TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мистериозно видео од Nissan како најава за премиерата во Детроит / ВИДЕО

Додај Гас - 12.01.2019

Со навстина мистериозно видео, јапонскиот Nissan најави концепт кој ќе дебитира на авто саемот во Детроит Видео клипот не дава апсолутно никаков траг во однос на новиот автомобил, а јапонскиот производител го најавува како возило кое „ја ...

Nissan го намалува бројот на вработени во Европа

24auto - 12.01.2019

Јапонскиот производител Nissan објави дека ќе го намали бројот на вработени во европското седиште во Швајцарија. Со цел намалување на трошоците како и излез од неповолната финансиска состојба, јапонскиот производител во седиштето во Рол ќе го намали ...

Фабриката на Peugeot во Mulhouse го произведе милионитиот 2008!

CARClub - 11.01.2019

Шест години по лансирање на Peugeot 2008, францускиот производител во својата фабрика во Mulhouse го произведе милионитиот примерок на популарниот кросовер. Компактниот Peugeot 2008 се произведува на три локации ширум светот – во Европа, Кина и во ...

(ФОТО) НОВИОТ PEUGEOT 208: Пристигнува на саемот во Женева

Високи Октани - 11.01.2019

Премиерата на новиот Peugeot 208 ја очекуваме на почетокот на март месец во Женева Актуелната 208-ка дебитираше при крајот на 2011 година, па се очекуваше дека Peugeot ќе го искористи минатогодишниот Автосалон во Париз за на домашен терен да го ...