TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Имаше и пцовки: Судир на Тортевски со дел од „Македонија блокира“ (видео)

Таратур - 12.12.2018

За време на протестот на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА дојде до вербална расправија меѓу адвокатот Александар Тортевски и дел од протестирачите кои жестоко реагираа на неговиот обид да помине со автомобилот на улицата каде што се протестите.

(ВИДЕО) Тортевски „нападнат“ пред Собрание на протести, полицијата интервенираше

Фактор - 12.12.2018

Познатиот адвокат Александар Тортевски излезе од своето „ауди“ за вербално да се пресмета со членовите на „Македонија блокира“ кои протестираа на улицата помеѓу Собрание и зградата на Црвен Крст.

Адвокатот Тортевски сакаше со кола да помине покрај демонстрантите пред Собрание: Погледнете што се случи (Видео)

Бизнис Вести - 12.12.2018

За време на вчерашпниот протест на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА адвокатот Александар Тортевски сакаше со кола да помине покрај демонстрантите. Погледнете ја вербалната расправија пред ...

Тортевски до МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА / БОЈКОТИРА – да ве еб ам у уста… (видео)

Пулс24 - 11.12.2018

За време на протестот на МАКЕДОНИЈА БОЈКОТИРА адвокатот Александар Тортевски со кола агресивно се впушти кон тие што учествуваа во протестите. Дури се закани и дека ке ги прегази со колата. На што имаше жестока реакција од луѓето.