TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Медена земја“ во трка за најдобар документарец во европа

Сакам да кажам - 09.11.2019

„Медена земја“ на режисерите Љубо Стефанов и Тамара Котевска доби номинација за најдобар документарец на Европските филмски награди, кои ги доделува Европската филмска академија. Академијата денеска во Севилја, Шпанија објави дека „Медена земја“ е ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар европски документарец за 2019 година

Нова ТВ - 09.11.2019

Уште едно признание за македонскиот документарен филм „Медена земја“. Осумдесет и пет минутниот производ потпишан од режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е номиниран меѓу петте за најдобар документарец за 2019 година на Европските филмски ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди

Сакам да кажам - 09.11.2019

Победникот на Санденс „Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди, што ќе бидат доделени во Берлин на 7 декември. Европската филмска академија денеска во Севилја ги објави имињата на номинираните филмови во сите ...

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец во Европа

Макфакс - 09.11.2019

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарен филм на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“. Одлуката е соопштена денеска во Севиља, Шпанија. Македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

iPortal - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

Убава вест: „Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

еМагазин - 09.11.2019

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“ ( European Film Awards ), кои ги доделува „Европската филмска академија“. Денеска во Севиља, Шпанија беше соопштено дека македонскиот документарец е меѓу петте ...

„Лос Анџелес тајмс“ го вброи „Медена земја“ меѓу четирите најсериозни кандидати за „Оскар“

еМагазин - 08.11.2019

„Лос Анџелес тајмс“ порача дека македонскиот филм „Медена земја“ е еден од четирите на кои треба да се „внимава“ како што почнува трката за престижната награда „Оскар“ за документарен филм.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Локално - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

+инфо - 09.11.2019

Во Севиља, Шпанија денеска било соопштено дека македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата – најдобар европски документарец за 2019 година. Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

24 Вести - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

МКД - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја" (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди", кои ги доделува „Европската филмска академија".

Уште едно признание за „Медена земја“ – номиниран за најдобар европски документарец

Expres - 09.11.2019

Победникот на Санденс „Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди, што ќе бидат доделени во Берлин на 7 декември, дознава СакамДаКа/ам.. Европската филмска академија денеска во Севилја ги објави имињата на ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди

Кајгана - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди кои ги доделува Европската филмска академија.

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на Европските филмски награди

Република - 09.11.2019

За оваа селекција одлучуваат гласовите на 3600 членовите на ЕФА. Победниците ќе бидат прогласени на церемонијата што ќе се одржи на 7 декември оваа година во Берлин, Германија Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

MakPress - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Фокус - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец во Европа

Точка - 09.11.2019

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарен филм на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“. Одлуката е соопштена денеска во Севиља, Шпанија. Македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

А1 On - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец во Европа

Н.Македонија - 09.11.2019

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарен филм на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“. Одлуката е соопштена денеска во Севилја, Шпанија. Македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата ...

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Опсервер - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

Медена земја номиниран за најдобар европски документарец

Р.С.Европа - 09.11.2019

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“. Денеска во Севиља, Шпанија, беше соопштено дека македонскиот документарец е меѓу ...

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарец во Европа

MTM - 09.11.2019

„Медена земја“ е номиниран за најдобар документарен филм на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“. Одлуката е соопштена денеска во Севиља, Шпанија. Македонскиот документарец е меѓу петте кандидати за наградата ...

„Медена земја“ – номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Женски магазин - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ – номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Фактор - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Курир - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја” номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди”

Вечер - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја” („Honeyland”) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди”, кои ги доделува „Европската филмска академија”.

Европските филмски награди: Македонскиот документарец „Медена земја“ номиниран за најдобар

Денешен - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ („Honeyland“) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ – номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

Слободен Печат - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.

„Медена земја“ – номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“

МакМода - 09.11.2019

Документарецот „Медена земја“ (Honeyland) во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска е номиниран за најдобар документарец на „Европските филмски награди“, кои ги доделува „Европската филмска академија“.