TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сосема поразчична од пејачот: Ова е ќерката на Аца Лукас од првиот брак

Хитпортал - 12.07.2019

Милјана е ќерка од првиот брак на познатиот пејач Аца Лукас. Таа не ја сака јавната професија и веќе неколку години работи како шминкерка во Гранд продукција. Нејзиниот живот е сосема поинаков од оној на нејзиниот татко.

Исповед на Аца Лукас:”Мојот татко умре поради мене”

Хитпортал - 11.07.2019

Фолк пејачот Аца Лукас го загубил својот татко само еден месец откако излегол од затвор. Болката не може да ја сокрие ниту по 15 години и тврди дека тогашната влада го умрела татко му. „Јасно е дека еден месец по моето излегување од затвор татко ми ...

Фото: Аца Лукас заљубен до уши!!!

Канал5 - 10.07.2019

Популарниот српски пејач Аца Лукас ја покажа новата девојка. Контроверзниот пејач веќе не ја крие новата љубов и ужива во друштвото на русокосата убавица Јована. Лукас досега успеваше да ја сокрие убавата Јована од медиумите, но неговата нова ...

Соња ја замени со вистинска бомба- погледнете ја новата девојка на Аца Лукас

Магазин - 10.07.2019

Најпознатиот српски пејач Аца Лукас, повторно е во центарот на вниманието, но овој пат повод за тоа е неговата нова девојка. Аца Лукас на промоцијата на новиот спот на својата колешка пејачката Маја Беровиќ, се појави токму со новата сексипилна ...

Грми како изгледа: Аца Лукас ја покажа новата девојка (ФОТО)

1tv - 10.07.2019

Еден од најпопуларните фолк пејачи Аца Лукас на промоцијата на дуетската песна со Маја Беровиќ дојде во друштво на новата девојка Јована. Аца и неговата поубава половина дојдоа држејки се за раце, а атрактивната плавуша и фолкерот не ја тргаа ...

ФОТО: Оваа русокоса е новата девојка на Аца Лукас - не се двоеја еден од друг

Press24 - 10.07.2019

Аца Лукас конечно во јавноста ја покажа својата девојка Јована, која блескала од среќа додека седела до него. Досега Лукас ја криел од медиумите својата избраничка, но таа сега дошла да го поддржи пејачот.

Аца Лукас за новата девојка: „Штом ја претставив, значи е сериозна врската!“

Скопје24 - 10.07.2019

Аца Лукас на промоцијата на својата нова песна „Проблем“ која ја сними во дует со колешката Маја Беровиќ се појави во друштво на атрактивна плавуша која ја претстави како своја нова девојка. Ова е мојата девојка, се вика Јована Дорошки.

(Фото) Аца Лукас има нова девојка

Репортер - 10.07.2019

Српскиот пејач Аца Лукас има нова девојка, пишуваат српските медиуми. Пејачот пристигнал со Јована на промоција на неговата нова песна, која ја пее во дует со пејачката Маја Беровиќ. Медиумите пишуваат дека двајцата не се двоеле за време на ...

Не се разделува од неа: Оваа секс бомба е новата девојка на Аца Лукас (фото)

Вистина.мк - 10.07.2019

Аца Лукас постојано е активен во медиумите, но го крие својот приватен живот. Откако се разведе од Соња, тој многу ретко зборува за својот приватен живот. Меѓутоа, Аца одлучи повеќе да не ја крие својата избраничка и ја покажа својата нова девојка.

Аца Лукас за новата девојка: „Штом ја претставив, значи е сериозна врската!“

Убавина и Здравје - 10.07.2019

Аца Лукас на промоцијата на својата нова песна „Проблем“ која ја сними во дует со колешката Маја Беровиќ се појави во друштво на атрактивна плавуша која ја претстави како своја нова девојка.

„Грми како изгледа“: Новата девојка на Аца Лукас е вистинска секс бомба (ФОТО)

Курир - 10.07.2019

Еден од најпознатите српски пејачи Аца Лукас овие денови е во центарот на вниманието откако ја покажа својата нова девојка која привлече особено внимание во јавноста. Станува збор за неговата нова девојка по име Јована со која се појави на ...

Не се разделуваат, веќе не ја кријат љубовта: Ова е новата девојка на Аца Лукас

Република - 10.07.2019

Аца Лукас конечно на јавноста и ја покажа новата девојка Јована, која блескала од среќа додека седела крај него. Досега Лукас ја криел од медиумите својата избраничка, но таа дошла да го поддржи.

Оваа е новата девојка на Аца Лукас – не се двоеја еден од друг

24Инфо - 10.07.2019

Оваа русокоса е новата девојка на Аца Лукас – не се двоеја еден од друг Аца Лукас конечно во јавноста ја покажа својата девојка Јована, која блескала од среќа додека седела до него. Досега Лукас ја криел од медиумите својата избраничка, но таа сега ...

(ВИДЕО) Аца Лукас ја претстави девојката со која е „за сериозно“, а ова е неговиот најнов хит

iPortal - 11.07.2019

Аца Лукас на промоцијата на својата нова песна „Проблем“ која ја сними во дует со колешката Маја Беровиќ се појави во друштво на атрактивна плавуша која ја претстави како своја нова девојка. Ова е мојата девојка, се вика Јована Дорошки.

(ФОТО) Аца Лукас има нова девојка – Вистинска бомба

iPortal - 10.07.2019

Еден од најпознатите српски пејачи Аца Лукас овие денови е во центарот на вниманието откако ја покажа својата нова девојка која привлече особено внимание во јавноста. Станува збор за неговата нова девојка по име Јована со која се појави на ...

Оваа русокоса е новата девојка на Аца Лукас – не се двоеја еден од друг

Пулс24 - 10.07.2019

Аца Лукас конечно во јавноста ја покажа својата девојка Јована, која блескала од среќа додека седела до него. Досега Лукас ја криел од медиумите својата избраничка, но таа сега дошла да го поддржи пејачот.