TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ги сакаат парите – Три хороскопски знаци во кои се родени најмногу милијардери

ММС - 13.10.2021

Некои хороскопски знаци се предодредени за финансиски успех, додека за други финансиите не се „судени“. Парите не се среќа, но убаво е да ги имаш, и се чини дека астрологијата има големо влијание врз шансите некој да се збогати.

Дневен хороскоп за четврток: Среќни околности за Близнаците, што ве очекува Вас?

Женски магазин - 13.10.2021

ОВЕН Ако склучите договор денес, може да се промени подоцна. Вашиот партнер е многу посветен на вас и уживате во убава врска со него. Љубовната страна ви е максимално исполнета. Склони сте кон алергии.

Никогаш не испуштајте го овој хороскопски знак, ако навистина ве засака

Убавина и Здравје - 13.10.2021

Доколку сте имале среќа да го запознаете и освоите, погледнете зошто никогаш не треба да го испуштите од вашите раце… Важат за најодмаздољубивиот и најпосесивниот знак во зодијакот. Осмиот знак во хороскопот, скорпиите , знаат да скокаат од една ...

Ја прескокнуваат секоја пречка во животот, не се откажуваат од соништа: Ова се најхрабрите знаци на Зодијакот

Женски магазин - 13.10.2021

Овен Владетел на Овнот е Марс, затоа е украсен со бестрашност и храброст. Овенот нема страв, тој секогаш пробува нови работи, секогаш мисли дека се‘ ќе заврши добро, што го прави одличен лидер.

Ова се трите хороскопски знаци кои се подготвени да ви дадат буквално се

Скопје24 - 13.10.2021

Нивната добрина им се гледа во очите и затоа сите ги сакаат. РИБИ Рибите се толку чисти и невини. Нивната добрина е неизмерна, имаат толку големо срце што не можат да прават разлика помеѓу блиските и непознатите.

За овие 3 знаци од хороскопот 2022 година ќе биде лоша година

Скопје24 - 13.10.2021

На три знаци од хороскопот ќе им биде најтешко, наведува турскиот астролог Мурат Којун. Лав За Лавовите наредната година ќе биде полна со изненадувања. Ќе мора да бидат внимателни во односите со луѓето кои ги сакаат, како и да се потрудат да го ...

Ја прескокнуваат секоја пречка во животот, не се откажуваат од соништа: Ова се најхрабрите знаци на Зодијакот

Press24 - 13.10.2021

Овен Владетел на Овнот е Марс, затоа е украсен со бестрашност и храброст. Овенот нема страв, тој секогаш пробува нови работи, секогаш мисли дека се‘ ќе заврши добро, што го прави одличен лидер.

Ова се трите хороскопски знаци кои се подготвени да ви дадат буквално се

Zoom - 13.10.2021

Нивната добрина им се гледа во очите и затоа сите ги сакаат. РИБИ Рибите се толку чисти и невини. Нивната добрина е неизмерна, имаат толку големо срце што не можат да прават разлика помеѓу блиските и непознатите.

Дневен хороскоп: Среќен четврток и животна промена денес за овие знаци

Хаштаг - 14.10.2021

ОВЕН Ако склучите договор денес, може да се промени подоцна. Вашиот партнер е многу посветен на вас и уживате во убава врска со него. Љубовната страна ви е максимално исполнета. Склони сте кон алергии.

Нивната љубов е запишана во ѕвездите! Кога ќе се спојат овие хороскопски ќе се спојат, настанува вистинска бајка!

Zoom - 13.10.2021

Ѕвездите велат дека вечната љубов ги чека овие хороскопски знаци, бидејќи тие се родени еден за друг. Девица и Водолија Врската и хармонијата помеѓу Девица и Водолија се запишани во ѕвездите, пред се затоа што тие се разбираат меѓу себе околу ...

Кога овие два знака ќе се спојат, се раѓа доживотна љубов од бајките

Кајгана - 13.10.2021

Ѕвездите велат дека постојат сродни души и дека вечна љубов ги чека знаците на Зодијакот кои едноставно се раѓаат еден за друг. Еве два двојки кои ги чека бајковитата изрека „си живееја среќно до крајот на животот“.

Совршени за брак: Овој хороскопски знак има посебна љубов за семејството

Press24 - 13.10.2021

Од сите хороскопски знаци Раковите тежнеат да остварат емоционален однос полн со љубов, сигурност и поддршка. Во нивната врска нема место за неверства и не помислуваат да го прават тоа. Од друга страна пак, Раковите никогаш нема целосно да бидат ...

Кои се најљубоморните хороскопски знаци?

Скопје24 - 13.10.2021

Ниту еден човек не може да биде е целосно под контрола кога е љубомората во прашањр, но има некои луѓе кои се пољубоморни од другите. Што велат астролозите на оваа тема, односно кои се најљубоморни меѓу хороскопските знаци? Лав Лавовите се ...

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најдобрите шефови

Кајгана - 13.10.2021

Некои луѓе се родени да бидат лидери, им даваат насоки на другите и без никаква лутина и расправии може да ги решаваат проблемите, а вработените ги слушаат. Ваквите карактеристики ги прават одлични шефови.

