TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаку го комплетираше враќањето во Интер

24Фудбал - 29.06.2022

Агентот на Ромелу Лукаку потврди дека ги потпишале сите документи и позамицата од Челси во Интер е комплетирана. Лукаку се врати во Интер, наскоро се очекува тоа да го потврди и клубот на официјалната страна.

Официјално: Лукаку го комплетираше враќањето во Интер (ВИДЕО)

24Фудбал

Златан Ибрахимовиќ потпишал нов договор со Милан!?

Слободен Печат

Лукаку се врати во Интер (ВИДЕО)

МКД

Милан и Ибра постигнале интересен договор, се работи за симболична сума

Спортманија - 29.06.2022

Златан Ибрахимовиќ ќе остане во Милан и во следната сезона. Според пишувањата на италијанските медиуми, италијанскиот првак и ветеранот се договориле за нова соработка, а шведскиот голгетер прифатил да остане на „Сан Сиро“ за симболична сума, ...

Ибрахимовиќ ќе заработува симболично, само да продолжи да игра

Екипа

Ибрахимовиќ не оди во пензија: Нов едногодишен договор за симболична плата во Милан

Sport 1

Ибрахимовиќ ќе игра за ситниш во Милан следната сезона

МакФудбал

Златан потпишал само шестмесечен договор со Милан за 100.000 евра?

Макфакс

Парите не му се важни: Ибрахимовиќ се согласи на помала плата само за да игра!

СуперСпорт - 29.06.2022

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ имаше болки во текот на минатата сезона, но сепак помогна во освојувањето на Скудетото, а потоа замина на операција поради која го чека нова пауза од неколку месеци.

Парите не му се важни: Ибрахимовиќ потпишува нов договор со Милан!

Спортски

Парите не му се важни: Ибрахимовиќ потпишува нов договор со Милан!

Курир

Останува на „Сан Сиро“: Ибрахимовиќ потпишал нов договор за симболична плата во Милан

Дерби - 29.06.2022

Златан Ибрхаимовиќ веќе е во петтата деценија од својот живот, но тој и понатаму не планира да и стави крај на својата активна играчка кариера. Последните информации кои говорат од Италија е дека напаѓачот и клубот постигнале договор за продолжување ...

Останува на „Сан Сиро“: Ибрахимовиќ потпишал нов договор за симболична плата во Милан

Точка