TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан издвои една работа која посебно го загрижила во срамниот пораз од Кадиз

Дерби - 17.10.2020

Малиот шпански клуб Кадиз денеска испиша убава фудаблска историја, бидејќи за првпат во 110-годишнината победи на едно гостување кај големиот Реал Мадрид. Кадиз оваа вечер приреди сензација на гостувањето во шпанската престолнина и славеше со ...

Рамос се повреди пред Ел Класико

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид доживеаја сензационален пораз од Кадиз (0:1) и остнаа без својот капитен Серхио Рамос. Рамос кој имаше сензационална интервенција во првиот дел, кога од гол-линијата ја исфрли топката во поле и спречи гол на Кадиз, на ...

Кадиз го шокираше Реал Мадрид

Нетпрес - 17.10.2020

Новиот шпански прволигаш Кадиз направи сензација совладувајќи го со 1:0 актуелниот шампион Реал Мадрид во саботата, во рамките на шестото првенствено коло. За Кадиз ова е првата победа против Реал Мадрид од 1991 година, а „Кралскиот клуб“ го доживеа ...

Удар за Реал – Рамос се повреди на една седмица пред „Ел Класико“

Екипа - 17.10.2020

Реал Мадрид одигра катастрофален натпревар на домашен терен губејќи од Кадиз, а дополнителен проблем за Зинедин Зидан претставува повредата на Серхио Рамос, кој мораше да биде заменет поради болка во коленото.

Рамос го уплаши Зидан на седум дена пред Ел Класико

Спортманија - 17.10.2020

Капитенот има проблеми со коленото, дали ќе закрепне навреме за големото дерби Серхио Рамос му зададе дополнителни главоболки на Зидан покрај поразот на Реал на домашен терен од Кадис со 0-1.

ВИДЕО: Реал се избламира, Кадиз освои три бода против „кралевите“

Дриблинг - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз 0-1, на домашен терен, ова беше прв пораз на „карелевите“ по 7 август годинава. На натпреварот од 6. коло во Ла лига, Реал за прв пат загуби по 20 натпревари во низа, Кадиз по 14 години се врати во шпанската елитна ...

Кралска бламажа среде Мадрид (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Екипата на Кадиз направи вистинска сензација со победата над Реал Мадрид и тоа на гости. Кадиз славеше со 0:1 во дуелот со актуелниот шампион на Ла Лига. Одличувачкиот момент се случи на 16.

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

TopSport - 17.10.2020

Фудбалерите на Кадиз приредија вистинска сензација во Примера, во рамките на шестото коло, среде Мадрид тие го победија бранителот на трофејот Реал со 1:0. Зинедин Зидан го потцени квалитетот на екипата која по 14 години се врати во шпанската елитна ...

Кадиз го шокираше Реал Мадрид во пресрет на „Ел Класико“ (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Повратникот во првата шпанска лига, екипата на Кадиз, успеа да го шокира Реал Мадрид на гостински терен и му ја прекина долгата серија без пораз во Ла Лига на големиот фаворит. Антони Лозано во 18.

(ВИДЕО) Сензација во Мадрид: Кадиз го совлада Реал!

Спортклуб - 17.10.2020

Сосема неочекувано, екипата на Кадиз вечерва во рамките на 6. коло од Ла Лига го совлада Реал Мадрид на гостински терен со 0:1. Единствениот погодок беше постигнат во 16. минута од мечот кога Алваро Негредо одлично со глава му асистира на Лозано, а ...

Сензација во Мадрид: Кадиз го победи Реал Мадрид!

Sport M - 17.10.2020

Сосема неочекувано, Кадиз го совлада Реал Мадрид како гостин вечерва во рамките на 6. коло во ЛаЛига со минимални 1:0. Единствениот погодок беше постигнат во 16-та минута кога Негредо со одличен удар со глава и асистираше на Лозано, а тој со многу ...

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Опсервер - 17.10.2020

Мадрид, 17 октомври 2020 () – Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август.

Кадиз го шокираше Реал Мадрид, кралот е поразен на свој терен (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби на свој терен од Кадиз со 1-0, фудбалерите на Зинедин Зидан не беа доволно добри за да го победат новиот учесник во Примера. Кадиз има одличен старт на сезоната, а импресионираше и денеска кај најголемиот фаворит за трофејот, Реал ...

Шампионот на колена: Кадиз го шокираше Реал на гости (ВИДЕО)

SportMedia - 17.10.2020

По серија од три победи, актуелниот шпански шампион Реал (М) доживеа неочекуван шок на домашен терен и го претрпе првиот сезонски пораз. Вечерва момците на Зидан загубија од новакот Кадиз со 1:0 и со тоа ја прекинаа одличната серија на стартот на ...

