TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОЈО: Започната е постапка за нападот врз девојче од страна на две малолетнички

Канал5 - 12.02.2024

ОЈО започна постапка за нападот врз 15 годишното девојче од страна на две врснички кој се случи во петокот центарот на Скопје. Оттаму велат дека се известени за случајот и дека се дадени насоки за натамошно постапување.

Обвинителство постапува за случајот на физички напад од две малолетнички врз друго девојче

Либертас

Девојче нападнато од две познанички, снимка од инцидентот објавена на социјалните мрежи, обвинителството постапува за случајот

Н.Македонија

Започната е постапка за нападот врз девојче од страна на две малолетнички, информираат од Обвинителството

Сител

Обвинителство постапува за случајот на физички напад од две малолетнички врз друго девојче

Бриф

Обвинителство постапува за случајот на физички напад од две малолетнички врз друго девојче

Курир

ДВЕ ДЕВОЈЧИЊА ТЕПАЛЕ СОУЧЕНИЧКА, ДРУГАРИТЕ СНИМАЛЕ Јавниот обвинител го испитува случајот

+инфо

Фактор Нетпрес MakPress Press24 Пулс24

ПОВТОРНО ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО: Девојчиња истепале врсничка во Аеродром

Фактор - 12.02.2024

Девојчиња истепале врсничка во Аеродром. Насилство се одвивало во петокот во трговски центар во скопската населба. Случајот во полицијата го пријавила мајката на девојчето. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Врсничко насилство

Женски магазин

Врсничко насилство во центарот на Скопје - чија слика е однесувањето на младите?

Сител

Девојки тепаат соученичка среде бел ден- нов случај на меѓуврсничко насилство, потребно е навреме да реагираат надлежните, велат психолозите

Телма

Врсничко насилство во центарот на Скопје, истепана малолетничка

Канал5

Врсничкото насилство зема се поголем замав

Алфа

Обвинителството постапува за случајот во кој две тинејџерки претепуваат девојче во Скопје

Фокус

Фактор Либертас

Што ли им се случувало во детството кога на 15 години имаат порив да удрат или навредат свој соученик? - праша ...

Скопје инфо - 12.02.2024

Бурни реакции во јавноста откако се појави видео од жестоко врсничко насилство во центарот на Скопје среде бел ден. Петнаесетгодишно девојче од скопска гимназија во Центар, брутално е претепано од две девојчиња, од кои едното и е соученичка и ...

Врсничко насилство, истепана ученичка во скопска гимназија

24 Вести

15-годишно девојче среде Скопје брутално претепано од соученички, заврши со тешки повреди!

Пулс24