Од исток до запад“ досега одржа по три спектакуларни концерти во Белград, Ниш и Сараево. Младата српскаа фолк ѕвезда Александра Пријовиќ го „полуде“ цел Балкан, ...

(Видео) Ужичко оро среде Загреб: Александра Пријовиќ ја обедини Југославија

Еспресо - 04.12.2023

Александра Пријовиќ синоќа го одржа третиот од вкупно петте закажани концерти во главниот град на Хрватска. Српската пејачка ја воодушеви публиката и со своето пеење и со модните комбинации во кои се појавуваше, а големо изненадување беа и ...

ЗАБОРАВИ ДА ПЕЕ: Александра Пријовиќ имаше невиден кикс на третиот концерт во Арена Загреб

Во Центар - 04.12.2023

Пејачката наполни уште една Арена и приреди ноќ која сигурно сите долго ќе ја паметат. Но, концертот го одбележа и киксот кој никој не го очекуваше од оваа суперѕвезда. Пејачката Александра Пријовиќ вечерва го одржува третиот концерт во преполната ...

Колку ќе искешира Александра Пријовиќ само од концертите во Загреб?

Хитпортал - 04.12.2023

Александра Пријовиќ продолќува со нејзината концертна турнеја а викендов таа го започна маратонот во Загреб со пет по ред закажани концерти таму. И како што секогаш бива меќу најинтересни се оние информации кои што некој ете баш имал време и ...

(Видео) Брена блесна во најсекси издание досега: „Нозе како автопат, тоа е Лепа Брена“

Еспресо - 04.12.2023

Брена во последно време е активна на социјалните мрежи, а сега на Инстаграм сподели видео кое ги изненади сите. Пејачката седи на фотеља во својот дом, и држи телефон во рака. Облечена е во светкав мини фустан кој ја следи линијата на нејзиното ...

На Прија и се придружи и Теа Таировиќ: Пејачките со атрактивен стајлинг и енергичен настап направија спектакл во Загреб ...

Вистина.мк - 04.12.2023

Пејачката Александра Пријовиќ трета вечеркако настапува во Арена Загреб, а на ова место ќе одржи пет последователни концерти. Со оглед на тоа што на секој концерт на оваа турнеја има по некој гостин, ниту сега не беше исклучок.

Александра Пријовиќ по петте концерти во загрепската Арена ќе биде побогата за 2,5 милиони евра

Канал5 - 03.12.2023

Александра Пријовиќ деновиве престојува во Загреб во рамките на нејзината концертна турнеја „Од исток до запад“, а наводно по петте концерти ќе биде побогата за 2,5 милиони евра. Таа одамна ги распродаде сите пет настапи, а според познат менаџер, ...

Видеото од бабата на концертот на Александра Пријовиќ го обиколи регионот! Ваква ,,луда” бабичка немате видено – ...

Во Центар - 03.12.2023

Александра Пријовиќ го одржа вториот од петте концерти во Загреб и уште еднаш ја воодушеви публиката со својот настап и емоции. Хрватите со нетрпение чекаа уште еден спектакл, а на самиот почеток пристигна народ од целиот регион.

Што бара Александра Пријовиќ пред секој концерт: Погледнете што има на нејзината листа

Слободен Печат - 03.12.2023

Српската пејачка Александра Пријовиќ е горда што досега наполни две Арени во Загреб , а во главниот град на Хрватска ја очекуваат уште три концерти . Пејачката пред излегување на сцената се дружела со новинарите, па открила што бара секогаш пред ...

(Видео) Пријовиќ „дрмна“ чаша виски среде концерт: На пејачката ѝ „попуштија кочниците“, па го направи вистинскиот ...

Еспресо - 03.12.2023

Младата музичка ѕвезда Александра Пријовиќ синоќа во Арена Загреб го одржа вториот од петте закажани концерти. На самиот концерт, за време на вториот блок, Пријовиќ наздрави со публиката, зеде чаша жесток пијалок, ја подигна високо и ги поздрави ...

(Фото) Александра Пријовиќ не штеди: Потрошила илјадници евра на стајлинзите во загрепска Арена

Еспресо - 03.12.2023

Хрватската пејачка Александра Пријовиќ (28) го одржа и вториот концерт во загрепската Арена. Како и првиот ден, познатата пејачка имаше неколку различни сетови, а за секој од нив ја смени својата модна комбинација.

Прија блескаше пред Хрватите во екстравагантен фустан од познат бренд (фото)

Во Центар - 03.12.2023

Пејачката Александра Пријовиќ синоќа на 2 декември го одржа својот втор концерт во Арена Загреб. Атмосферата и оваа вечер беше на врвот, а Прија за втората вечер подготви специјални стајлинзи.

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и ...

Еспресо - 03.12.2023

Популарната пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ се венчаа пред 5 години, а медиумите пишуваа за тој голем настан. Двајцата се венчаа на 21 јуни 2018 година, а денес важат за еден од најпознатите парови.

(Видео) ВАКА ТАНЦУВА бабата на Александра Пријовиќ на концерт: „Баба ми е модерна, има и инстаграм“

Убавина и Здравје - 03.12.2023

За време на престојот во Загреб, кога во ек се нејзините концерти во преполната загрепска Арена, Александра Пријовиќ им откри на новинарите детали за нејзината баба, која редовно ја следи на концертите.

(Фото) Ацо Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и ...

Убавина и Здравје - 03.12.2023

Популарната пејачка Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ се венчаа пред 5 години, а медиумите пишуваа за тој голем настан. Двајцата се венчаа на 21 јуни 2018 година, а денес важат за еден од најпознатите парови.

(Фото) Александра Пријовиќ не штеди: Потрошила илјадници евра на стајлинзите во загрепска Арена

Убавина и Здравје - 04.12.2023

Хрватската пејачка Александра Пријовиќ (28) го одржа и вториот концерт во загрепската Арена. Како и првиот ден, познатата пејачка имаше неколку различни сетови, а за секој од нив ја смени својата модна комбинација.

Прија во концертите во Загреб вложила 320 000 евра, а од таму ќе се врати со грдни милиони: Еве колку ќе заработи ...

Вистина.мк - 04.12.2023

Фолк ѕвездата Александра Пријовиќ го „збудале“ целиот регион, а на турнејата „Од исток до запад“ досега одржа по три спектакуларни концерти во Белград, Ниш и Сараево. Приходите на Александра Пријовиќ од петте концерти во Загреб, кои ги одржува ...

ФОТО | Александра Пријовиќ дотерана во загрепска Арена, само за едно парче од стајлингот дала 16.000 евра

Слободен Печат - 04.12.2023

Хрватската пејачка Александра Пријовиќ (28) го одржа и вториот концерт во загрепската Арена . Како и првиот ден, познатата пејачка имаше неколку различни сетови, а за секој од нив ја смени својата модна комбинација.