TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова кражба во домот на Киану Ривс: снимени крадците со скијачки маски, полицијата со морничава теорија

А1 On - 10.12.2023

Крадци упаднале во домот на Кијану Ривс во населбата Холивуд Хилс. Полициската управа во Лос Анџелес добила анонимен повик за „можно медозволено навлегување на поседот“ во средата, 6 декември, а приказната е објавена дури три дена подоцна.

Повторно ограбен домот на холивудскиот актер Киану Ривс

Канал5 - 09.12.2023

Провалници со скијачки маски на главата упаднале во куќа на холивудската ѕвезда Кијану Ривс. ! Познатиот актер Кијану Ривс повторно бил мета на провалници, поточно неговата куќа. Според полициски извор крадците со скијачки маски на главата упаднале ...

Ограбен е Кијану Ривс: Еве што е одземено од домот на славниот глумец

Еспресо - 09.12.2023

Познатиот холивудски актер Кијану Ривс повторно е ограбен. Според странските медиуми, крадците упаднале во неговиот дом, но избегале пред да дојде полицијата. Како што пренесуваат странските медиуми, полицијата во Лос Анџелес одговорила на анонимен ...

Крадци упаднале во куќата на Кијану Ривс: Му го скршиле прозорецот, а постои сомневање дека ОВОЈ ПРЕДМЕТ му го однеле ...

Во Центар - 09.12.2023

Актерот Кијану Ривс (59) повторно беше мета на провалници. Провалници облечени во скијачки маски упаднале во неговиот дом во Лос Анџелес во средата вечерта , изјави полицијата на Лос Анџелес за TMZ.

Маскирани провалници упаднале во куќата на Кијану Ривс, објавено што украле

Локално - 09.12.2023

Во средата вечерта било провалено во домот на актерот Кијану Ривс од страна на непознати лица со маски за скијање на лицата. Како што пишува „TMZ“, полициски службеници пристигнале во домот на актерот во Лос Анџелес околу 19:00 часот и не нашле ...

Крадци упаднале во домот на Киану Ривс, му го украле пиштолот и побегнале

Курир - 09.12.2023

Ова не е првпат да биде домот на Ривс да биде мета на крадци – во 2014 година тој се соочи со двајца натрапници. Маскирани крадци упаднале во домот на актерот Киану Ривс во Холивуд Хилс и му го украле пиштолот, објавија американските медиуми.

Разбојници влегле во домот на познат актер, украле пиштол и заминале!

Вечер Прес - 09.12.2023

Маскирани разбојници упаднале во домот на актерот Киану Ривс во Холивуд хилс и му го украле пиштолот, објавија американските медиуми. Полицијата во Лос Анџелес добила анонимен телефонски повик за можен провалник на имотот на холивудскиот актер, но ...

Провалници упаднале во куќата на познат холивудски актер: Украле само една работа и избегале

Слободен Печат - 08.12.2023

Маскирани провалници упаднале во домот на актерот Киану Ривс во Холивуд Хилс и му го украле пиштолот, објавија денеска американските медиуми. Полицијата во Лос Анџелес добила анонимен телефонски повик за можен провалник на имотот на холивудскиот ...

Кијану Ривс повторно мета на ограбувачи: Му провалиле дома со скијачки маски

Попара - 09.12.2023

Познатиот актер Кијану Ривс повторно беше мета на провалници, поточно неговата куќа. Извори за спроведување на законот рекоа дека крадците облечени во скијачки маски упаднале во неговиот дом и избегале од местото пред да пристигнат полицајците.