TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве на кој начин комуницираат Северина и поранешниот сопруг Милан

Слободен Печат - 03.12.2019

Пејачката откри дека во пресудата не е наведена адресата на која нејзиниот син треба да живее, а тоа создава дополнителни проблеми. Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот ...

Севе, ајде да се смириме: Милан Поповиќ шокираше со изјавата

Скопје24 - 03.12.2019

Бизнисменот Милан Поповиќ сака да се смири со Северина Којиќ. Српскиот крал на бакарот сврте нов лист откако го доби старателството над синот Александар(7). „Во интерес на детето е ние двајца да комуницираме.

Родeната сестра на Северина јавно се откажала од неа

Press24 - 03.12.2019

Зденка Вучковиќ Жуниќ јавно се откажала од родената сестра, Северина Којиќ, пишува „Курир.рс“ . Хрватот вели дека никогаш нема да ѝ прости на пејачката што се омажила за Србинот Игор Којиќ.

Адвокатката вознемирена: „Овде не се суди карактерот на Северина, туку интересот на детето“

Точка - 03.12.2019

Адвокатката на Северина, Јасминка Билош, гостувала во една локална телевизија и зборувала за идните постапки во повеќегодишната судска битка за старателство над синот на пејачката и српскиот бизнисмен Милан Поповиќ.

“Никогаш нема да и простам”- родeната сестра на Северина јавно се откажа од неа

Магазин - 03.12.2019

Познатата хрватска пејачка Северина деновиве е во центарот на вниманието поради тоа што го загуби старателството над нејзиниот син Александар. Родената сестра на Северина деновиве кога на пејачката и е најтешко, сигурно нема да дојде да ја поддржи ...

Се отплеткува приказната: Северина одбила да постапи по барање на социјалните работници

Локално - 03.12.2019

Во случајот на Северина и старателството над синот Александар постојат низа недоследности, а според информациите со кои располага српски „Курир“ , таа не ги почитувала барањата на центарот за социјална работа во Загреб.

Жената со која Кеба има вонбрачна ќерка го обвинува: „Тој е негативец, синот на Северина му е важен само поради пари!“

Вистина.мк - 03.12.2019

Лилјана Јевремовиќ, која тврди дека Кеба е татко на нејзината ќерка Ина, вели дека неговиот злочин кон детето што не сака да го признае, е поголем од тоа што ја обвинуваат неговата снаа Северина. – Неговиот злочин е поголем од оној на Северина.

Еве на кој начин комуницираат Северина и Милан Поповиќ по судската одлука

Вистина.мк - 03.12.2019

Пејачката Северина Којиќ го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ во врска за старателството на синот Александар. Хрватскиот суд на 28 номеври донесе привремена одлука во која се наведува дека Северина и нејзиниот поранешен ...

Жената со која Кеба има ќерка тврди: Детето на Северина му е важно САМО ЗА ПАРИ

iPortal - 03.12.2019

Семејството Којиќ, каде Северина е снаа, заедно со неа минува низ тежок период поради судската разврска на случајот со старателството над малиот Александар. Лиљана Јевремовиќ, која тврди дека Кеба е татко на нејзината ќерка Ина, вели дека пејачот e ...

Милан Поповиќ на запира: „Игор Којиќ со својот потег кон моето дете направи криминално дело!“

Вистина.мк - 03.12.2019

Хрватскиот суд неодамна донесе привремена пресуда во која се наведува дека синот на Северина Којиќ и белградскиот бизнисмен Милан Поповиќ ќе живее со својот татко и дека ќе го делат старателството над детето.

Милан Поповиќ: Сопругот на Северина ми се закануваше и навредуваше и ми се закануваше пред детето!

Магазин - 02.12.2019

Педесет и четири годишниот Милан Поповиќ поранешниот сопруг на Северина кој пред неколку дена го доби старателството за нивниот син, изјави дека ќе поднесе пријава против сегашниот сопруг на пејачката Игор Којиќ поради како што вели вербалниот ...

Милан Поповиќ: „Игор Којиќ ме навредуваше и ми се закануваше пред детето, ќе го заштитам синот од дивјачко однесување“!

Слободен Печат - 02.12.2019

Да потсетиме. Милан кажал дека и Северина не разговара со него, дури ниту пред детето. Очигледно е дека Милан Поповиќ (54) ќе поднесе пријава против Игор Којиќ (32), по вербалниот инцидент кој се случил во чевтртокот на 28 ноември.

