TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Доста со лаги“: Татковците на убиените деца во „Рибникар“ ја напуштија судницата, мајката на Коста негира вина

Вечер Прес - 15.05.2024

Таткото на Анѓелина Аќимовиќ, Анѓелко, како и татковците на Андријана Дукиќ-Дане Дуиќиќ и Мара Анѓелковиќ – Бранко Анѓелковиќ, ја напуштија судницата на Вишиот суд во Белград, каде што сведочеше мајката на момчето убиец кој на 3 мај минатата година ...

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негира вината: бурно на судењето, татковците на убиените девојчиња ја ...

Макфакс - 15.05.2024

Миљана Кецмановиќ (46), мајката на момчето убиец кое на 3 мај минатата година уби девет ученици и обезбедување во ОУ „Владислав Рибникар“, денеска за прв пат по злосторството во Високиот суд во Белград.

Миљана, мајката на Коста.К, момчето убиец од „Рибникар“ денеска очи во очи со родителите на убиените деца

Вечер Прес - 15.05.2024

Во Вишиот суд во Белград денеска со сослушување на мајката треба да продолжи судењето на родителите на момчето кое уби девет ученици и чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“. Миљана Кецмановиќ во придружба на адвокатите Ирина Боровиќ и ...

Мајката на детето кое уби девет ученици и чуварот во основно училиште во Белград ги отфрли сите обвинувања

ТВ21 - 15.05.2024

Во судот во Белград денеска мајката на детето К. Кецмановиќ, кој во ОУ „Владислав Рибникар“ уби девет деца и чуварот на училишитето, ја изнесе одбраната и ги отфрли сите обвинувања. Милјана Кецмановиќ ја изнела детално одбраната, и одговараше на ...

Една година по крвавиот пир во „Рибникар“ Коста Кецмановиќ паднал во депресија, сфатил дека никогаш нема да излезе од ...

Вечер Прес - 13.05.2024

Момчето неколку месеци пред масакрот го осмислилo планот и начинот како да го изврши злосторството, меѓутоа не сметалo на едно, а тоа е дека животот ќе го помине заробенo. Имено, тој очекувал дека нема да трпи никакви последици и дека по делото ...

Коста Кецмановиќ паднал во депресија! По годишнината на масакрот се надевал на едно, па се разочарал – со денови не ...

Точка - 13.05.2024

На денот на годишнината од страшната трагедија која се случи во Белград, Коста се однесувал сосема нормално, меѓутоа, после неколку дена се променил, вели изворот на „Република“. Детето-убиец од Основното училиште Владислав Рибникар, Коста ...

Коста падна во депресија

PressingTV - 13.05.2024

Коста Кецмановиќ кој на 3 мај минатата година на само 13 години уби девет ученици и чувар на оваа установа, се уште е на Клиниката за неврологија и психијатрија за Деца и млади. По годишнината од масакрот, кој заврши на трети мај, Коста целосно се ...

Момчето – убиец падна во депресија! По годишнината од масакрот во Рибникар целосно се промени – „Не очекуваше дека ќе ...

Во Центар - 13.05.2024

Момчето – убиец (14) од ОУ „Владислав Рибникар“ кое на 3 мај минатата година на само 13 години уби девет ученици и чуварот на оваа установа сè уште е на Клиниката за неврологија и психијатрија за Деца и млади.

Момчето убиец Коста К паднал во депресија

Press24 - 13.05.2024

Момчето – убиец (14) од ОУ „Владислав Рибникар“ кое на 3 мај минатата година на само 13 години уби девет ученици и чуварот на оваа установа сè уште е на Клиниката за неврологија и психијатрија за Деца и млади.

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негирала вината: бурно на судењето, татковците на убиените девојчиња ја ...

Опсервер - 15.05.2024

Миљана Кецмановиќ (46), мајката на момчето убиец кое на 3 мај минатата година уби девет ученици и обезбедување во ОУ „Владислав Рибникар“, денеска за прв пат по злосторството во Високиот суд во Белград.

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негира вината

Независен - 15.05.2024

Мајката на момчето убиец од „Рибникар“ ја негира вината: бурно на судењето, татковците на убиените девојчиња ја напуштиле судската салаОбјавено пред 42 минути – 15 мај, Милјана Кецмановиќ (46), мајката на момчето убиец, кое на 3 мај минатата година ...