TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Слободен Печат - 08.11.2019

Тој бил повреден во сообраќајка која се случила на улицата „Благоја Стефковски“. Мотоциклист од Скопје е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во главниот град.

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Макфакс - 24.01.2020

Четириесет и седумгодишен мотоциклист од Скопје со тешки повреди бил пренесен во болница по сообраќајната несреќа што се случила вчера на Качанички пат. Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 15.45 часот кога С. М.

Се судриле мотор и „вектра“, настрадал моторџијата и паркирано „рено“

24Инфо - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ...

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Скопје инфо - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална ...

За 24 часа во Скопје издадени се 97 мандатни платни налози и 66 возила се подигнати со „пајак”.

Скопје1 - 07.11.2019

Во текот на 07.11.2019 на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека осум возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај се исклучени 30 возачи, од кои: шест возачи затоа што управувале ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Курир - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Тешко повреден патник во автобус, седум сообраќајки вкупно во Скопје

MakPress - 06.11.2019

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случилеи во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајки со полесни повредни се здобиле шест лица, а во една била причинета ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

А1 On - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Полицијата демне во Скопје - Повредени четири лица

Press24 - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Канал5 - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Сител - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Независен - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Скопје инфо - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета, пренесува МИА .

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Алсат-М - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Денешен - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје во изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

ММС - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Четворица повредени во сообраќајки во Скопје

+инфо - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје изминатото деноноќие во 11 сообраќајки повредени четворица

Пулс24 - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Четири лица повредени во четири сообраќајки

МКД - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

MakPress - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Во Скопје изминатото деноноќие 11 сообраќајки, четворица повредени

Опсервер - 07.11.2019

Четири лица биле полесно повредени во четири од вкупно 11 сообраќајни незгоди што вчера се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во седум сообраќајки била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција ...

Скопје: 15 сообраќајки, возач на мотоцикл тешко повреден

Курир - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Многу несреќи во Скопје - Има тешко повредени

Press24 - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

ММС - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Петнаесет сообраќајки во Скопје, тешко повреден мотоциклист

Сител - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Слободен Печат - 08.11.2019

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, а од сообраќај исклучила шест возачи кои го управувале возилото под дејство на алкохол, 20 возачи пред да се ...

15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

А1 On - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Дури 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Независен - 08.11.2019

Фото: Б. Грданоски Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

МВР: 15 сообраќајни незгоди во Скопје, еден повреден

Локално - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден, информира Министерството за внатрешни работи. Од таму соопштуваат дека во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а ...

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

24Инфо - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Петнаесет сообраќајки во Скопје, тешко повреден мотоциклист

4NEWS - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Скопје: 15 сообраќајки, возач на мотоцикл тешко повреден

iPortal - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден, информира Министерството за внатрешни работи. Од таму соопштуваат дека во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а ...

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Канал5 - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден . Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Телма - 08.11.2019

Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, а од сообраќај исклучила шест возачи кои го управувале возилото под дејство на алкохол, 20 возачи пред да се ...

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Алсат-М - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Опсервер - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Нетпрес - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Скопско деноноќие: Тешко повреден мотоциклист, а 7 лица полесно во 15 сообраќајки

Денешен - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

MakPress - 08.11.2019

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета.

Несреќа во Македонија: Тешко повреден мотоциклист

Press24 - 08.11.2019

Мотоциклист се здобил со тешки повреди откако удрил во возило, па оштетиле и паркирано возило. Во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од ...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Курир - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ...

Седум сообраќајки во Скопје

МКД - 08.11.2019

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случилеи во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајки со полесни повредни се здобиле шест лица, а во една била причинета ...

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Сител - 08.11.2019

Вчера во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, ...

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Нетпрес - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ...

Моторциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа во Скопје

Скопје1 - 08.11.2019

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ...

Моторциклист се заби во автомобил и заврши со тешки телесни повреди

Скопје инфо - 08.11.2019

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата Благоја Стефковски во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа ...

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Centar - 08.11.2019

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата Благоја Стефковски во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа ...