TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бејтулаи: Шкендија мора да биде тактички перфектна во Романија

Gol.mk - 16.09.2020

Егзон Бејтулаи се врати во Шкендија и е големо засилување во одбраната. Репрезентативецот на Македонија го најави мечот против Ботошани во Лигата на Европа и кажа дека мора да се биде тактички перфектен ако се сака пласман во наредната фаза.

Ѓока: Кој ќе направи помалку грешки, тој ќе го добие натпреварот

SportMedia - 16.09.2020

Тетовските „црвено-црни“ утре во Романија против Ботошани ќе го одиграат мечот од 3. коло во квалификациите за ЛЕ. Непосредно пред официјалниот тренинг вечерва, тренерот Ернест Ѓока и капитенот Егзон Бејтулаи за медиумите зборуваа за очекувањата од ...

Ѓока: Ботошани е одличен тим, но ние сакаме прогрес во следната рунда од ЛЕ

Екипа - 16.09.2020

Шкендија го одржа официјалниот тренинг во Романија во пресрет на утрешниот меч против Ботошани во квалификациите од Лигата на Европа. Оптимистички расположени и со верба во своите квалитети, тренерот Ернест Ѓока и капитенот Егзон Бејтулаи на прес – ...

Ѓока: Ботошани е еден од најдобрите романски тимови, но ние знаеме зошто сме овде

Gol.mk - 16.09.2020

Шкендија е веќе во Романија каде се фокусира на следниот европски предизвик, а тоа е Ботошани. Тренерот на македонскиот претставник, Ернест Ѓока, истакна дека очекува тежок натпревар за кој смета дека ќе го добие оној кој ќе прави помалку грешки.

Кроитору: Шкендија е силен тим, не знам зошто нам ни ја даваат фаворитската улога

Екипа - 16.09.2020

Шкендија утрово замина за Романија каде утре ја очекува пресметката од 2. квалификациско коло за Лигата на Европа со Ботошани. Шефот на стручниот штаб на романскиот тим, Мариуш Кроитору пред натпреварот нагласува дека ги очекува тежок противник и ...

ФОТО: Шкендија „летна“ за Романија, Ботошани не е непобедлив

Gol.mk - 16.09.2020

Македонскиот прволигаш Шкендија е во обид да испише историја и третпат да се најде во плеј-оф фазата на Лига Европа. Експедицијата на Шкендија претпладнево со чартер лет од скопскиот аеродром отпатуваа за Романија пред утрешниот дуел против Ботошани ...

Шкендија тргна по изненадување во Романија

Спортманија - 16.09.2020

Тетовци отпатуваа утрово за Романија, каде утре од 17.45 часот домаќини ќе им бидат Стефан Ашковски и Давид Бабунски со својот тим Ботошани Фудбалската експедиција на Шкендија утрово отпатува за Романија, каде утре домаќини ќе им бидат Стефан ...

ФОТО: Шкендија отпатува во Романија, победа против Ботошани императив

Дриблинг - 16.09.2020

Екипата на Шкендија отпатува за Романија, утре против Ботошани за кого настапуваат Давид Бабунски и Стефан Ашковски го играат мечот од второто квалификациско коло во Европа лигата. Сребата меѓу Ботошани и Шкенидја утре се игра од 17-45, македонскиот ...

Тренерот на Ботошани: Не сметаат за фаворити само затоа што сме од Романија, а Шкендија од Македонија

Спортски - 16.09.2020

Романскиот Ботошани во кој играат двајцата македонски фудбалери Давид Бабунски и Стефан Ашковски ќе биде противник на Шкендија во второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Пред овој натпревар како фаворит се истакнува романскиот претставник, ...

Шкендија „летна“ за Ботошани

SportMedia - 16.09.2020

Тимот на Шкендија предмалку замина за Романија, каде што утре со почеток од 17:45 часот го игра дуелот со тимот на Ботошани. Тетовци имаат тешка задача пред себе да му се спротивстава на објективниот фаворит, но со оглед на фактот што се игра само ...

„На Ботошани му залепија фаворитска улога само зашто е од Романија, а Шкендија од Македонија!?“

Sport 1 - 16.09.2020

Романски Ботошани, клубот на двајцата поранешни макеоднски репрезентативци Давид Бабунски и Стефан Ашковски, утре попладне ќе ја пречека Шкендија во второто квалификациско коло во Лига Европа, со сериозна амбиција да ги мине тетовци и да ја добијат ...

Шкендија отпатува за Романија: Да се елиминира Ботошани… (ФОТО)

Екипа - 16.09.2020

Фудбалерите на Шкендија претпладнево со чартер лет од скопскиот аеродром отпатуваа за Романија каде утре ги очекува натпреварот од 2. квалификациско коло за Лигата на Европа против Ботошани.