Новинарката која му помогна на Милан да ѝ го земе синот на Северина

Скопје24 - 02.12.2019

Новинарката Татјана Војтеховски му помагала на Милан Поповиќ за да ѝ го одземе синот на Северина. Како што истакна пејачката во едно интервју, Поповиќ имал помош од новинар за да дојде до целта. Меѓу споменатите е и Татјана Војтеховски.

Се јави и Кеба, свекорот на Северина: “Ќе даде бог, ќе биде сè ОК“!

Вечер Прес - 02.12.2019

Рамнодушен ни најмалку не е ниту познатиот пејач Драган Којиќ-Кеба на одлуката на судот, Северина да не може да има старателство над својот син. Кеба е за оние што не знаат, ако има и такви, свекор на популарната пејачка.

По потресното писмо на Северина, се огласи и таткото на Александар

Слободен Печат - 02.12.2019

Тој открива дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што момчето отсега ќе живее со него. Северина во иднина ќе може синот Александар да го гледа само двапати неделно попладне и ...

Исповед на Северина: „Пред Александар се смеев, пеев и правев палачинки, а во другата соба плачев“

Црнобело - 02.12.2019

Покрај тоа, на секој 15-ти во месецот, таа ќе мора да плаќа алиментација на нејзиниот поранешен сопруг од 1248 куни (околу 10.000 денари), а пејачката не крие дека е запрепастена и затекната од неочекуваната судска одлука, за чии детали, испишани на ...

Не е вистина дека ѝ го одземам детето: Се огласи поранешниот сопруг на Северина

Женски магазин - 02.12.2019

Северина во иднина ќе може синот да го гледа двапати неделно попладне и секој втор викенд од сабота до недела наутро. По оваа судска одлука се крена голема прашина во медиумите, а адвокатскиот тим на хрватската поп-ѕвезда веќе најави жалба.

Северина се помири: Милан не сакаше да дојде на крштевката, а судот му го додели детето

Скопје24 - 02.12.2019

Северина Којиќ го загуби спорот со Милан Поповиќ, судот донесе привремена мерка дека неговиот син Александар ќе живее со својот татко, кој сега се грижи за неговото здравје и образование. Во таа пригода, во едно интервју, пејачката го за прв пат се ...

Милан Поповиќ проговори за својата страна на приказната и зошто судот донесе одлука заедничкиот син со Северина да биде ...

Вистина.мк - 02.12.2019

Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син, Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум години додека кај својот татко беше повремено. Јавноста дозна за бракот и нивната врска од медиумите, но крајот не ...

Шпекулации или вистина: Зошто Северина го изгуби старателството над синот?

Локално - 02.12.2019

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство над својот син. Но, како што веќе се шпекулира меѓу блиските луѓе на Северина и ...

Ведрана Рудан без влакна на јазикот испрати отворено писмо до Северина: „Избришете ги солзите и тргнете во војна против ...

Црнобело - 02.12.2019

Ведрана Рудан, 70-годишната хрватска новинарка и писателка која во родната земја е позната како бестрашна жена без влакна на јазикот и за која зборот цензура не постои во речникот, ѝ испрати отворено писмо на Северина откако пејачката го изгуби ...

Северина првпат проговори откако го изгуби старателството: „Не пишувајте дека плачам, на синот сум му потребна онаква ...

Вистина.мк - 02.12.2019

Северина Којиќ го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ околу старателството над синот Александар. Хрватската пејачка истакна дека не очекувала ваква одлука и дека била изненадена од ваквата одлука на судот.

Што ќе биде кога детето ќе го види нејзиниот порно филм- Познатата новинарка распали по Северина

Магазин - 02.12.2019

Српската новинарка која на јавноста и е позната по тоа што е еединствената која направила интервју сама со себе Рушка Јакиќ во гостувањето на утринската програма на телевизија Пинк отворено зборуваше за старателството над синот на Северина кое го ...

Милан Поповиќ конечно прозборе: Се случија работи што една мајка не смее да си ги дозволи

Република - 02.12.2019

Милан Поповиќ првпат се огласи во јавнсота откако судот во Загреб одлучи да му додели привремено старателство врз синот. Српскиот бизнисмен ја сподели својата страна на приказната со српски „Курир“ во кое зборува за Александар, Северина, пресудата… ...

„Што ќе биде со детето кога ќе го види нејзиниот по*но филм?“: Српската водителка ја оцрни Северина!

