TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Курти е отворен за разговори со Белград, но не сака Заедница на српски општини

Фокус - 29.01.2023

Косовскиот премиер Албин Курти во интервју за Радио телевизија на Косово изјави дека германско-францускиот план е добра основа за преговори за конечниот договор меѓу Белград и Приштина. Сепак, Курти оцени дека не гледа потреба од формирање Заедница ...

„OТКРИЕН“ ФРАНЦУСКО-ГЕРМАНСКИОТ ПРЕДЛОГ: Австрискиот дипломат јасно порача – „Тоа не е конечно решение, туку Србија мора да ИЗБЕРЕ!“

Во Центар

Курти: Подготвени да разговараме за договорите потпишани во Брисел но не добивме соодветен аргумент за формирање Заедница на српски општини

Во Центар

Курти: Не добив соодветни аргументи за формирање за Заедницата на српските општини

Макфакс

Косово ќе ја изгуби западната поддршка ако не соработува со Србија, му се заканиле на Курти

Република

Курти: Не добив соодветни аргументи за формирање за Заедницата на српските општини

24Инфо

КУРТИ: Не добив соодветни аргументи за формирање за Заедницата на српските општини

Денешен

Слободен Печат Centar

Двата договора од Брисел се круна на дијалогот за Косово, вели Дачиќ

360 степени - 28.01.2023

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ денеска кажа дека е јасно напишано што претставува Заедницата на српски општини во Бриселскиот договор од 2013 година и уште подетално во договорот од 2015 година и дека тие договори се круна на ...

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот, ЗСО им дава широк спектар на надлежности на Србите

Бизнис Вести

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот

Слободен Печат

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот, ЗСО им дава широк спектар на надлежности на Србите

А1 On

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот, ЗСО им дава широк спектар на надлежности на Србите

OhridNews

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот

Press24

Дачиќ: Договорите од Брисел се круна на учеството на Белград во дијалогот, ЗСО им дава широк спектар на надлежности на Србите

Либертас

Опсервер Република Во Центар Денешен Вечер Прес MakPress