TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТВ дуел: Заев-Мицкоски во „Само Вистина“ на Канал 5 – вторник во 18:30!

iPortal - 25.03.2019

“Дами и господа, наши сограѓани, дојде и тој ден. ДЕНОТ НА ЧИСТАТА ВИСТИНА…САМО ВИСТИНА. Двајцата најмоќни, но и најхаризматични лидери конечно ќе ги вкрстат копјата пред телевизиските камери.

Утре TВ дуел Заев-Мицкоски

МКД - 25.03.2019

За утре во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 најавен е ТВ дуелот на премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Заев денеска во Куманово повика да се следи телевизиското соочување.

Осумтемина отцепени вмровци ќе ја решат судбината на СЈО, и Заев и Мицкоски во лов на нивните гласови

Сакам да кажам - 25.03.2019

По застојот во преговорите меѓу власта и ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство со кој треба да се реши статусот на Специјалното јавно обвинителство, клучни за двотретинското мнозинство за реформскиот закон се осумтемина пратеници кои се ...

Мицкоски викендов во Битола

Тера - 25.03.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски викендов во посета на Битола. Информацијата со фотографии беше објавена на интернет страницата на партијата. „На средбата тој посочи дека од досегашните средби што ги имал со голем број на граѓани ширум ...

Мицкоски се сретна со исклучената осумка од ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М - 25.03.2019

На иницијатива на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, осумте избркани пратеници од оваа партија, се сретнаа со него. Веста беше објавена од независната група пратеници, не давајќи многу детали за состанокот и за темите за кои се разговараше.

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски

Канал5 - 25.03.2019

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ извести дека денеска имале средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на негово барање. Осуммината пратеници кои кон крајот на минатата година ја напуштија партијата и формираа своја независна група ...

Мицкоски се сретна со пратениците исклучени од ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 25.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Собранието се сретнал со осумте пратеници од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. Средбата се одржала на барање на Мицкоски информираа од оваа пратеничка група, но повеќе ...

Катица повторно ги спои „независните“ и Мицкоски, оти Заев спрема двотретинско мнозинство за СЈО

Скопје1 - 25.03.2019

По денешната средба помеѓу лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и независната осумка во Собранието, извори за „Скопје 1“ немаше многу информации за тоа кои биле точните теми на кои се разговарало.

Мицкоски ги викна „независните“ поради Катица

Независен - 25.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со осумчлената независна пратеничка група. Изненадувачкиот состанок се одржа во Собранието, а бил по иницијатива на лидерот на опозицијата.

СДСМ: Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ пак лаже, Заев не е поврзан со фирмата за која опозицијата денеска лажеше

24Инфо - 25.03.2019

Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски повторно лажат, велат од СДСМ откако опозицијата денеска информираше дека премиерот Зоран Заев е поврзан со фирма производител на канабис. -ВМРО-ДПМНЕ нема план, нема програма, нема ниту идеја или предлог за ...

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски

Вечер - 25.03.2019

Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ, денес оствари средба со него во македонското Собрание.

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Фактор - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Мицкоски си подаде рака со независната пратеничка група на Канческа – Милевска, Владанка, Мукоски и другите пратеници

Магазин - 25.03.2019

На оваа средба на Мицкоски во изминативе 2-3 месеци им претходеле неколку подготвителни средби на други пратеници од ВМРО-ДПМНЕ со дел од независните пратеници. Нашите извори тврдат дека се подобруваат личните релации со независните пратеници и се ...

Мицкоски се сретна со Канчевска-Милеска, Мукоски, Василевски, Александрова и другите

Скопје1 - 25.03.2019

„Денес 25.03.2019 година Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание.

Димитар Димовски и Никола Мицевски на средби со жителите на Општина Виница

Курир - 25.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден продолжи со теренските посети. Тим на партијата предводен од членот на ИК, Димитар Димовски и координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски ги посети виничките села Градец и Истибања.

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на средби со жителите на Општина Босилово (ФОТО)

Курир - 25.03.2019

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ продолжија со теренските посети низ државата каде што со непосредни средби разговараа за реалните проблеми со кои се соочуваат граѓаните на Република Македонија.

(ФОТО) Силјановска повторно во друштво на Иванов, Мицковски и други функционери од ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 25.03.2019

Кандидатката на ВМРО – ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановска иако пред извесно време на социјалната мрежа Фејсбук се пофали дека немала партиски штаб и дека таа е надпартиски кандидат, факт е дека голем дел од кампањата по се изгледа ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ и смета напредокот, инвестициите и новите работни места

MakPress - 25.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ е против напредокот, им смета растот на економијата, инвестициите, новите работни места, им смета тоа што се повеќе пари завршуваат кај граѓаните. Затоа што тоа го покажува успехот на владата на СДСМ и исправните политики на интеграција.

Мицкоски: Да се избориме за нашата Македонија

Канал5 - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на ораторска вечер организирана од Унијата на млади сили на ...

ВМРО-ДПМНЕ со теренски посети во Виница и Чашка

Курир - 24.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ и денес продолжува со теренски посети ширум државата. Членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес ги посетија општините Чашка и Виница. Во општина Чашка посетени беа населените места Сотле и Теово.

Мицкоски: Изборите кои следат не се само одлука за претседател, тие се одлука за тоа каква Македонија сакаме

Курир - 24.03.2019

Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се многу повеќе од тоа, тие се одлука за тоа каква Македонија сакаме, понижена, криминална, ограбена, без вредности и ...

Мицкоски: „Ќе се борам за втората Македонија, онаа Македонија која што е нашиот завет„

Магазин - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на ораторската вечер организирана од УМС на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека ќе се бори за втората Македонија, онаа вистинска и онаа Македонија која што е нашиот завет.

Членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во работна посета на општина Петровец

Курир - 24.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ и овој викенд продолжува со теренските активности и посета на населени места низ Македонија. Членови на Извршниот Комитет на партијата беа во општина Петровец, каде што ги посетија населените места Катланово, Сушица и Горно Коњари.

СДСМ: Валканиот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат идеи и програма, тоа не е оправдување за валкана кампања во која ...

iPortal - 24.03.2019

Валканиот Христијан Мицкоски и неговиот партиски подмладок во недостиг на конкретни идеи користат ниски и валкани кампањи во кои злоупотребуваат деца и цели семејства. Тоа што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат идеја, немаат програма ниту став за важни ...

Утре TВ дуел Заев-Мицкоски во 18:30 часот

24Инфо - 25.03.2019

Утре TВ дуел Заев-Мицкоски во 18:30 часот Ова ќе биде второ соочување на двајцата политички лидери, по ланското на јавниот национален сервис. За утре во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 најавен е ТВ дуелот на премиерот и претседател на СДСМ Зоран ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема идеја и не може да се помири со успесите на полицијата

24Инфо - 24.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат идеја, немаат програма, ниту политичка понуда. Опозицијата не може да се помири со успесите на МВР и полицијата. Затоа од информации кои веќе се објавени во Билтените на МВР се обидуваат да манипулира, со случаи за кои ...

Мицкоски се сретна со “независните” пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 25.03.2019

На иницијатива на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, осумте избркани пратеници од оваа партија, се сретнаа со него. Веста беше објавена од независната група пратеници, не давајќи многу детали за состанокот и за темите за кои се разговараше.

Средба на Мицкоски со поранешните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ - Канческа-Милевска, Мукоски, Василевски, Авировиќ...

МКД - 25.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во Собранието, се сретна со осумте пратеници од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. Средбата се одржа по барање на Мицкоски, информираа од оваа пратеничка група.

Мицкоски ги викна на средба независните пратеници

Нетпрес - 25.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со осумчлената независна пратеничка група. Изненадувачкиот состанок се одржа во Собранието, а бил по иницијатива на лидерот на опозицијата.

