TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пред седум години Рамос го држеше за рака, а синоќа поради него даде автогол/ВИДЕО

Вечер Прес - 30.09.2023

Во дербито на осмото коло на шпанското фудбалско првенство, Барселона на Олимпискиот стадион ја победи Севиља со 1:0, со што барем привремено го презеде врвот на Примера. Натпреварот го реши автоголот на Серхио Рамос во 76. минута.

Пред 7 години Рамос држеше за рака мало момче, сега поради него си постигна автогол

Кајгана

(Видео) Пред девет години со Рамос излезе на теренот, синоќа Јамал играше против него

TopSport

ВИДЕО: Во 2016 како осумгодишник му беше придружба, а сега го „натера“ Рамос да си даде автогол

Gol.mk

ВИДЕО | Кога судбината ќе си поигра: Рамос си постигна автогол поради момче кое му беше придружба во 2016 година

Слободен Печат

Во 2016 година му беше придружба, а сега го натера „Рамос“ да си даде автогол (Видео)

СуперСпорт

Секогаш верувај во себе: Јамал на девет години истрча крај Серио Рамос, денеска ќе игра против легендата

Екипа

Sport 1 Дерби Спортски Спортманија SportSport 24Фудбал Курир Макфакс

(ФОТО) Каталонски весник му дотура сол на раната на Рамос

Спортклуб - 30.09.2023

Првиот меч против Барселона по враќањето од ПСЖ, Серхио Рамос го заврши со пораз и како трагичар бидејќи беше стрелец на единствниот (авто)гол на натпреварот. Задоволството кај навивачите на домашниот тим беше огромно, а своето воодушевување не го ...

МАЛЕРОЗНИОТ РАМОС ГО ИСМЕВА ЦЕЛАТА ПЛАНЕТА: Поради изјавата пред мечот и она што му се случи против Барса, НЕМА ДА МОЖЕ ДА ЖИВЕЕ

Во Центар

Серхио Рамос ја врати Барса на врвот на табелата

Во Центар

Рамос пред дербито: „Би било одлично да постигнaм гол против Барселона“. По натпреварот изјавата стана вирална

Спортски

ВИДЕО: Двојна причина за славје во Каталонија, Рамос со автогол ѝ донесе победа на Барса!

Gol.mk

ВИДЕО: Рамос е трагичарот на Севиља, а имаше голема желба да даде гол против Барса

Слободен Печат

ВИДЕО: Класата е вечна, маестрален потег на Рамос против Барселона!

Gol.mk

Оff.net

Чудни се патиштата на судбината, во 2016-та го држеше за рака како детенце, а синоќа Серхио Рамос по неговиот центаршут ...

Sport M - 30.09.2023

Фудбалерите на Барселона ја победија Севиља со 1:0 на Монжуик, нивниот привремен дом, во првиот натпревар од осмото коло на шпанската Ла Лига. Никој друг туку Серхио Рамос, легендата на Реал Мадрид и омразен лик во Каталонија, кој си постигна ...

Каталонците имаат за што да слават: Серхио Рамос со автогол донесе триумф на Барса (видео)

Екипа

Рамос ја матираше Севилја, Барселона продолжува да победува на „Монжуик“ (ВИДЕО)

Дерби

Не можеше послатко за Барса, победа со автогол на - Серхио Рамос! (ВИДЕО)

Sport 1

Барса се израдува на слатка победа со автогол на Рамос

24Инфо

Барса не можеше да посака подобро сценарио - победа со автогол на Серхио Рамос! (ВИДЕО)

24Фудбал

Барса не можеше да посака подобро сценарио - победа со автогол на Серхио Рамос! (ВИДЕО)

МКД