TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајка пријавила дека син ѝ ја нападнал пред угостителски објект во Драчево

Сител - 26.06.2022

На 25.06.2022 во 20.30 часот во Полициска станица Драчево В.В.(55) од Скопје пријавила дека околу 19.30 часот, пред угостителски објект на подрачјето на Драчево, поради претходно недоразбирање, била физички нападната од нејзиниот син Д.Р.

Дете нападнато од познаник во Кочани

Курир - 25.06.2022

На 24.06.2022 во 16:30 часот во Полициска станица Кочани Е.И.(38) од Кочани пријавила дека околу 16:20 часот во Кочани нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице кое го познавал.

Малолетник нападнат на плоштад во Штип

Курир - 25.06.2022

На 24.06.2022 во 20:40 часот во Полициска станица Штип Ф.Ј.(40) од Штип пријавила дека околу 20:00 часот на плоштад во Штип, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Битолчанец физички ја нападнал поранешната партнерка

Курир - 25.06.2022

На 24.06.2022 во 23:00 часот во Полициска станица Битола, битолчанка пријавила дека околу 18:00 часот на патот Битола—с.Бистрица, битолско, била физички нападната од А.К. од Битола, со кого претходно била во љубовна врска.

Скопјанец физички ја нападнал неговата мајка

MakPress - 26.06.2022

На 25.06.2022 во 01.00 часот на подрачје на Центар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода К.Т.(31) од Скопје, постапувајќи по пријава од 00.30 часот според која на 21.06.2022 околу 19.00 часот ...

Битолчанка нападната во угостителски објект

Курир - 25.06.2022

На 24.06.2022 во 18:25 часот во Полициска станица Битола Б.С.(39) од Битола пријавила дека околу 03:30 часот во угостителски објект во Битола била физички нападната од А.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Тешко повреден велосипедист во Битола, бил удрен од сограѓанин со автомобил

Курир - 25.06.2022

На 24.06.2022 во 11:45 часот на крстосницата од ул.„Гоце Делчев“ и ул.„Брегалничка“ во Битола патничко возило „опел астра“, со битолски регистарски ознаки, управувано од А.С.(74) од Битола удрило во велосипедист Ѓ.А.(59) од Битола.

Пет градежни работници нападнати од три лица во Скопје

Курир - 25.06.2022

На 24.06.2022 во 18:30 часот во Полициска станица Аеродром Ј.И.(24) од Скопје пријавил дека околу 12:00 часот на објект во изградба на подрачјето на Аеродром, додека извршувал градежни работи, тој и четворица негови колеги, по претходно ...

Скопјанец си ја нападнал својата мајка

Press24 - 25.06.2022

К.Т.(31) од Скопје бил уапсен од Единицата за интервентна полиција во 01.00 часот на 25.06.2022, откако половина час претходно пристигнала пријава во полицијата. Според пријавата, на 21.06.2022 околу 19:00 часот во семејниот дом на подрачјето на ...

Битолчанка нападната во угостителски објект

Република - 25.06.2022

На 24.06.2022 во 18:25 часот во Полициска станица Битола Б.С.(39) од Битола пријавила дека околу 03:30 часот во угостителски објект во Битола била физички нападната од А.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Битолчанка нападната во угостителски објект

Lider - 25.06.2022

На 24.06.2022 во 18:25 часот во Полициска станица Битола Б.С.(39) од Битола пријавила дека околу 03:30 часот во угостителски објект во Битола била физички нападната од А.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Битолчанка нападната од поранешниот љубовник

Република - 25.06.2022

Доцна синоќа, еден час пред полноќ, во Полициска станица Битола, битолчанка пријавила дека околу 18:00 часот на патот Битола—с.Бистрица, битолско, била физички нападната од А.К. од Битола, со кого претходно била во љубовна врска.

Дете од Кочани нападнато од познаник

Република - 25.06.2022

Дете било нападнато од страна на познаник. Случајот го пријавила мајката на малолетникот во полициска станица во Кочани. На 24.06.2022 во 16:30 часот во Полициска станица Кочани Е.И.(38) од Кочани пријавила дека околу 16:20 часот во Кочани нејзиниот ...

Женска тепачка во кафана во Битола

MakPress - 26.06.2022

На 24.06.2022 во 18.25 часот во Полициска станица Битола Б.С.(39) од Битола пријавила дека околу 03.30 часот во угостителски објект во Битола била физички нападната од А.Н. Се преземаат мерки за расчистување на ...

Битолчанец ја истепал бившата девојка

MakPress - 26.06.2022

На 24.06.2022 во 23.00 часот во Полициска станица Битола, битолчанка пријавила дека околу 18.00 часот на патот Битола—с.Бистрица, битолско, била физички нападната од А.К. од Битола, со кого претходно била во љубовна врска.