TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кендис кон хејтерите на нејзината фигура: Прво погледнете се во огледало

Локално - 12.07.2018

Кон крајот на јуни, Кендис Своепул по втор пат стана мајка. Таа му роди син на бразилскиот модел Херман Никол, со кого таа е заедно повеќе од 13 години. Моделот бил уловен од страна на папараци по раѓањето, додека беше на плажа со своето семејство и ...

Ова е вистинско женско тело: Манекенката ја покажа фигурата само после еден месец откако се породи

Точка - 12.07.2018

Супермоделот Кендис Сванеапол пред помалку од еден месец на свет го донесе синот Ариел. Манекенката која е најпозната по соработката со брендот Викторија Сикрет, пред неколку дена отпатувала за Бразил, а топлото време го поминува сончајќи се на ...

Кендис Сванапул во бикини по раѓањето на второто дете

ЗаЗабава - 12.07.2018

Тренд е меѓу славните личности, особено моделите, инстантно да се враќаат во форма по породувањето, па сè почесто никнуваат фотографии на социјалните мрежи од извајани постпородилни фигури.

Ангелот на Victoria Secret покажа тело на млада мајка

Канал5 - 11.07.2018

Супермоделот Кендис Своунпул го покажа своето тело во бикини на само еден месец по породувањето. Моделот на Викторијас Сикрет на плажа во Бразил се прошета во бикини, откако пред само еден месец го роди синчето Ариел.

Нема да ви се верува колку добро изгледа: Ангелот на Викторија Сикрет на плажа!

Хитпортал - 11.07.2018

Манекенката Кендис Свонепул,најпозната по соработката со брендот Викторија Сикрет пред помалку од еден месец на свет го донесе Аријел. Пред неколку дена отпатува во Бразил, каде најголемиот дел од времето го поминува на плажите.

Само еден месец по породувањето Кендис изгледа вака: Долги, затегнати нозе и мало стомаче (ФОТО)

Курир - 13.07.2018

Супермоделот Кендис Своунпул го покажа своето тело во бикини на само еден месец по породувањето. Моделот на Викторијас Сикрет на плажа во Бразил се прошета во бикини, откако пред само еден месец го роди синчето Ариел.

Само еден месец по породувањето Кендис изгледа вака: Долги, затегнати нозе и мало стомаче

Скопје24 - 13.07.2018

Супермоделот Кендис Своунпул го покажа своето тело во бикини на само еден месец по породувањето. Моделот на Викторијас Сикрет на плажа во Бразил се прошета во бикини, откако пред само еден месец го роди синчето Ариел.