TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стјепановиќ: Хановер е фаворит, но со поддршка од публиката Еурофарм може до победа

Gol.mk - 23.03.2019

Невен Стјепановиќ, најдобриот поединец на Еурофарм Работник во историската прва победа над Нексе, вели дека тимот може рамноправно да се бори против секоја екипа во ЕХФ Купот, па и со следниот противник – германски Хановер.

Чаневски: Можеме да го изненадиме Хановер

Дерби - 23.03.2019

Македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник во недела ќе го одигра петтиот меч од групната фаза во ЕХФ Купот и тоа на домашен терен против германскиот претставник Хановер. Битолчани фаворитската улога му ја препуштаат на бундеслигашот, но во ...

Алушовски: Повредите кај Хановер се нашата шанса

24 Ракомет - 22.03.2019

Тимот на Еурофарм Работник в недела го игра натпреварот од 5 коло во групната фаза во Купот на ЕХФ, а ривал е бундеслигашот Хановер, кој победи многу тешко на првата средба. Тренерот Стевче Алушовски смета дека недостатокот на квалитетни натпревари ...

Алушовски: Хановер е силен тим, но ќе се обидеме да изненадиме

Sport 1 - 22.03.2019

Еурофарм Работник престојниот викенд го игра последниот натпревар на домашен терен во групната фаза од ЕХФ Купот, противник на „фармацевтите“ е бундеслигашот Хановер. Македонскиот клуб денеска имаше прес конференција во пресрет на натпреварот, а на ...

Алушовски: Бројните повреди се нашата шанса против Хановер

SportMedia - 22.03.2019

Еурофарм Работник во недела на домашен терен го пречекува Хановер во рамките на четтвртото коло во ЕХФ Купот. На првиот дуел битолскиот тим беше совладан со 24-21, но играта против Нексе во минатото коло им влева надеж дека би можеле да дојдат до ...

Чаневски: Со нова поддршка од публиката, Хановер може да падне

Gol.mk - 22.03.2019

Еурофарм Работник овој викенд ќе ги затвори настапите на домашна сцена во ЕХФ Купот, и во салата „Боро Чурлевски“ ќе го пречека тимот на Хановер. Во пресрет на дуелот со германскиот тим, првиот голман на „фармацевтите“ Градимир Чаневски смета дека ...

Алушовски: Хановер имаше сериозни тестови, а ние лесни дуели, но...

Gol.mk - 22.03.2019

По тринеделна пауза и победи во домашната Суперлига против Борец, Прилеп и Охрид, ракометарите на Еурофарм Работник им се враќаат европските предизвици и в недела во Битола ќе ја пречекаат германската екипа Хановер .

Шпански судии ќе ја делат правдата на мечот Еурофарм - Хановер

Gol.mk - 22.03.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник в недела од 19:00 часот го играат својот последен натпревар пред својата публика во ЕХФ Купот. Битолчани во салата „Боро Чурлевски“ ќе го пречекаат тимот на Хановер, а Европската куќа на ракометот (ЕХФ) ги одреди ...

Атман: Битолската публика е луда по ракомет, ќе биде тешко против Еурофарм

Gol.mk - 21.03.2019

Екипата на Хановер доби големо засилување во пресрет на натпреварот со македонски Еурофарм Работник во рамки од четвртото коло од ЕХФ Купот, откако во стројот на Ортега се врати искусниот Павел Атман.

Работник по Нексе, го бара и скалпот на Хановер

Екипа - 22.03.2019

Победата над Нексе во минатото коло го крена оптимизмот во таборот на Еурофарм Работник, дека може да се стигне до нив триумф во рамките од ЕХФ-купот. Ривалот не е нималку наивен, станува збор за бундеслигашот Хановер, но битолчани на првиот меч во ...

Натпреварите во Македонија секогаш се многу жешки

Вечер - 22.03.2019

Противникот на битолскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник во четвртото коло од ЕХФ Купот, тимот на Хановер значително се засили, откако во стројот на тренерот Ортега се врати рускиот репрезентативец Павел Атман.

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

Опсервер - 23.03.2019

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување на Стариот континент.

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

А1 On - 23.03.2019

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување на Стариот континент.

Алушоски гледа предност во повредените играчи на Хановер

+инфо - 23.03.2019

Тренерот на битолскиот тим, Стевче Алушоски на пресот пред дуелот изјави дека Германците се фаворити, но дека шанса гледа во многуте повредени ракометари кај гостинскиот тим. Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против ...

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

Сител - 23.03.2019

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување на Стариот континент.

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

MakPress - 23.03.2019

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување на Стариот континент.