TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Тенк“ за мерцедесот на Груевски и „Тарифа“ за софтвер на ЕЛЕМ се новите истраги на СЈО

Телма - 24.01.2017

„Тенк“ е работното име на истрагата на СЈО за набавката на луксузниот мерцедес за поранешниот премиер Никола Груевски. За да ја исполнат желбата на Груевски двајца ја злоупотребиле службената положба стои во соопштението од СЈО.

СЈО ги истражува „тарифите“ во ЕЛЕМ и „тенкот“ на Груевски

Deutsche Welle - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство соопшти дека отворило две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“. Вкупно девет лица се товарат за злоупотреба на службената положба. СЈО сомничи седум лица дека ја злоупотребиле службената ...

СЈО со нови истражни постапки: „Тенк“ и „Тарифа“

Нова ТВ - 24.01.2017

„Тенк“ и „Тарифа“ се нови случаи кои ги отвори Специјалното јавно обвинителство, а со кои што се опфатени седум лица поради постоење на основано сомнение за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба.

СЈО отвори два нови случаи - „Тарифа“ и „Тенк“

24 Вести - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство отвори две нови истражни постапки под наслов „Тарифа“ и „Тенк“. Во случајот „Тарифа“ осомничени се седум лица за залоупотреба на службената положба при јавна набавка на софтвер за потребите на ЕЛЕМ.

Нови истраги на СЈО, Мерцедесот од 600 илјади евра, и набавката на софтвер за ЕЛЕМ

Алсат-М - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство отвори две предистражни постапки, „Тенк“ и „Тарифа“. Тимот на Катица Јанева го истражува начинот на кој е набавен службен мерцедес во вредност од речиси 600 илјади евра.

СЈО на Фејсбук ги објави „Тарифа“ и „Тенк“

Канал5 - 24.01.2017

Тендерска постапка вредна четири милиони евра во ЕЛЕМ и набавка на специјален тим на возило за потребите на Министерството за внатрешни работи, се предмет на две нови истраги на специјалното јавно обвинителство „Тарифа“ и „Тенк“.

Една минута вести: Републикаците бараат САД да се повлечат од ОН

Нова ТВ - 24.01.2017

СЈО отвори два нови случаи за тендер на ЕЛЕМ, а другата на набавката на мерцедесот на екс-премиерот Груевски, под име Тенк и Тарифа; Британскиот парламент мора да и даде зелено светло на Владата за да може да го започне процесот на излегување на ...

СЈО не ги менува трајно пресовите со соопштенија

Фокус - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска најави дека отвара две нови истражни постапки под назив „Тенк“ и „Тарифа“, поврзани со јавните набавка на мерцедесот од страна на МВР за 600.000 евра, како и на софтвер за потребите на ЕЛЕМ за сума од над ...

Случај „Тенк“: Како Груевски си нарачуваше Мерцедес вреден 572.780 евра?

Стандард - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска отвори истрага за набавката на службениот мерцедес на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вреден 572.780 евра. Под работен назив „Тенк“, СЈО сомничи за „злоупотреба на службената ...

„Тарифа“ и „Тенк“ - нови истражни постапки на СЈО

МРТ - 24.01.2017

Првата истражна постапка е за тендер на ЕЛЕМ, а другата за набавката на мерцедесот на екс-премиерот Груевски, информираат од СЈО. „Тарифа“ и „Тенк“ се новите случаи што ги отвори Специјалното јавно обвинителство.

СЈО отвори две нови истражни постапки – „Тарифа“ и „Тенк“

Слободен Печат - 24.01.2017

Во случајот „Тарифа“ опфатени се седум лица за набавка на софтвер за ЕЛЕМ од 4 милиони евра, а во „Тенк“ двајца, за „исполнување на желба на премиер“. Соопштението на Специјалното јавно обвинителство, објавено на страницата на Фејсбук, го објавуваме ...

СЈО отвори две нови истраги: „Тарифа“ и „Тенк“

Фокус - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска објави дека отворило две нови истражни постапки со имиња „Тарифа“ и „Тенк“. Со наредбата за спроведување на истражната постапка во случајот „Тарифа“ опфатени се седум лица поради постоење на основано сомнение ...

Тарифа и Тенк, два нови случаи кои ги отвори СЈО

Таратур - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство отвори две нови истражни постапки под наслов Тарифа и Тенк. Во случајот Тарифа осомничени се седум лица за залоупотреба на службената положба при јавна набавка на софтвер за потребите на ЕЛЕМ.

