TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување на тригодишна затворска казна

Сител - 08.12.2023

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода П.И.(27) од с.Црвулево, општина Карбинци. Тој бил баран по распишана потерница врз основа на наредба за од Казнено-поправна установа Затвор Штип со која се ...

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување на тригодишна затворска казна

ТВ21

Уапсен штипјанец за доиздржување на тригодишна затворска казна

Скопје инфо

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување на тригодишна затворска казна

4NEWS

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување на тригодишна затворска казна

Курир

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување на тригодишна затворска казна

24Инфо

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување на тригодишна затворска казна

Centar

Вести плус MakPress Канал5

Приведена скопјанка за издржување затворска казна од две години и шест месеци

Макфакс - 07.12.2023

Околу 13.30 часот на ул.„Јордан Мијалков“ во Скопје, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги ја лишиле од слобода С.Ц.(63) од Скопје. Таа била барана по потерница врз основа на наредба од Основен кривичен ...

Приведена скопјанка за издржување затворска казна од две години и шест месеци

Курир

Приведена скопјанка за издржување затворска казна од две години и шест месеци

Сител

Приведена скопјанка за издржување затворска казна од две години и шест месеци

Опсервер

Уапсена 63-годишна скопјанка за издржување затворска казна

Скопје инфо

Приведена скопјанка за издржување затворска казна од две години и шест месеци

4NEWS

Приведена скопјанка за издржување затворска казна од две години и шест месеци

Бриф

+инфо Слободен Печат Centar Вести плус Република