TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски бара Пендаровски да каже кој барал амнестија за него

МКД - 18.09.2023

По последните информации за измените во Кривичниот закони и измените во Законот за амнестија, поранешниот македонски премиер Никола Груевски се јави на својот фејсбук-профил и побара од Стево Пендаровски да каже кој барал аменситија за него.

Груевски: Пендаровски да каже кој барал амнестија за мене, измените на кривичниот закон ме спасуваат само од монтираниот случај ТНТ

4NEWS

Груевски бара Пендаровски јавно да соопшти кој барал амнестија за него!

ТВ21

ГРУЕВСКИ: Не сум барал амнестија од Пендаровски, со раководството на ВМРО-ДПМНЕ немам контакти 3-4 години

Денешен

Груевски: Немало никакви тајни средби за КЗ - Пендаровски да каже кој барал амнестија од него

Press24

Груевски: Немам врска ниту комуникација со ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ – Еве за кого се измените на КЗ!

Пулс24

„ОД НИКОГО НЕ СУМ БАРАЛ АМНЕСТИЈА ЗА МЕНЕ“ Никола Груевски јавно го повика Стево Пендаровски да каже кој барал

+инфо

Фактор Вечер Прес еМагазин

„Пендаровски да каже кој побарал помилување на Груевски“, бараат од ВМРО

Алсат-М - 18.09.2023

ВМРО-ДПМНЕ бара од претседателот Стево Пендаровски, да каже кој побарал помилување на затворската казна на поранешниот премиер Никола Груевски, или да признае дека ја излажал јавноста. Од партијата на Мицкоски велат дека ова се лаги на претседателот ...

ВМРО-ДПМНЕ и денеска го повикаа Пендаровски да каже кој сѐ барал амнестија за Груевски

Канал5

Кој е фикус, кој лажго, а кој навредува – и денеска обвинувања за тоа кој сака да го врати Груевски

360 степени

Политички обвинувања за тоа кој фаќал врски за помилување на Груевски

Телма

Непознаница е кој навистина барал амнестија

24 Вести

Стоилковски: Пендаровски јасно да каже кој со него се консултирал за амнестија на политичари

Канал5

ВМРО со реакција: „Пендаровски лаже за амнестијата“

Алсат-М

Канал5 Press24 Мета Денешен

Кој барал амнестија за Груевски кај Пендаровски?

ММС - 18.09.2023

„Да бидам и поекплицитен – на едно неформално ниво пред 7-8 месеци некои актери од политичката сцена ме консултираа околу таа можност (н.з. помилување на Груевски), што мислам за таа можност, и реков децидно дека тоа не би го направил никогаш, ...

Гаши смета оти Пендаровски потврдил дека Ахмети барал амнестија на Груевски!

Фокус

Гаши до Пендаровски: Ти благодарам – Дали претседателот го демантираше лидерот на Алтернатива?!

ТВ21

Гаши му се заблагодари на Пендаровски бидејќи „потврдил“ дека Ахмети молел за амнестија за Груевски!

Слободен Печат

Гаши смета оти Пендаровски потврдил дека Ахмети барал амнестија на Груевски!

Либертас

Гаши: Ахмети ги молел меѓународните фактори за амнестија за Груевски

МКД

Гаши: Пендаровски го даде одговорот на прашањто дали Али Ахмети го молел за амнестија на Груевски!

Zoom

Локално Фактор