TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нашите фудбалери објавија официјална фотографија со целиот тим, Пандев, Елмас и Алиоски во прв план (фото)

Хитпортал - 11.06.2021

Полека но сигурно не фаќа фудбалската треска од Букурешт каде што во моментов е Македонската фудбалска репрезентација. На социјалните мрежи денеска можеше да се види и заедничката фотографија на целиот тим а фановите полека ги фаќа европското лудило ...

Атмосферата во Букурешт се разгорува а нашите фудбалери позитивни и мотивирани

Тера - 11.06.2021

Македонските фудбалери кои веќе трет ден се во Букурешт, нетрпеливо ги одбројуваат деновите и часовите до своето дебито на Европскиот шампионат. Во позитивна атмосвера и со голема мотивација најдобрата македонска фудбалска селекција веќе одработни ...

(ФОТО) Пандев, Елмас и Алиоски во прв план – официјална фотографија на нашата „армија“

Фокус - 11.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација ги брои последните часови до почетокот на средбата против Австрија на ЕП, прва историска во македонскиот репрезентативен фудбал. Од објавите на социјалните мрежи, се констатира дека фудбалерите уживаат во ...

ВИДЕО: Повторно главен ди-џеј Елиф Елмас- денеска странски хит на репертоарот

Дриблинг - 11.06.2021

Дефинитивно е веќе дека задолжен за добрата атмосфера во македонскиот национален тим во Букурешт е Елиф Елмас и големиот звучник купен по негова желба. Откако вчера на ручек влезе со големиот хит на Гоце Арнаудов, денеска на ред дојде странски хит.

Ди-џеј Елмас и натаму забавува: Balare, cantare… (видео)

Екипа - 11.06.2021

Елиф Елмас е задолжен за музичкиот избор и доброто расположение меѓу македонските репрезентативци во Букурешт. Асот на Наполи вчера тргна со „домашен репертоар“ и песни од Гоце Арнаудов, а денеска на неговата „плеј-листа“ се најдоа странски хитови.

Ди-џеј Елмас и натаму забавува: Balare, cantare… (видео)

Курир - 11.06.2021

Елиф Елмас е задолжен за музичкиот избор и доброто расположение меѓу македонските репрезентативци во Букурешт. Асот на Наполи вчера тргна со „домашен репертоар“ и песни од Гоце Арнаудов, а денеска на неговата „плеј-листа“ се најдоа странски хитови.

ВИДЕО: Елмас стана ДЈ? Денеска странско на денешен репертоар…

Sport M - 11.06.2021

Елмас објави кратко видео од својот танц на песната „Balare, cantare…”, што повторно наиде на позитивни реакции во јавноста. Дефинитивно, атмосферата во националниот тим во Букурешт е на највисоко ниво, останува само уште тоа да се претвори и во ...

И ББЦ со комплименти за Елмас – една од 20. млади ѕвезди на Еуро

Спортклуб - 10.06.2021

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас секојдневно добива комплименти од реномираните европски и светски медиуми, а на нив денеска им се придружи ББЦ кој го вклучи во групата од 20 млади играчи од кои се очекува блесок на претстојното Европско ...

Репрезентативците се опуштија: „Ќе пијам, ќе лумпувам ечи“ во Букурешт! 🎥

СуперСпорт - 10.06.2021

Македонските фудбалери се одлично расположени пред почетокот на Европското првенство, а тоа можеше да се забележи и денеска кога Елиф Елмас донесе голем звучник. Репрезентативците се во балон и не смеат да го напуштат хотелот поради ситуацијата со ...

Ставија огромен звучник: Ечи „Ќе пијам ќе лумпувам“ во хотелот на македонските репрезентативци

Скопје24 - 10.06.2021

Македонските репрезентативци веќе се речиси подготвени за првиот натпревар на Европското првенство. Денес одржаа тренинг на огромниот стадион и почувствуваа каква е атмосферата во Букурешт.

Ечи „ќе пијам, ќе лумпувам“ во хотелот во Букурешт! 🎥

Спортски - 10.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација е во Букурешт каде што го чека дебито на Европското првенство против Австрија кое ќе го имаме во недела. Aтмосферата во репрезентацијата е одлична, a тоа го докажува и последното видео во кое ди-џеј е ...

(ФОТО) Елмас на „BBC” листата за најмлад играч од кого се очекува најмногу на ЕУРО 2020

Lider - 10.06.2021

„BBC“ објави листа на играчи на кои ова ќе им биде прво појавување на големата репрезентативна сцена, а би можеле таму да остават поголема трага,на која се наоѓа и нашиот млад фудбалер Елиф Елмас.

Елмас грабна звучник, хитот на Гоце Арнаудов ечи во Букурешт (ВИДЕО)

+инфо - 10.06.2021

Македонскиот фудбалски дијамант, Елиф Елмас, направи вистинско шоу во хотелот во Букурешт каде што претстојува македонската репрезентација. Тој со огромен звучник се шета по ходниците на хотелот, а песната „Ќе пијам, ќе лумпувам“ од Гоце Арнаудов е ...

(ВИДЕО) Елмас направи шоу – грабна звучник, хитот на Гоце Арнаудов ечи во Букурешт

Нетпрес - 10.06.2021

Македонскиот фудбалски дијамант, Елиф Елмас, направи вистинско шоу во хотелот во Букурешт каде што престојува македонската репрезентација. Тој со огромен звучник се шета по ходниците на хотелот, а песната „Ќе пијам, ќе лумпувам“ од Гоце Арнаудов е ...

Фудбалерите „ќе пијат, ќе лумпуваат“: Со звучникот на Елмас се загреваат за првиот меч

Скопје инфо - 10.06.2021

Нашите репрезентативци, со песна од Гоце Арнаудов, се подготвуваат за првиот меч на претстојното Европско првенство. Една од најголемите ѕвезди на репрезентацијата, Елиф Елмас, со огромен звучник, направи забава во хотелот во Букурешт.

Погодете која легенда ечи од звучникот на Елмас (ВИДЕО)

Expres - 10.06.2021

Македонските фудбалски репрезентативци се на три дена пред првиот меч од Европското првенство против Австрија а нивните потези ги следи широката јавност. На едно од видеата со репрезентативците објавени на социјалните мрежи се слуша како тие слушаат ...

Загревање пред Австрија: Елмас со познат хит од Гоце Арнаудов ги забавува фудбалерите (ВИДЕО)

Локално - 10.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација е во одлична атмосфера пред првиот дуел од групата со Австрија, а доказ за тоа е најновото видео на социјалните мрежи, од хотелот во кој се сместени. Иако тие се затворени во хотелот „Мериот Гранд“, во време ...

Елиф Елмас се најде меѓу топ-10 најдобри млади играчи на Европското првенство

Факултети - 10.06.2021

Одложеното Европско првенство 2020 година конечно почнува в петок и има голем број таленти меѓу 24. екипи. Сите веќе знаат за Килијан Мбапе од Франција, Фил Фоден од Англија и Жоао Феликс од Португалија.