TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали Илон Маск е вонземјанин“? Секако!

Вечер Прес - 08.04.2021

Милијардерот и основач на Тесла и “SpaceX”, Илон Маск е познат како скептик кога се во прашање сведоштвата на луѓе кои велат дека виделе вонземјани. Во таа насока, на почетокот на неделата Маск преку Твитер секако, порача дека „Земјата не е рамна, ...

Ова никој не го очекуваше: Илон Маск за себе си измисли чудна титула

Хаштаг - 08.04.2021

Не е дека не му стои... Покрај неговото име, технолошкиот магнат го запиша „Тесла Технокингс“ како функција при поднесување на нова апликација до американската „Комисија за хартии од вредност“, а финансискиот директор на Тесла, Зак Киркхорн ја доби ...

Не прашувај ако не сакаш да го слушнеш одговорот: Илон Маск вака одговорил на прашањето дали е вонземјанин

Точка - 08.04.2021

Милијардерот и основач на Тесла и "SpaceX", Илон Маск е познат по своите бизарни коментари на социјалните мрежи, но бил скептичен кога станува збор за сведоштвата на луѓето кои тврдат дека ги виделе "малите зелени".

Како Елон Маск се искачи до врвот на најбогатите? Тој ги открива своите 6 тајни за деловен успех

Пари - 08.04.2021

Илон Маск е втор најбогат човек во светот и неговото богатство се проценува на околу 171,6 милијарди долари. Минатата година беше дефинитивно негова, бидејќи забележа успеси со обете компании: SpaceX испрати астронаути во вселената и успешно ги ...

Маск конечно „призна“: На прашањето дали е вонземјанин, еве што одговори

Денар - 08.04.2021

Илон Маск, шефот на Tesla, SpaceX и ексцентричен американски милијардер, кој е речиси најбогатиот човек на светот, го користи Твитер за сè што ќе му падне на ум. Овој пат му текна да даде едноставен одговор на прашањето дали е вонземјанин.

Илон Маск се прогласи за вонземјанин

Локално - 07.04.2021

Основачот на компанијата „Спејс Х“, Илон Маск, повторно се прогласи за вонземјанин на социјалните мрежи, одговарајќи на прашањата на неговите следбеници. Сè започна со објавата на Маск на Твитер дека „Земјата не е рамна и дека таму живее Донки ...