TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петмина повредени во судир на албански камион со „голф“ и „тојота“ кај Охрид

24Инфо - 06.12.2021

На 05.12.2021 година во 17.35 часот, на магистрален пат Охрид-Ресен, во близина на охридското село Опеница, случена е сообраќајна незгода помеѓу автомобили „тојота” со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.П.

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

Centar - 06.12.2021

Вчера во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај село Опеница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.П.

Пет лица повредени во тешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Курир - 06.12.2021

Пет лица се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 17.35 часот се случила на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај с.Опеница. Во несреќата учествувале три возила: автомобил „тојота“, со битолски регистарски ознаки, ...

Четворица тешко повредени во судир помеѓу два автомобили и камион на патот Охрид-Ресен

Сител - 06.12.2021

На 05.12.2021 во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај с.Опеница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.П.

Пет лица повредени во тешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Lider - 06.12.2021

Пет лица се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 17.35 часот се случила на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај с.Опеница. Во несреќата учествувале три возила: автомобил „тојота“, со битолски регистарски ознаки, ...

Пет лица повредени во сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Локално - 06.12.2021

Пет лица се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 17.35 часот се случила на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај с.Опеница. Во несреќата учествувале три возила: автомобил „тојота“, со битолски регистарски ознаки, ...

Тешка сообраќајка кај Охрид, има и повредени

Фокус - 06.12.2021

Вчера попладне во близина на Охрид се случила тешка сообраќајна несреќа помеѓу два автомобили и еден камион, а петмина биле повредени, велат од МВР. „На 05.12.2021 во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај ...

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

Точка - 06.12.2021

Вчера во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај село Опеница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.П.

Петмина повредени во сообраќајка на две коли и камион на патот Охрид-Ресен

МКД - 06.12.2021

Пет лица, од кои четворица потешко и еден полесно се повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера попладне на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај с.Опеница. Сообраќајката, како што соопшти МВР, се случила помеѓу патничко возило „тојота“, ...

Петмина повредени во сообраќајка на патот Охрид – Ресен

Слободен Печат - 06.12.2021

Пет лица се повредени од кои четири потешко во сообраќајна несреќа која вчера околу 17.35 часот се случила на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај с.Опеница. Во несреќата учествувале три возила: автомобил „тојота“, со битолски регистарски ознаки, ...

Четири лица повредени во сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Скопје инфо - 06.12.2021

На 05.12.2021 во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај с.Опеница, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „тојота“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.П.

Тешка сообраќајка кај Охрид, пет лица се повредени

Вечер Прес - 06.12.2021

Вчера попладне во близина на Охрид се случила тешка сообраќајна несреќа помеѓу два автомобили и еден камион, а петмина биле повредени, велат од МВР. „На 05.12.2021 во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај ...

Повредени 4 лица во тешка сообраќајка: Два автомобили удриле во камион пред Ресен

Press24 - 06.12.2021

Четири лица се повредени откако два автомобили се судриле со камион во тешка сообраќајна несреќа која вчера доцна попладнето се случила пред Ресен. „На 05.12.2021 во 17.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај ...