TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напиток кој ја враќа свежината и енергијата на организмот

Денар - 17.05.2018

До сега би требало сите јасно да знаат дека – се што јадеме и пиеме, се одразува на нашиот изглед. Поради тоа и решението за подобар изглед лежи токму во тоа – во исхраната. Одредени намирници го хидрираат телото одвнатре, и на кожата и ги даваат ...

Лимон за лекување нервоза и мигрена

Локално - 17.05.2018

Сите болести доаѓаат од нервите. Изморен човек не може да работи ефикасно, не може целосо да ужива во одморот. Разнишаниот нервен систем предизвикува нервоза, несоница, мигрена, умор и главоболка.

Напивка која ќе ви реши 10 проблеми во организмот

Орбис - 17.05.2018

Здравјето доаѓа преку устата, а оваа комбинација е совршен и здрав утрински напиток… Медот и јаболковиот оцет делуваат благотворно поради своите способности за одбрана од инфекции и третирањето на различните околности кои влијаат за подобар квалитет ...

Диета со туна – за три дена три килограми помалку

Орбис - 17.05.2018

Диетата со туна е краткорочна инстант диета од која просечно се слабее 1,5-2 кг за 3 дена. Оваа диета за слабеење не бара многу одрекување, а од друга страна постигнува добри резултати. Туната е особено богата со здрави омега 3 масти, кои го штитат ...

Волшебна напивка која ги топи килограмите додека спиете или седите

Скопје24 - 16.05.2018

Без премногу напорни тренинзи, ослободете се од вишокот килограми со помош на лековитите својства на циметот и медот. Сок кој согорува стотина калории додека вие седите и читате? Возможно е ако ги земете предвид лековитите својства на циметот и ...

Со сок од калинки успорете го процесот на стареење

Gotvi.mk - 16.05.2018

Ако сакате да го успорите процесот на стареење и да го зајакнете имунитетот, пијте свежо цеден сок од калинки, советуваат стручњаците. Оваа вкусна напивка е вистински концентрат од витамин Ц, богата е со калиум и витамини А и Е, содржи фолна ...

Го чисти телото и лечи дури 50 болести, а се прави за 5 минути

Gotvi.mk - 16.05.2018

Истражувањата потврдиле дека овој чај има исклучителна улога во решавање на многу здравствени проблеми. Има позитивен ефект во случаи на деменција или рак. Главната состојка е куркума, која има важна улога во детоксикација која го успорува процесот ...

Напивка што го намалува нивото на маснотиите во крвта

Орбис - 16.05.2018

Како да им се помогне на луѓето што имаат високи нивоа на холестерол во крвта, а во исто време и некои болести, како што е дијабетес или, пак, заболувања на црниот дроб и бубрезите? Постои рецепт за напивка што може да го намали количеството ...

Најмоќната комбинација на состојки: Магданос и сода бикарбона за еден месец го намалуваат холестеролот

Канал5 - 16.05.2018

Овој рецепт е направен за да помогне во намалувањето на нивото на холестерол и согорувањето на масти за многу кратко време. Дури и некои лекари го препорачуваат на своите пациенти кои страдаат од висок холестерол.

Природни сокови за здравје и за виталност

Н.Македонија - 16.05.2018

Природата ни дарува многу плодови што постојано ни се на дофат, сè што треба да направиме е да издвоиме десетина минути и да подготвиме вкусни сокови што се вистински витамински бомби. Изговорите од типот: немам време, овошјето е скапо, немам ...

Напиток кој е „бомба” за слабеење – топи сало и го елиминира холестеролот

Gotvi.mk - 16.05.2018

Направете напиток кој помага да топите килограми како од шега. Не само што помага да го забрзате метаболизмот, туку помага и за слабеење, полн е витамини и здравје. Ги елиминира и холестеролот.

Пијалок кој го уништува холестеролот и согорува масти

Орбис - 16.05.2018

Овој напиток за кратко време го намалува холестеролот и ги гори маснотиите. Дури и лекарите почнаа да го препорачуваат овој напиток на своите пациенти кои имаат проблеми со холестеролот бидејќи неговиот ефект е чудесен.

Сладок леден напиток кој ги топи маснотиите и го намалува обемот

Орбис - 16.05.2018

Состојки: 1/2 шолја сечкана свежа краставица 1 лажица мед 1 шолја сок од лимон или лимета 2 шолји сечкана лубеница 1 лажица рендан ѓумбир Овој напиток содржи малку калории, а хранливата лубеница во него со часови ќе ве држи сит.

Златна мешавина за природен имунитет!

Divian Arts - 15.05.2018

Kуркумата во комбинација со мед е непроценлив природен лек! Овој природен лек се препорачува за консумирање кај луѓе кои се борат со бактерии и вируси. Мешавината има свои идеални својства, благодарение на силните состојки – мед и куркума, a доби ...

Секојдневно пиете какао, а не сте ни свесни што оваа напивка му прави на организмот

Gotvi.mk - 15.05.2018

Пиењето какао нека ви стане навика. Вашиот организам ќе ви биде благодарен, а еве и зошто! Какаото е познато како чувар од слободни радикали, ги намалува стресот и депресијата, штити од болести на срцето и крвните садови како и од многу видови ...

Со овој напиток ќе го стопите салото

Женски магазин - 15.05.2018

Оваа комбинација од состојки го топи салото со неверојатна брзина, а тоа е особено значајно пред летниот ...

Волшебна напивка која ги топи килограмите додека спиете или седите

Орбис - 17.05.2018

Без премногу напорни тренинзи, ослободете се од вишокот килограми со помош на лековитите својства на циметот и медот. Сок кој согорува стотина калории додека вие седите и читате? Возможно е ако ги земете предвид лековитите својства на циметот и ...