Скорпијата нема да ве остави дури и кога најмногу страда - Најголемата тајна на секој од знаците

Црнобело - 13.10.2021

Преплавени сме со факти од светот на астрологијата, па понекогаш мислиме дека знаеме апсолутно сè за хороскопските знаци. Сепак, не можеме секогаш да ја предвидиме секоја нивна постапка, што е сосема нормално.

На колку години ќе започне твојата среќа според хороскопот?

Lady - 13.10.2021

Се смета дека во животот на секој човек има период во кој се му врви по вода – работа, учење, љубов, пари… што не значи дека и во останатото време нема да е среќен, но особено во оваа фаза тревогите и негативните емоции се сведени на минимум.

Дневен хороскоп за 13.10.2021: Ракови – немате време за губење, Риби – пред вас се нови можности

Црнобело - 13.10.2021

Ова ќе биде успешен ден за сите Бикови што се занимаваат со комуникација и односи со јавност. Проверете каков ден го очекува вашиот хороскопски ...

Не се отворени, но честопати кријат вистински мисли и чувства: Петте тајни на една ВАГА

Попара - 12.10.2021

Иако постојано бараат хармонија, тие се неконзистентни со самите себе, бидејќи честопати се неодлучни Секој знае дека Вагите се стремат кон хармонија и дека љубовните врски се најважната работа во нивниот живот.

До крајот на годината: Три хороскопски знаци ќе уживаат во неизмерна среќа

Женски магазин - 12.10.2021

Се што сонувале ќе им се случи без никаков напор, ветуваат астролозите Во последниве денови од годината, се‘ повеќе астролози предупредуваат дека доаѓаат сериозни промени во животот на еден куп хороскопски знаци.

Идеални за брак: На луѓето родени во овој хороскопски знак семејството им е поважно и од самите себе

Точка - 12.10.2021

Од сите хороскопски знаци Раковите тежнеат да остварат емоционален однос полн со љубов, сигурност и поддршка. Во нивната врска нема место за неверства и не помислуваат да го прават тоа. Од друга страна пак, Раковите никогаш нема целосно да бидат ...

Најверните жени се раѓаат во овие два хороскопски знаци

Скопје24 - 12.10.2021

Никој не стапува во брак со личност во која се сомнева дека ќе го изневери, но неверствата сепак се случуваат Неверството е најлошата работа која на некој може да му се случи во врска. Причините поради коилуѓето изневеруваат се различни, но ...

Идеални за брак: На луѓето родени во овој хороскопски знак семејството им е поважно и од самите себе

Zoom - 12.10.2021

Од сите хороскопски знаци Раковите тежнеат да остварат емоционален однос полн со љубов, сигурност и поддршка. Во нивната врска нема место за неверства и не помислуваат да го прават тоа. Од друга страна пак, Раковите никогаш нема целосно да бидат ...

Овие хороскопски знаци се самите на себе најголеми непријатели во врската

Екран - 12.10.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Самоуништувачкото однесување е израз на нашата темна страна, кое произлегува од ниската самодоверба, па дури и ...

Најмногу се склони кон самоуништување: Овие хороскопски знаци се свој најголем непријател

Вечер Прес - 12.10.2021

Самоуништувачкото однесување е израз на нашата темна страна, која произлегува од ниската самодоверба, па дури и омразата кон себе. Таа доаѓа во многу форми, и најдобро е да се соочите со вашите демони и да ги гледате директно во лице.

Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци

Локално - 12.10.2021

Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци. Овен Овенот е еден од најсилните знаци во зодијакот. Тој е полн со енергија и виталност, со интензивна и авантуристичка личност. Не се плаши од ништо, секогаш е подготвен за нови предизвици.

Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци

Скопје24 - 12.10.2021

Овен Овенот е еден од најсилните знаци во зодијакот. Тој е полн со енергија и виталност, со интензивна и авантуристичка личност. Не се плаши од ништо, секогаш е подготвен за нови предизвици. Има став на лидер, што му дава голема доверба во себе.

Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци

Zoom - 12.10.2021

Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци. Овен Овенот е еден од најсилните знаци во зодијакот. Тој е полн со енергија и виталност, со интензивна и авантуристичка личност. Не се плаши од ништо, секогаш е подготвен за нови предизвици.

Тие се шампиони во трошење – ова се хороскопските знаци кои се оставаат на последен денар до плата

Скопје24 - 12.10.2021

Се оставаат на последен денар до плата, влегуваат во минус, имаат неколку кредитни картички… Или ги знаете, или сте еден од нив – овие хороскопски знаци не ги бива со пари. ВАГА Вагите уживаат во шопинг и често трошат пари на работи што воопшто не ...

Овие хороскопски знаци се најлошите непријатели за самите себе

Кумановски м. - 12.10.2021

Многу луѓе се склони кон автодеструктивно однесување поради недостаток на самодоверба, па дури и омраза кон себе. Овие работи можат крајно да ги нарушат емоционалните врски, па затоа најдобро е да се соочите со вашите стравови и недостатоци и да ги ...