TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови протести во Атина, сакале да ја срушат статуата на Труман (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 16.04.2018

Група поддржувачи на грчката Комунистичка партија се обиделе да ја срушат статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман во центарот на Атина, за време на протестите поради нападите на Сирија.

Протести во Атина – по палењето на знамето на САД , го уриваа и споменикот на Труман (ФОТО)

Канал5 - 16.04.2018

И денеска во Атина се одржуваат протести против нападот на САД и сојузниците врз Сирија. Откако во саботата и вчера неколку илјади демонстранти извикуваа антиамерикански пароли и го запалија знамето на САД, денеска се обидоа да го урнат споменикот ...

Демонстрации во Атина: Американци – убијци!

Кајгана - 16.04.2018

Група приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја срушат статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман на протестите во центарот на Атина против американската воена интервенција во Сирија.

Протест против нападите во Сирија; Грчки комунисти се обидоа да го урнат споменикот на Труман во Атина

Алсат-М - 16.04.2018

Група приврзаници на Грчката комунистичка партија денеска се обиде да ја урне статуата на поранешниот американски претседател, Хари Труман, во центарот на Атина, во знак на револт од воздушните напади врз Сирија.

„Американци убијци“: протест во Атина, гореше американското знаме (ФОТО)

МКД - 15.04.2018

Неколку илјади луѓе се собраа во центарот на Атина да протестираат поради воздушните напади на САД, Велика Британија и Франција во Сирија. Грчката полиција соопшти дека на протестот организиран од Грчката комунистичка партија се собрале помеѓу 6.000 ...

Протести во Атина, сакале да ја срушат статуата на Труман

Точка - 17.04.2018

Група поддржувачи на грчката Комунистичка партија се обиделе да ја срушат статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман во центарот на Атина, за време на протестите поради нападите на Сирија.

Протести во Атина: Со извици „Американци, убијци“ го палеле американското знаме и го рушеле споменикот на Труман ...

Република - 16.04.2018

Откако во саботата и вчера неколку илјади демонстранти извикуваа антиамерикански пароли и го запалија знамето на САД, денеска се обидоа да го урнат споменикот на Американскиот претседател Хари Труман.

Нови протести во Атина: Американци – убијци!

Локално - 16.04.2018

Група приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја срушат статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман на протестите во центарот на Атина против американската воена интервенција во Сирија.

(ВИДЕО+ФОТО) ПРОТЕСТИ ВО АТИНА: Грците извикуваа „убијци“ и го запалија американското знаме

Фактор - 16.04.2018

Приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја урнат статуата на поранешниот американски претседател, Хари Труман на протестите во центарот на Атина против американската воена интервенција во Сирија.

Протести во Атина: Американци – убијци!

+инфо - 16.04.2018

Група приврзаници на Комунистичката партија на Грција се обидоа да ја урнат статуата на поранешниот американски претседател Хари Труман на протестите во центарот на Атина против американската воена интервенција во Сирија.