СЈО отвори две нови истражни постапки - „Тарифа“ и „Тенк“ за „мерцедесот“ на Груевски

+инфо - 24.01.2017

Во случајот „Тарифа“ опфатени се седум лица за набавка на софтвер за ЕЛЕМ од 4 милиони евра, а во „Тенк“ двајца, за „исполнување на желба на премиер“. Соопштението на Специјалното јавно обвинителство, објавено на страницата на Фејсбук, го ...

СЈО отвори истрага за набавката на „мерцедесот“ на Груевски

Фокус - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) отвори истрага за начинот на кој бил купен мерцедесот од 572.780 евра, со кој се возеше доскорашниот премиер Никола Груевски. СЈО оваа истрага ја нарече „Тенк“, а информираат дека кривично се гонат две лица, ...

СЈО отвори две нови истражни постапки – „Тарифа“ и „Тенк“

Макфакс - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, во вторникот отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

СЈО отвори две нови истражни постапки – „Тарифа“ и „Тенк“

Бриф - 24.01.2017

Соопштението на Специјалното јавно обвинителство, објавено на страницата на Фејсбук, го објавувам,е интегрално: „Денес oва Јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отвори две нови ...

СЈО отвори две нови истражни постапки под името „Тарифа“ и „Тенк“

Стандард - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отворило две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

„Тенк“ и „Тарифа“, две нови истражни постапки на СЈО

Радио МОФ - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на својата веб-страна информираше за две нови истражни постапки кои ги отвора, под работни имиња „Тарифа“ и „Тенк“. Во продолжение ви го пренесуваме целосното соопштение за деталите од двата случаи.

СЈО отвори две нови истражни постапки: „Тарифа“ и „Тенк“

МКД - 24.01.2017

Наместо на прес-конференција, како досега, Специјалното јавно обвинителство објави соопштение во кое информира дека отворило две нови истражни постапки, под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

СЈО отвори две нови истражни постапки „Тарифа“ и „Тенк“

А1 On - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

СЈО со нови истраги „Тарифа“ и „Тенк“

Р.С.Европа - 24.01.2017

СЈО соопшти денеска дека отвора две нови истражни постапки „Тарифа“ и „Тенк“. Во случајот „Тарифа“ осомничени се седум лица за злоупотреба на службената положба и овластување при набавка на софтвер за потребите на АД ЕЛЕМ.

„Тарифа“ и „Тенк“ - нови истраги на СЈО...

Н.Македонија - 24.01.2017

„Тарифа“ и „Тенк“ - нови истраги на СЈО Специјалното јавно обвинителство денеска отвори две нови истражни постапки под работните наслови „Тарифа“ и „Тенк“. Според информациите, во првиот случај „Тарифа“ осомничени се седум лица, во врска со јавна ...

„Тарифа“ и „Тенк“ се новите случаи што ги отвори Катица Јанева

Сакам да кажам - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска отвори две нови истраги кои произлегле од сомневања содржани во прислушуваните разговори и тие се со кодни имиња „Тарифа“ и „Тенк“. Со наредбата за спроведување на истражната постапка во случајот „Тарифа“ ...

„Тарифа“ и „Тенк“ – СЈО отвори две нови истражни постапки

ТВ21 - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отворило две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

СЈО отвори две нови истражни постапки, „Тарифа“ и „Тенк“

еМагазин - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство (СЈО), постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“, информираат од таму.

СЈО отвори две нови истражни постапки – „Тарифа“ и „Тенк“

Кајгана - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

СЈО објави две нови истражни постапки под работни имиња „Тарифа“ и „Тенк“

Капитал - 24.01.2017

СЈО постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“. Во првиот случај, „Тарифа“, со истражната постапка се опфатени седум лица поради ...

СЈО отвори две нови истражни постапки „Тарифа“ и „Тенк“

Канал5 - 24.01.2017

„Тарифа“ и „Тенк“ се двете нови истражни постапки што денеска ги отвори Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори.

СЈО отвори две нови истражни постапки „Тарифа“ и „Тенк“

Нетпрес - 24.01.2017

Како што се наведува во соопштението од СЈО, со наредбата за спроведување на истражната постапка во случајот „Тарифа“ опфатени се седум лица поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело Злоупотреба на службената положба и овластување ...

