TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Денот на вљубените, Здравко Чолиќ го објави спотот за „Kuća puna naroda“ снимен во Дубровник

Фемина - 14.02.2018

Здравко Чолиќ ги израдува обожавателите на Денот на вљубените. 66-годишниот пејач го објави спотот за новата песна „Kuća puna naroda“. Видеозаписот е снимен во Дубровник и го претставува враќање на босанско-српскиот музичар во градот на изгубената ...

Здравко Чолиќ ги изненади девојките за Денот на вљубените

Репортер - 14.02.2018

Една од најголемите балкански ѕвезди Здравко Чолиќ ги израдува своите обожавателки со новиот спот за песната „Куќа полна со народ“, кој е објавен денеска на неговиот официјален канал на „Јутјуб“.

Видео: Нов спот на Здравко Чолиќ

Канал5 - 14.02.2018

Најголемата балканска музичка ѕвезда Здравко Чолиќ ја израдува својата публика со новиот спот за песната „Куќа полна народ“ . Спотот е снимен во прекрасниот Дубровник, и замислен е како враќање на Здравко во градот на изгубената љубов.

ВИДЕО: Ова е подарокот од Здравко Чолиќ за сите заљубени

Курир - 14.02.2018

Здравко Чолиќ ги израдува обожавателите на Денот на вљубените. 66-годишниот пејач го објави спотот за новата песна „Kuća puna naroda“. Видеозаписот е снимен во Дубровник и го претставува враќање на босанско-српскиот музичар во градот на изгубената ...

Здравко Чолиќ ги израдува обожавателите на Денот на вљубените

Пулс24 - 14.02.2018

Здравко Чолиќ ги израдува обожавателите на Денот на вљубените. 66-годишниот пејач го објави спотот за новата песна „Kuća puna naroda“. Видеозаписот е снимен во Дубровник и го претставува враќање на босанско-српскиот музичар во градот на изгубената ...

(ВИДЕО) Здравко Чолиќ со нов видео спот за своите обожаватели

Екран - 15.02.2018

Здравко Чолиќ ги израдува обожавателите на Денот на вљубените. 67-годишниот пејач го објави спотот за новата песна „Куќа полна со народ“. Видеозаписот е снимен во Дубровник и го претставува враќање на босанско-српскиот музичар во градот на ...