TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

MINI Cooper & Mini Countryman во Македонија – Видео

Авто Магазин - 12.06.2024

Кога ќе се остварат ветувањата задоволството е ултимативно. Авто Магазин беше поканет да присуствува на предпремиерата на MINI Cooper & МINI Countryman во Минхен минатиот септември, и тогаш беше објавено дека тие на европското тло ќе се ...

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Кајгана - 12.06.2024

Не долго по претставувањето на верзијата со три врати, MINI ја претстави новата генерација на Cooper во попрактична каросерија со пет врати. MINI на крајот на минатата година премиерно ја претстави новата генерација на моделот Cooper (F66), а ...

Mini го претстави новиот Cooper со пет врати

Авто Плус - 12.06.2024

Постојано растечката палета на Mini продолжува да се шири со лансирањето на најновиот Mini Cooper 5 Door. Хечбекот досега беше претставен само во верзијата со внатрешно согорување, но се смета дека се работи за целосно електрична верзија.

М Кар ја претстави новата Mini фамилија

Авто Плус - 11.06.2024

Стил, технологија, препознатливо МINI картинг чувство при возењето и современ пристап во дизјанот ја карактеризираат новата MINI фамилија. Компанијата М Кар ги претстави новите MINI Cooper и МINI Countryman, кои се истовремено модерни и ...