TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чадеж: Во Скопје започнуваме нова ера на економска и политичка соработка

24Инфо - 28.07.2021

Бизнисмени од Србија, Северна Македонија и Албанија денеска и утре во Скопје ќе разговараат за можностите за подобра економска соработка во регионот. Претседателот Александар Вучиќ, како и премиерите Еди Рама и Зоран Заев, ќе ја охрабрат ...

Чадеж: Во Скопје започнуваме нова ера на економска и политичка соработка

Канал5

Чадеж: Во Скопје започнуваме нова ера на економска и политичка соработка

Сител

Чадеж: Во Скопје започнуваме нова ера на економска и политичка соработка

Frontline

Мини Шенген со нови промени

Сител - 28.07.2021

Работниците слободно ќе бараат работа во регионот. Утре Македонија, Албанија и Србија ќе потпишат меморандум со кој ќе ја изразат својата волја да го олеснат движењето на работната сила, да ги укинат работните дозволи и и да ги поедностава ...

Од Српската трговска комора го најавија бизнис форумот во Скопје со 350 компании од регионот

Либертас

Утре во Скопје ќе се одржи Економски форум на иницијатива на Северна Македонија, Албанија и Србија

Кумановски м. - 28.07.2021

Во организација на Кабинетот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, во координација со кабинетите на претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и претседателот на Владата на Република Албанија, Еди Рама, а ...

Заев, Рама и Вучиќ утре на Економски форум во Скопје

Мета

Заев: Утре ќе го објавиме името на регионалната иницијатива која досега беше нарекувана „Мал шенген“

4NEWS

Утре во Скопје ќе се одржи Економски форум на иницијатива на Северна Македонија, Албанија и Србија

CivilMedia

Заев: Балканот е нашиот заеднички европски дом во кој се поддржуваме и во кој ги унапредуваме односите

Локално - 28.07.2021

Попладнево им посакав добредојде на претседателот на Србија, Вучиќ и на премиерот на Албанија, Рама после што имавме заедничка прошетка по новиот скопски кеј, каде домаќин ни беше градоначалникот Шилегов.

Заев: Попладнево им посакав добредојде на Вучиќ и Рама

Канал5

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Заев: Балканот е нашиот заеднички европски дом

Frontline

Вучиќ: Три важни договори во Скопје

Локално - 28.07.2021

Претседателот Александар Вучиќ изјави дека утре во Скопје ќе бидат потпишани три договори меѓу Србија, Северна Македонија и Албанија. Како што рече, едниот се однесува на побрзиот проток на стоки и услуги помеѓу трите земји, другиот за заедничка ...

Вучиќ: Три важни договори во Скопје

Република