TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од општина Аеродром 300.000 денари за победниците на турнирот во мал фудбал

Вечер - 13.06.2018

Во преполниот Спортски центар „Ново Лисиче” вчера се одржа финалниот натпревар на седмиот по ред турнир во мал фудбал „Скопје 2018″ меѓу екипите на Маг Логистик – Компанија Атанасовски. Во рамките на настанот, градоначалникот на Општина Аеродром ...

„Компанија Атанасовски“ победник на турнирот во мал фудбал Скопје 2018

Sport M - 13.06.2018

Екипата на Компанија Атанасовски е победник на седмиот по ред турнир во мал фудбал „Скопје 2018“, откако синоќа во финалето во Спортски центар „Ново Лисиче“ го совлада тимот на Маг Логистик со 3:0.

Аеродром: Вечерва завршува Турнирот во мал фудбал „Скопје 2018“

iPortal - 12.06.2018

Денеска, со натпреварите за трето и прво место завршува седмиот по ред турнир во мал фудбал „Скопје 2018“, кој изминатиов месец се одржуваше во Спортскиот центар „Ново Лисиче“. Настанот почнува во 19:00 часот со фудбалски натпревар меѓу училишните ...

300.000 денари за победниците на Турнирот во мал фудбал Скопје 2018

iPortal - 13.06.2018

Вчера, во преполниот Спортски центар „Ново Лисиче“ се одржа финалниот натпревар на седмиот по ред турнир во мал фудбал „Скопје 2018“ меѓу екипите на Маг Логистик – Компанија Атанасовски. Во рамките на настанот, градоначалникот на Општина Аеродром ...

300.000 денари за победниците на турнирот во мал фудбал „Скопје 2018“

Макфакс - 14.06.2018

Во преполниот спортски центар „Ново Лисиче“ на 12 јуни се одржа финалниот натпревар на седмиот по ред турнир во мал фудбал „Скопје 2018“ меѓу екипите на Маг логистик – Компанија Атанасовски.