TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Панки од „Куку Леле“ уапсен на грчката граница, бил баран со потерница

365 - 23.03.2019

Сашо Кимовски, познат како Панки од групата „Куку Леле“, бил уапсен на грчката граница при влез во Грција. Панки бил баран со европска потерница распишана од Германија, поради учество во криминална мрежа што пред 13 години крадела податоци Апсењето ...

Во Грција уапсен државјанин на Северна Македонија, баран со германска потерница

Сител - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Северна Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска ...

Во Грција уапсен македонски државјанин, баран со германска потерница

Опсервер - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Северна Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска ...

Во Грција уапсен државјанин на Македонија баран со германска потерница

Фокус - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска агенција ...

Уапсен ПАНКИ од ,,Куку леле” на грчката граница!

24Инфо - 23.03.2019

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, е Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“, ...

Во Грција уапсен државјанин на Северна Македонија, баран со германска потерница

А1 On - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52-годишен државјанин на Северна Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска ...

Во Грција уапсен македонски државјанин, баран со германска потерница

Н.Македонија - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52- годишен македонски државјанин кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска агенција ...

Во Грција уапсен државјанин на Северна Македонија баран со германска потерница

1tv - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Северна Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска ...

Панки од „Куку Леле“ уапсен на грчка граница

Курир - 23.03.2019

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, е Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“, ...

Панки од „Куку Леле“ уапсен на грчка граница

Република - 23.03.2019

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, е Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“, ...

Во Грција уапсен македонски државјанин баран со германска потерница

Либертас - 23.03.2019

Според потерницата, 52-годишниот, во 2006 од два банкомати во Минхен, украл податоци и лозинки на кредитни и дебитни картички со поставување на микроскопски чипови што ги снимале податоците и со поставување на дополнителна тастатура.

Во Грција уапсен државјанин на Северна Македонија, баран со германска потерница

Вечер - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Северна Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска ...

Во Грција уапсен Македонец баран со потерница од Германија

24 Вести - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Северна Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска ...

Панки од „Куку Леле“ уапсен на грчка граница

Нетпрес - 23.03.2019

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, е Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“, ...

Го барале 13. години: Уапсен Македонец кој правел хаос во многу земји низ светот

Press24 - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати.

Во Грција уапсен државјанин на Македонија, баран со германска потерница

MakPress - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска агенција ...

Ограбувач на банкомати во Германија по 13 години фатен од грчките цариници

+инфо - 23.03.2019

Според потерницата, 52-годишниот, во 2006 од два банкомати во Минхен, украл податоци и лозинки на кредитни и дебитни картички со поставување на микроскопски чипови што ги снимале податоците и со поставување на дополнителна тастатура.

Во Грција уапсен македонски државјанин, во Германија направил хаос

Точка - 23.03.2019

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Македонија кој се барал со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, објави грчката новинска агенција ...

Грчката полиција уапси македонски државјанин

Фактор - 23.03.2019

Во Грција e уапсен македонски државјанин, кој се барал со германска потерница. При влез во земјата, тој е уапсен, а по него германските власти распишале потерница за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, ...

Панки од „Куку Леле“ уапсен на грчка граница

Скопје24 - 23.03.2019

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, е Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“, ...

Панки од „Куку Леле“ е Македонецот уапсен на грчка граница?

Магазин - 23.03.2019

Утринава во медиумите одекна веста дека 52 годишен Македонец бил уапрен при влез во Грција. Имено според неофицијални извори на Нетпрес се работи за познатиот пејач, член на групата „Куку Леле“,Сашо Кимовски или познат како Панки.

Уапсен Панки од „Куку Леле“

1tv - 23.03.2019

Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“ e уапсен при влез во Грција. Апсењето на музичарот следува по европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати.

Уапсен Панки од „Куку Леле“

Либертас - 23.03.2019

Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“ e уапсен при влез во Грција. Апсењето на музичарот следува по европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати.

Панки од „Куку Леле“ уапсен на грчка граница

Пулс24 - 23.03.2019

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, е Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“, ...

На влез во Грција, уапсен Панки од „Куку Леле“

Локално - 23.03.2019

Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“ e уапсен при влез во Грција. Апсењето на музичарот следува по европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати.

Панки, уапсен при влез во Грција – се барал и со европска потерница

Скопје1 - 23.03.2019

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, е Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“, ...

Приведен на граница: Панки од „Куку леле“ осомничен за криминал

Женски магазин - 23.03.2019

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела податоци од картички на банкомати, е Сашо Кимовски-Панки од бендот „Куку Леле“, ...