ВИДЕО: „Кралевите“ се посрамотија со Кадиз и првпат загубија во Примера

Gol.mk - 17.10.2020

Актуелниот шпански првак Реал Мадрид неочекувано киксна со повратникот во елитата Кадиз (0-1) и го доживеа првиот неуспех во новата сезона од Примера . Извештај од натпреварот: Домаќинот го одигра најлошото полувреме во новата сезона и заслужено ...

Сериозен хендикеп за Реал, Рамос го пропушта „Ел Класико“

Спортклуб - 17.10.2020

Реал Мадрид денеска се соочи со екипата на Кадиз, а Серхио Рамос беше заменет по првите 45 минути игра. Причина за замената е повреда, која доаѓа на седум дена во пресрет на „Ел Класико“, односно четири дена пред првиот меч на Реал во Лигата на ...

ВИДЕО: Кадиз го шокираше Реал

Дриблинг - 17.10.2020

Новиот прволигаш во Ла Лига Кадиз направи вечера сензација триумфирајќи над актуелниот шпански првак со 1-0. Триумфот на гостите им го донесе репрезентативецот на Хондурас Антони Лозано уште во 16 минута.

Сензација во Мадрид – Кадиз до полн плен против „бледите кралеви“ (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Кадиз приреди сензација откако го совлада актуелниот шампион Реал Мадрид на гости со 0-1. Клучниот момент во натпреварот се случи во 16. минута од натпреварот кога Антони Лозано донесе водство од 0-1, на асистенција на искусниот Алваро Негредо.

Кадиз го шокираше Реал среде Мадрид! (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Актуелниот шпански шампион Реал Мадрид доживеа неочекуван пораз на домашен терен од аутсајдерот Кадиз (0-1) во шестото коло од шпанската Ла Лига. Кадиз постигна гол за рано водство уште во 16.

ВИДЕО: Рамос покажа голема храброст, Зидан го остави во соблекувалната на полувремето!

Sport M - 17.10.2020

Серхио Рамос е неодминлив дел од составот на Реал повеќе од една деценија, а капитенската лента ја носеше последните неколку години. Рамос е добро познат играч кој е украсен со голема пожртвуваност и е подготвен да оди со глава таму каде што ...

Зидан: Докажавме дека можеме да направиме големи работи со ротации

MakPress - 16.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека неговите играчи се подготвени за ротации за да се справат со набиениот распоред на тимот, почнувајќи од натпреварот од Ла Лига во сабота на домашен терен против Кадиз.

Зидан: Докажавме дека можеме да направиме големи работи со ротации

Кумановски м. - 17.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека неговите играчи се подготвени за ротации за да се справат со набиениот распоред на тимот, почнувајќи од натпреварот од Ла Лига во сабота на домашен терен против Кадиз.

Реал Мадрид шокиран на свој терен, кралот на колена пред Кадиз (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби на свој терен од Кадиз со 1-0, фудбалерите на Зинедин Зидан не беа доволно добри за да го победат новиот учесник во Примера. Кадиз има одличен старт на сезоната, а импресионираше и денеска кај најголемиот фаворит за трофејот, Реал ...

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Sport M - 17.10.2020

Мадрид, 17 октомври 2020 (МИА) – Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август.

„Кралевите“ паднаа дома по 15 натпревари

Република - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на ...

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

Макфакс - 17.10.2020

Фудбалерите на Кадиз приредија вистинска сензација во Примера, во рамките на шестото коло, среде Мадрид тие го победија бранителот на трофејот Реал со 1:0. Зинедин Зидан го потцени квалитетот на екипата која по 14 години се врати во шпанската елитна ...

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

А1 On - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на ...

Шок во Мадрид – Кадиз го победи Реал

Опсервер - 17.10.2020

Фудбалерите на Кадиз приредија вистинска сензација во Примера, во рамките на шестото коло, среде Мадрид тие го победија бранителот на трофејот Реал со 1:0. Зинедин Зидан го потцени квалитетот на екипата која по 14 години се врати во шпанската елитна ...

По 15 натпревари без пораз, Реал Мадрид совладан од Кадиз

Frontline - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на ...

По 15 натпревари без пораз, Реал загуби од Кадиз!

Денешен - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на ...

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Либертас - 17.10.2020

Мадрид, 17 октомври 2020 (МИА) – Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август.

Крај на серијата на Реал од 15 натпревари без пораз

Курир - 17.10.2020

Реал Мадрид загуби од Кадиз (0:1) во домашниот натпревар од 6. коло на Шпанското фудбалско првенство. Ова е прв пораз за тимот на тренерот Зинедин Зидан од 7 август. Тогаш загубија од Манчестер сити (1:2) во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на ...

Зидан: Докажавме дека можеме да направиме големи работи со ротации

Либертас - 16.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека неговите играчи се подготвени за ротации за да се справат со набиениот распоред на тимот, почнувајќи од натпреварот од Ла Лига во сабота на домашен терен против Кадиз.