„Тарифа“ и „Тенк“- СЈО отвори две нови истраги

Телма - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство денеска отвори две нови истражни постапки именувани како „Тарифа“ и „Тенк“. Како што се информира во писменото соопшението од СЈО, двата нови случаи се отворени по постапување по предмети оформени по службена ...

СЈО отвори случај „Тенк“ за „мерцедесот“ на Груевски од 600.000 евра

Мета - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство поведе две нови истражни постапки под оперативните имиња „Тарифа“ и „Тенк“. Иако во денешното соопштение за истрагата „Тенк“ не е конкретно наведено, јасно е дека станува збор за набавката на „мерцедесот“ од 600.000 ...

СЈО ИСТРАЖУВА: Кој му ја исполни желбата на екс премиерот и му набави Мерцедес од 600 илјади евра?

Фактор - 24.01.2017

Нови две „Т“ истраги отвара специјалното обвинителство и тимот на Катица Јанева. Во случајот со кодно име „Тенк“ СЈО истражува кој му ја исполнил желбата на екс премиерот Никола Груевки и како се одвивала набавката на скапиот мерцедес од 600 илјади ...

СЈО отвори две нови истражни постапки, за Мерцедесот од 600 илјади евра и за тендер од ЕЛЕМ

Репортер - 24.01.2017

Денес Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

„Тарифа“ и „Тенк“ се двете нови истраги на СЈО

Канал 77 - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, денеска отвори две нови истражни постапки под работен наслов „Тарифа“ и „Тенк“.

СЈО со нови истражни постапки, „Тенк“ и „Тарифа“

Тера - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, во вторникот отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

СЈО тргна со „Тенк “ и „ Тарифа“!

Локално - 24.01.2017

СЈО отвори две нови истражни постапки – „Тарифа“ и „Тенк“ за „мерцедесот“ на Груевски Во случајот „Тарифа“ опфатени се седум лица за набавка на софтвер за ЕЛЕМ од 4 милиони евра, а во „Тенк“ двајца, за „исполнување на желба на премиер“.

Мерцедесот од 600 илјади евра во фокусот: СЈО отвори две нови истражни постапки – „Тарифа“ и „Тенк“

Точка - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори, во вторникот отвори две нови истражни постапки под работни наслови „Тарифа“ и „Тенк“.

МЕДИУМИТЕ ЗАНЕМАРЕНИ: СЈО отвори две нови истражни постапки, не ги соопшти пред новинарите

Телеграф - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство преку својата интернет-страница соопшти дека отворило две нови истражни постапки. Тие се именувани „Тарифа“ и „Тенк“. Двете постапки се однесуваат за јавна набавки во ЕЛЕМ и јавна набавка во едно од владините ...

СЈО отвори истрага за Мерцедесот на Груевски

Канал 77 - 24.01.2017

„Тенк“ е името на една од истражните постапки кои денеска ги отвори Специјалното јавно обвинителство. Оттаму информираат дека со наредбата за спроведување на истражната постапка во случајот „Тенк“ опфатени се две лица поради постоење на основано ...

СЈО отвори две нови истраги – „Тарифа“ и „Тенк“

Глас на Америка - 24.01.2017

Специјалното Јавно обвинителство денеска преку соопштение ја извести јавноста дека отвори две нови истраги „Тарифа“ и „Тенк“ кои се однесуваат на сомнителен тендер за набавка во ЕЛЕМ и нарачката на поранешниот премиер за купување на автомобил ...

СЈО: Отворени две нови истражни постапки под работен наслов „Тарифа“ и „Тенк“

Академик - 24.01.2017

Специјалното јавно обвинителство отвори две нови истражни постапки под работен наслов „Тарифа“ и „Тенк“. Од СЈО велат дека постапките се отворени по претходно постапување во врска со предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени ...

СЈО отвори две нови истражни постапки „Тарифа“ и „Тенк“

Вест - 24.01.2017

„Тарифа“ и „Тенк“ се двете нови истражни постапки што денеска ги отвори Специјалното јавно обвинителство, постапувајќи во предмети оформени по службена должност по повод јавно објавени разговори.

„Тарифа“ и „Тенк“- нови случаи на СЈО

МРТ - 24.01.2017

„Тарифа“ и „Тенк“- нови случаи што ги отвори Специјалното јавно обвинителство. Опфатени сe 7 лица под сомнение за сторено кривично дело, злоупотреба на службената положба. Првата истражна постапка е за тендер на ЕЛЕМ, а другата за набавката на ...