Вистина.мк - 02.12.2019

Рушка Јакиќ отворено зборуваше за старателството над синот на Северина, кое судот привремено му го даде на поранешниот сопруг на пејачката, Милан Поповиќ. Таа смета дека Северина прекршила одредени правила, а дека најтешко и паѓа за малиот ...

Северина го изгуби старателството поради „грешка во чекори“ ?

iPortal - 02.12.2019

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство над својот син. Но, како што веќе се шпекулира меѓу блиските луѓе на Северина и ...

Еве зошто Северина остана без старателество: Игор го наговарал посинокот да побегне од училиште

Република - 02.12.2019

Минатата недела балканската сцена остана во шок откако една од најголемите музички ѕвезди, Северина се соочи со тешка судска одлука, да остане привремено без старателство над својот син. Некои од наводите на пресудата се дека причини за одземање на ...

Северина Којиќ: „Очекував сè, но не ова!“

Убавина и Здравје - 02.12.2019

Веста дека 7-годишниот Александар Поповиќ веќе нема да го поминува поголемиот дел од времето во домот на својата мајка, популарната хрватска пејачка Северина Којиќ, по донесувањето на привремената судска одлука, туку ќе живее со својот татко, ...

Милан Поповиќ: „Детето сега ќе ја има мојата адреса на живеење“

Убавина и Здравје - 02.12.2019

По емотивното писмо кое Северина Којиќ го објави на социјалните мрежи веднаш по пресудата, сега конечно се огласи и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ и за српски „Телеграф“ нагласува дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на ...

„Договорот меѓу родителите е секогаш над пресудата“, се јави Милан Поповиќ поранешниот на Северина

Репортер - 02.12.2019

Откако Северина со писмо му се обрати на синот Александар, се јави и Милан Поповиќ, кому судот му го додели синот. Тој открива дека неговата цел никогаш не била детето да ѝ се одземе на мајката, но и дека старателството е заедничко, со тоа што ...

Милан ја откри својата страна на приказната: Зошто детето не е со Северина, каде ќе живее и што понатаму?

Курир - 02.12.2019

Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум години додека кај својот татко беше повремено. Јавноста дозна за бракот и нивната врска од медиумите, но крајот не ...

Милан ја откри својата страна на приказната: Зошто детето не е со Северина, каде ќе живее и што понатаму?

Пулс24 - 02.12.2019

Милан Поповиќ и Северина Којиќ со години се борат за старателство над нивниот син Александар, кој живееше со својата мајка веќе седум години додека кај својот татко беше повремено. Јавноста дозна за бракот и нивната врска од медиумите, но крајот не ...

Исповед на Северина: „Пред Александар се смеев, пеев и правев палачинки, а во другата соба плачев“

Пулс24 - 02.12.2019

Во првото интервју по одземањето на старателството над синот, Северина збунета и со солзи во очи ја раскажува целата ситуација со поранешниот сопруг, го опишува инцидентот во училиштето, открива за забраната за објава на фотки со синот на социјални ...

Низа пропусти на Северина, не ги почитувала барањата на социјалните центри

iPortal - 03.12.2019

Во случајот на Северина и старателството над синот Александар постојат низа недоследности, а според информациите со кои располага српски „Курир“ , таа не ги почитувала барањата на центарот за социјална работа во Загреб.

„Таткото кој ги пропушти првите чекори на синот, сега го зема од мене“, прво интервју на Северина по одлуката на судот

Репортер - 03.12.2019

Во првото интервју по одземањето на старателството над синот, Северина збунета и со солзи ја раскажува целата ситуација со поранешниот сопруг, Милан Поповиќ. Таа во јутањи.хр раскажа за инцидентот во училиштето, открива за забраната за објава на ...

Еве на кој начин комуницираат Северина и поранешниот сопруг Милан

Курир - 03.12.2019

Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена мерка во која се наведува дека Северина и нејзиниот поранешен сопруг Милан ...

И’ го зема синот, па сега мора да го контактира само преку пораки – Северина на нови маки

Убавина и Здравје - 03.12.2019

Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син. Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена мерка во која се наведува дека Северина и нејзиниот поранешен сопруг Милан ...

Жената со која Кеба има вонбрачна ќерка го обвинува: „Тој е негативец, синот на Северина му е важен само поради пари“

Скопје24 - 03.12.2019

Лилјана Јевремовиќ, која тврди дека Кеба е татко на нејзината ќерка Ина, вели дека неговиот злочин кон детето што не сака да го признае, е поголем од тоа што ја обвинуваат неговата снаа Северина. – Неговиот злочин е поголем од оној на Северина.