TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Mеланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божик

Макфакс - 03.12.2019

Првата дама на Америка, Меланија Трамп, во специјално видео откри како го замислила годинашното украсување на Белата куќа. Нејзината ланска декорација, која се засноваше на црвени новогодишни елки, доби многу критики и многумина оценија дека се без ...

А Меланија каде е? Трамп целосно заборави на својата сопруга (ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.12.2019

Ова не е првпат Трамп да ја стави Меланија во незгодна ситуација. Претседателот на САД, Доналд Трамп, изгледа дека ја заборави својата сопруга Меланија пред едно полетување со хеликоптер. Снимката од овој настан на Јутјуб ја објави каналот „Фокс 10 ...

Меланија Трамп покажа како ја украсила Белата куќа за Божиќ: Лажен снег, елки и многу лампиони

Точка - 02.12.2019

Првата дама Меланија Трамп во неделата навечер ја украсила Белата куќа за претстојните божиќни и новогодишни празници. На празничното видео кое е објавено на Твитер се гледа како Меланија ги мести последните декоративни детали.

Трамп тргна на пат, па ја заборави Меланија (ВИДЕО)

Локално - 02.12.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп уште еднаш се најде на удар откако ја „заборави“ својата сопруга при еден службен пат. На снимката која кружи на интернет се гледа како американскиот претседател оди кон службениот хеликоптер, за дури потоа кога ...

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Макфакс - 02.12.2019

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

(Видео) Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

MTM - 02.12.2019

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама, која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

Еве како Меланија ја украси Белата куќа за Божиќ ФОТО

+инфо - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

Погледнете како Меланија Трамп ја декорираше Белата куќа за Божиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.12.2019

Во духот на традицијата ѝ припаднала честа да ја украси внатрешноста на претседателската резиденција по сопствен вкус и желба. Откако помина Денот на благодарноста, Меланија и Доналд Трамп се вратија во Вашингтон, а првата дама на САД на социјалните ...

Меланија Трамп ја претстави празнична атмосфера во Белата куќа

ЗаЗабава - 02.12.2019

Меланија Трамп преку видео и фотографии ги презентираше божиќните и новогодишните декорации во претседателскиот дом. 49-годишната прва дама на САД изгледаше модерно во светол стајлинг додека ги покажуваше елките, цветовите и ...

(ГАЛЕРИЈА) Магично: Меланија Трамп ја укрaси Белата куќа во духот на Америка

Женски магазин - 02.12.2019

За овогодинашното украсување по пoвод новогодишните и божиќни празници, првата дама на САД, Меланија Трамп избра тема со наслов „Духот на Америка“. Американскиот дух во божиќно руво, се пресликува во белите украси со мотиви на ѕвезди и линии, какви ...

Еве како Меланија Трамп оваа година ја украси Белата куќа (ФОТО+ВИДЕО)

Локално - 02.12.2019

Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја. Таа ја презентираше декорацијата облечена во бело, со плетен фустан и долг мантил.

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп ја покажа празничната декорација во Белата куќа

Fashionel - 02.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп викендов на социјалните мрежи обелодени како е украсена Белата куќа. Оваа година пораката е „Биди најдобар“, а во декорацијата доминираат светилки и украси во бела боја. Секако, не се исклучени и црвената и сината.

Белата куќа засвети со новите празнични декорации (ФОТО+ВИДЕО)

iPortal - 02.12.2019

Меланија Трамп ги објави новите новогодишни декорации во Белата куќа. Оваа година доминира белата боја, а секако, вклучени се и црвената и сината боја. View this post on Instagram “The Spirit of America” #ChristmasWhiteHouse2019 A post shared by ...

ВИСТИНСКО ЦАРСТВО: Меланија Трамп ја украси Белата куќа за Божиќ(ВИДЕО)

Магазин - 02.12.2019

Во духот на традицијата Меланија Трамп ја накити претседателската резиденција во Вашингтон по сопствен елитен вкус. Пред неколку денови елката ја прими првата дама Меланија Трамп, а истата пристигна во украсена кочија влечена од коњи, со што ...

Меланија Трамп ја воодушеви јавноста со празничната декорација на Белата куќа (ФОТО)

Убавина и Здравје - 02.12.2019

Изминатиов викенд, првата дама на САД на официјалниот инстаграм-профил откри дел од празничната акција за која беше задолжена армија волонтери, кои внимателно ја китеа новогодишната елка. Официјалното вклучување на светилките е предвидено на 5 ...

Меланија Трамп ве води на прошетка низ божиќно декорираната Бела куќа

Црнобело - 02.12.2019

Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка. Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа година ...

ФОТО+ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Курир - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. -Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Бриф - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

Меланија Трамп ја накити Белата куќа за Божиќ (Фото)

MakPress - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

(ФОТО) Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

Опсервер - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

Н.Македонија - 02.12.2019

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божиќ. „Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

Како Трамп ја заборави Меланија? (ВИДЕО)

iPortal - 02.12.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп уште еднаш се најде на удар откако ја „заборави“ својата сопруга при еден службен пат. На снимката која кружи на интернет се гледа како американскиот претседател оди кон службениот хеликоптер, за дури потоа кога ...

Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ (фото)

Вечер Прес - 02.12.2019

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

А1 On - 02.12.2019

Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи ...

Меланија Трамп ве води на прошетка низ божиќно декорираната Бела куќа

Пулс24 - 03.12.2019

Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка. Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа година ...

Меланија се пофали со божиќната декорација на Белата куќа

Таратур - 03.12.2019

Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп и прва дама на САД, Меланија Трамп, со видео објавено на Твитер се пофали со нејзината декорација на ентериерот на Белата куќа за претстојните божиќни и новогодишни празници.