TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изјавата на Наумовски – за власта избрзана, за опозицијата сериозна

Алсат-М - 18.01.2018

Изјавата на македонскиот претставник во преговорите за името Васко Наумовски дека предлогот на медијаторот Метју Нимиц е недостоинствен, за ДУИ е избрзана, а за ВМРО-ДПМНЕ изјава која треба да се сфати сетиозно.

Изјавата на Наумовски за предлогот на Нимиц - за власта избрзана, за ВМРО-ДПМНЕ сериозна

Press24 - 18.01.2018

Изјавата на македонскиот претставник во преговорите за името Васко Наумовски дека предлогот на медијаторот Метју Нимиц е недостоинствен, за ДУИ е избрзана, а за ВМРО-ДПМНЕ изјава која треба да се сфати сетиозно.

Изјавата на Наумовски - за власта избрзана, за опозицијата сериозна...

Н.Македонија - 18.01.2018

Изјавата на Наумовски - за власта избрзана, за опозицијата сериозна Изјавата на македонскиот претставник во преговорите за името Васко Наумовски дека предлогот на медијаторот Метју Нимиц е недостоинствен, за ДУИ е избрзана, а за ВМРО-ДПМНЕ изјава ...

Изјавата на Наумовски - за власта избрзана, за опозицијата сериозна

+инфо - 18.01.2018

Лидерот на ДУИ Али Ахмети смета дека изјавата на Наумовски е спорна оти претходно тој не се консултурал со македонските власти. Изјавата на македонскиот претставник во преговорите за името Васко Наумовски дека предлогот на медијаторот Метју Нимиц е ...