TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кејт Мидлтон нема да биде видена до октомври- Еве зошто!

Женски магазин - 14.06.2018

Војвотката од Кембриџ ќе биде надвор од очите на јавноста до октомври, кога Меган Маркл ќе го впие целото кралско внимание. И покрај тоа што Кејт излезе на балконот на Бакингемската палата за време на викендот за „Trooping the Color“, и беше ...

Сите едвај чекаат повторно да го видат принцот Луис: Еве кога повторно ќе се појави во јавност

Убавина и Здравје - 14.06.2018

Јавноста ќе ја има првата можност повторно да го види малиот принц на неговата крштевка Војвотката Кејт Мидлтон, по раѓањето на третото дете кон крајот на април веќе неколку пати се појавила во јавност поради многубројните кралски ангажмани.

Што ако Меган Маркл ја освои наградата „Еми“?

Кајгана - 14.06.2018

Меган Маркл оваа година би можела да биде номинирана за престижната телевизиска награда „Еми“, за споредната улога во последната сезона од серијата „Suits“. Меган со неколку свои колеги е предложена за номинација.

Најдовме венчаница речиси иста како онаа на Меган Маркл, за само 25 евра!

МакМода - 14.06.2018

Двете венчаници кои ги носеше Меган Маркл на свадбата со принцот Хари, сеуште привлекуваат големо внимание, а слични модели веќе почнаа да се појавуваат во онлајн продажба. Откако ја „соблече“ преубавата венчаница од Живанши, Маркл се појави во ...

Камерите ја снимиле: Британците се фатиле за глава кога виделе што прави Меган

Press24 - 14.06.2018

Со мажењето за принцот Хари, Меган е постојано под будното око на британската јавност. Иако роденденот на крализата Елизабета беше минатиот викенд, Британците секогаш зборуваат за поедини моменти од појавувањето на Меган Маркл на балконот од ...

Како Кејт Мидлтон се стопи седум недели по раѓањето на третото дете?

Panacea.mk - 14.06.2018

Брзото враќање во форма по породувањето, како што е случајот со Кејт Мидлтон, е резултат на здравиот начин на исхрана, кој во првите недели по породувањето, се чини невозможен. Барем за повеќето родилки О ткако пред седум недели го роди третото ...

20 аутфити кои Меган Маркл веќе никогаш не смее да ги облече

Црнобело - 14.06.2018

Откако Меган Маркл стана член на кралското семејство, слободно можеме да кажеме дека нејзиниот стил претрпе промени. Ако порано сакаше да носи искинати фармерки со рамни сандали, како и спортски јакнички и ниски чизми, сега „кежуал“ дневните ...

(ВИДЕО) Камерите ја уловиле: Меган сеуште не научила како да се однесува!

Екран - 14.06.2018

Ако роденденот на кралицата Елизабета бил во саботата, Британците и понатаму се толку фасцинирани со појавувањето на Меган Маркл на славниот балкон на Бакингамската палата што го анализираат секој нејзин потег во тие моменти.

Ново пријателство: Опра Винфри смислила како да извлече интервју од мајката на Меган Маркл

Убавина и Здравје - 13.06.2018

Дорија Рагланд сè почесто поминува време со мега популарната Опра Винфри Американската ТВ личност Опра Винфри, исто како и брачните парови Клуни и Бекамови, беше дел од венчавката на британскиот принц Хари и Меган Маркл во капелата Сент Џорџ.

Меган Маркл е критикувана на секој чекор: Војвотката никако не смеела да го направи ова!

Убавина и Здравје - 13.06.2018

Убавата Американка била во центарот на вниманието на свечената церемонија по повод роденденот на кралицата Елизабета На настанот, познат како Trooping the Colour, односно свечената церемонија по повод 92-годишниот роденден на кралицата Елизабета, ...

Четири трикови за убавина кои ги научивме од Меган Маркл!

Екран - 13.06.2018

Сопругата на британскиот принц Хари моментално е една од највлијателните славни дами. Жените ширум светот изгледаат како неа, се облекуваат како неа, па дури ги копираат и нејзините пегички.

8 пати кога Кејт Мидлтон и Шарлот беа модно ускладени

Црнобело - 13.06.2018

Кога членовите на кралското семејство се појавуваат во јавност, нивниот избор од бои и комбинации никогаш не е случаен. Така, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон сака модно да се усклади со својата ќерка Шарлот.

Фотографии на Меган Маркл употребени во суд против Кејт Мидлтон

Среќа.mk - 13.06.2018

Се што се случува во врска со кралското семејство е постојано под наздор на очите на јавноста, подложно на постојана критика и коментари. Па така, навистина е скандалозно кога ќе се појават провокативни фотографии на член од семејството.

(Фото) Меган Маркл во фустан како принцезата Дајана!

Женски магазин - 13.06.2018

Војвотката од Саксес и сопругата на принцот Хари, Меган Маркл за роденденот на кралицата Елизабета Втора се појави во нежно розов фустан на Каролина Херера. Фустанот беше без раменици и тотално наликуваше на оној што принцезата Дајана го носела во ...

Меган Маркл и принцот Хари ја најавија својата прва кралска тура

Шеталиште - 12.06.2018

Славниот пар кој неодамна се врати од својот меден месец, ја најави нивната кралска тура која вклучува посета на Австралија, Фиџи, Обединетото кралство Тонга и Нов Зеланд. Најавената посета на Австралија не беше изненадување.

Меган Маркл и принцот Хари ја најавија својата прва кралска тура

ЗаЗабава - 12.06.2018

Славниот пар кој неодамна се врати од својот меден месец, ја најави нивната кралска тура која вклучува посета на Австралија, Фиџи, Обединетото кралство Тонга и Нов Зеланд. Најавената посета на Австралија не беше изненадување.

Меган Маркл и принцот Хари ја најавија својата прва кралска тура

Попара - 13.06.2018

Славниот пар кој неодамна се врати од својот меден месец, ја најави нивната кралска тура која вклучува посета на Австралија, Фиџи, Обединетото кралство Тонга и Нов Зеланд. Најавената посета на Австралија не беше изненадување.

Меган Маркл и принцот Хари ја најавија првата кралска тура

Репортер - 13.06.2018

Кралската двојка принцот Хари и Меган Маркл, кои неодамна се вратија од медениот месец, ја најавија својата кралска тура која вклучува посета на Австралија, Фиџи, Обединетото Кралство Тонга и Нов Зеланд.