TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради моето НЕ, Милан загуби 110 мил. евра

Вечер - 06.10.2017

Сепак, никој точно не знаеше колку ќе требаше да одвои англискиот клуб за да ги осигура услугите на бразилскиот интернационалец, но осум години подоцна, поранешниот фудбалер на италијанскиот калчо гигант Милан, ги откри најсочните детали Беше ...

Кака: Во 2009 година само мојот потпис ме делеше од трансфер и милионите во Сити

Gol.mk - 06.10.2017

Поранешниот освојувач на „Златната топка“, Рикардо Кака, откри дека во 2009 година бил пред потпис со тимот на Манчестер Сити. Според Бразилцеот сите услови биле договорени и фалел само неговиот потпис.

Сити може да си ги дозволи Меси и Роналдо

Спортски - 05.10.2017

Бразислкиот репрезентативец Фернандињо е убеден дека Манчестер Сити има доволно пари за да ги доведе Лионел Меси и Кристиано Роналдо, но дека не се вклопуваат во клупската филозофија. Манчестер Сити потроши повеќе од 200 милиони фунти ова лето на ...

Кака се „исплашил“ од предизвикот: Му нуделе да стане најскап играч на светот, а тој одбил!?

Sport 1 - 05.10.2017

Бразилскиот виртуоз Кака во јануари 2009 година можел да стане најскап светски фудбалер во тоа време, поскап дури и од најдобриот играч на светот Кристијано Роналдо, кој во истата година дојде за рекорден трансфер во Реал Мадрид од Манчестер ...

Фернандињо: Сити може да ги купи Меси и Роналдо, ама имаме други планови

Кајгана - 05.10.2017

Членот на Манчестер Сити, Фернандињо, смета дека неговиот клуб ја има финансиската моќ да ги купи најдобрите играчи во светот, но дека тоа не е приоритет на клубот. Манчестер Сити летово потроши преку 200 милиони фунти на засилувања, донесувајќи ...

Кака: Еден збор ме делеше од Премиер лигата

Дерби - 05.10.2017

Рикардо Кака во овој момент настапува во американскат МЛС лига како член на Орландо Сити, клуб за кој веќе настапува три години по 11-годишната успешна етапа која ја имаше во Европа како играч на Милан и Реал Мадрид.

Кака: Во 2009 бев на чекор до Манчестер Сити

Точка - 05.10.2017

Освојувачот на „Златната топка“, некогашна ѕвезда на Милан, Бразиецот Кака, открил дека во 2009 година бил на чокор до трансфер во Манчестер Сити. Според неговите зборови, сите детали биле договорени и во тоа време Милан и Манчестер Сити ја чекале ...

Кака: Во 2009 бев на чекор до Манчестер Сити

Sky - 05.10.2017

Освојувачот на „Златната топка“, некогашна ѕвезда на Милан, Бразиецот Кака, открил дека во 2009 година бил на чокор до трансфер во Манчестер Сити. Според неговите зборови, сите детали биле договорени и во тоа време Милан и Манчестер Сити ја чекале ...