TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Рапино стави печат на бронзата со погодок ДИРЕКТНО ОД КОРНЕР!

Gol.mk - 05.08.2021

Меган Рапино го одбележа дуелот со Австралија во борбата за третото место на олимпискиот турнир. Американската фудбалерка учествуваше со два погодоци во победата на тимот предводен од Влатко Андоновски.

Андоновски со фудбалерките на САД го освои бронзениот медал

Слободен Печат - 05.08.2021

Женската фудбалска репрезентација на САД чиј селектор е Македонецот Влатко Андоновски го освои третото место на олимпискиот турнир во Токио откако во мечот на бронзениот медал ја совлада Австралија со 4:3.

Рапино постигна гол од корнер, Андоновски освои бронзен медал во Токио (Видео)

Дерби - 05.08.2021

Женската фудбалска репрезентација на САД не ја остари посакуваната цел и нема да биде дел од големото финале на Олимписките игри, но затоа девојките на Влатко Андоновски пронајдоа доволно мотивација во бронзениот медал за кој играа ова утро во Токио.

Спектакуларен меч со седум погодока, САД и Андоновски до бронза во Токио

МКД - 05.08.2021

Женската фудбалска репрезентација на САД го освои третото место на Олимпискиот турнир во Токио откако денеска во малото финале славеше против Австралија со 3-4. Уште еден Македонец се закити со медал на ЛОИ во Токио, Влатко Андоновски како селектор ...

Спектакл со седум гола и бронзен медал за САД на Андоновски

Gol.mk - 05.08.2021

Влатко Андоновски ја водеше репрезентацијата на САД до бронзениот медал на фудбалскиот турнир во Токио. Во мечот за трето место, американскиот тим беше подобар од Австралија (3-4). Двата табори одиграа опуштено и со многу голови.

Андоновски ги одведе Американките до бронза во Токио

Sport 1 - 05.08.2021

Женската американска фудбалска репрезентација го освои третото место на Олимпискиот турнир во Токио откако денеска во утешното финале фаворитот ја совлада Австралија со 4-3. Македонецот Влатко Андоновски кој ја предводи селекцијата на САД сакаше ...

Американските фудбалерки ја освоија олимписката бронза

Сител - 05.08.2021

Американската женска фудбалска селекција предводена од македонскиот стратег Владко Андоновски го освои бронзениот медал. Американките во дуелот за 3.место ја победија Австралија со 4-3 и се закитија со бронзата, што е сепак за нив мала утеха имајќи ...

Ревија евроголови, бронзен медал за Влатко Андоновски

Оff.net - 05.08.2021

Женската фудбалска репрезентација на САД која важеше за голем фаворит за златото на Олимпијадата во Токио, на крајот ќе се задоволи со бронзениот медал откако претпладнево ја совладаа Австралија so ...

Уште еден Македонец со медал од ЛОИ – Андоновски до бронзата со селекцијата на САД

Екипа - 05.08.2021

Уште еден Македонец се закити со медал на Летните олимписки игри во Токио. Македонскиот тренер Влатко Андоновски, како селектор на женската фудбалска селекција на САД стигна до бронзата на ЛОИ.

Бронза за Македонец на ЛОИ во Токио!

Спортманија - 05.08.2021

Во меч со седум гола, победа на селекцијата предводена од Андоновски Женската фудбалска репрезентација на САД го освои бронзениот медал на Олимписките игри во Токио. Во мечот за третото место, Американките предводени од селекторот Влатко Андоновски, ...

Андоновски со бронзен медал се враќа од Токио

СуперСпорт - 05.08.2021

Селекторот на женската американска фудбалска репрезентација, Влатко Андоновски ги предводеше своите фудбалерки до триумф од 4-3 против Австралија и така го освои бронзениот медал. Андоновски сакаше да се закити со златен медал на Летните олимиписки ...

Македонецот Андоновски донесе медал за САД на Олимписките игри во Токио

Дриблинг - 05.08.2021

Македонецот Влатко Андоновски со женската фудбалска репрезентација на САД го освои бронзениот медал на ЛОИ во Токио. САД во дуелот за третото место со 4:3 ја совладаа селекцијата на Австралија. Андоновски е вториот Македонец со освоен медал во Токио.

Спектакуларен меч со седум погодока, САД и Андоновски до бронза во Токио

24Фудбал - 05.08.2021

Женската фудбалска репрезентација на САД го освои третото место на Олимпискиот турнир во Токио откако денеска во малото финале славеше против Австралија со 3-4. Уште еден Македонец се закити со медал на ЛОИ во Токио, Влатко Андоновски како селектор ...

Рапино како Шаќири, Андоновски и светските шампионки се закитија со бронза во Токио (видео)

Спортманија - 05.08.2021

Фудбалерката која пред две години прва ја доби Златната топка во женска конкуренција, победата вредна за бронзен медал ја најави со фантастичен гол од корнер Женската фудбалска селекција на САД се закити со бронза на Олимписките игри во Токио, ...

Македонски фудбалски тренер освои бронзен медал на Олимписките игри во Токио со неговиот тим

Sport M - 05.08.2021

Македонскиот фудбалски стратег Владко Андоновски ја предводеше женската фудбалска селекција на САД до бронзениот медал на Олимписките игри во Токио. Во фантастична фудбалска претстава, на која беа постигнати вкупно седум голови, САД славеше против ...

Андоновски со САД ја освои бронзата на ЛОИ во Токио

SportMedia - 05.08.2021

Фудбалската репрезентација на САД е освојувач на бронзениот медал на Летните олимписки игри во Токио по триумфот над Австралија со 4:3 во меч за третото место. Оваа бронза има и македонски сјај затоа што селектор на Соединетите Американски Држави е ...

Андоновски со САД освои бронза на фудбалскиот турнир

MTM - 05.08.2021

Женската фудбалска репрезентација на САД, која како селектор ја предводи Македонецот Влатко Андоновски, го освои бронзениот медал на олимпискиот турнир во Токио. САД, во спектакуларен натпревар, ја победија Австралија со 4:3 (3:1).

Рапино постигна гол од корнер, Андоновски освои бронзен медал во Токио

Точка - 05.08.2021

Женската фудбалска репрезентација на САД не ја остари посакуваната цел и нема да биде дел од големото финале на Олимписките игри, но затоа девојките на Влатко Андоновски пронајдоа доволно мотивација во бронзениот медал за кој играа ова утро во Токио.

Андоновски со САД освои бронза на фудбалскиот турнир

Н.Македонија - 05.08.2021

Женската фудбалска репрезентација на САД, која како селектор ја предводи Македонецот Влатко Андоновски, го освои бронзениот медал на олимпискиот турнир во Токио. САД, во спектакуларен натпревар, ја победија Австралија со 4-3.

Спектакл со седум гола и бронзен медал за САД на Андоновски

Курир - 05.08.2021

Влатко Андоновски ја водеше репрезентацијата на САД до бронзениот медал на фудбалскиот турнир во Токио. Во мечот за трето место, американскиот тим беше подобар од Австралија (3-4). Двата табори одиграа опуштено и со многу голови.

Уште еден Македонец се закити со олимписки медал

Локално - 05.08.2021

Фудбалерките на САД освоија бронзен медал на Олимписките игри во Токио, победувајќи ја Австралија со 4:3 во борбата за третото место. Интересно е да се напомене дека селектор на Американките е македонскиот стратег Влатко Андоновски, кој пронајде ...

Андоновски не се откажува од медал со САД: Бронзата има посебно значење

Дерби - 04.08.2021

Македонскиот стручњак Влатко Андоновски не успеа да ја одведе американската женска фудбалска репрезентација во финалето на Олимписките игри, но најави жестока битка за бронзените медали. Американките загубија со 1:0 во полуфиналето со Канада, па ...