Мицкоски: Заев и СДСМ функциите ги користат само за да дојдат до пари

24Инфо - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на општина Битола. Како што информираат од партијата, во неговото обраќање тој посочил дека од досегашните средби што ги имал со голем број на граѓани ширум земјата слушнал ...

СДСМ: Компанијата Канабис ОНЕ нема поврзаност со премиерот

Канал5 - 25.03.2019

Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски повторно лажат, реагираат од СДСМ на прес конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ нема план, нема програма, нема ниту идеја или предлог за граѓаните па ги продолжува измислените, лажни ...

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Република - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ на средба со Мицкоски

Макфакс - 25.03.2019

Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание.

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 25.03.2019

Средба денеска имаше во Собранието меѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Оваа средба била на барање на Мицкоски. Тие разговарале за актуелната политичка состојба, ставовите за реформските ...

Мицкоски сака да се смири со одметнатите пратеници

AKO - 25.03.2019

Денеска, 25.03.2019 година Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание.

Димитар Димовски и Никола Мицевски на средби со жителите на Општина Виница

MakPress - 25.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ во текот на вчерашниот ден продолжи со теренските посети. Тим на партијата предводен од членот на ИК, Димитар Димовски и координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски ги посети виничките села Градец и Истибања.

ВМРО-ДПМНЕ со теренски посети во Виница, Чашка, Петровец и Могила

MakPress - 25.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ и денес продолжува со теренски посети ширум државата. Членови на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денес ги посетија општините Чашка, Виница, Петровец и Могила. Во општина Чашка посетени беа населените места Сотле и Теово.

Мицкоски: Изборите не се само за претседател, туку за тоа каква Македонија сакаме

Нетпрес - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на ораторска вечер организирана од унијата на млади сили на партијата. -Навистина е убав настанот кога гледате млади луѓе со сиот нивен жар, потенцијал и младешка непрекор како имаат волја и желба ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со валкана кампања злоупотребуваат деца на функционери

MakPress - 25.03.2019

Валканиот Христијан Мицкоски и неговиот партиски подмладок во недостиг на конкретни идеи користат ниски и валкани кампањи во кои злоупотребуваат деца и цели семејства. Тоа што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат идеја, немаат програма ниту став за важни ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успесите на полицијата

Макфакс - 24.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ нема идеја и не може да се помири со успесите на полицијата, па од објавени информации во Билтенот на МВР се обидува да манипулира, реагира СДСМ по изјавата на Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски се сретна со пратениците исклучени од ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 25.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во Собранието, се сретна со осумте пратеници од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. Средбата се одржа по барање на Мицкоски, информираа од оваа пратеничка група, но ...

Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ повторно лаже, Заев нема никаква поврзаност со фирмата за која опозицијата денеска лажеше

А1 On - 25.03.2019

Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски повторно лажат. ВМРО-ДПМНЕ нема план, нема програма, нема ниту идеја или предлог за граѓаните па ги продолжува измислените, лажни кампањи на Никола Груевски кои немаат врска со реалноста.

Заев: Мицковски е неодговорен и тешко е да се дебатира со него, повикувам да го следите дуелот

iPortal - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ на средба со Мицкоски

24Инфо - 25.03.2019

Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание.

Мицкоски: Изборите кои следат се одлука за тоа каква Македонија сакаме

Република - 24.03.2019

Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се многу повеќе од тоа, тие се одлука за тоа каква Македонија сакаме, понижена, криминална, ограбена, без вредности и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема идеја и не може да се помири со успесите на полицијата

MakPress - 24.03.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски немаат идеја, немаат програма, ниту политичка понуда. Опозицијата не може да се помири со успесите на МВР и полицијата. Затоа од информации кои веќе се објавени во Билтените на МВР се обидуваат да манипулира, со случаи за кои ...

СДСМ: Компанијата Канабис ОНЕ нема поврзаност со премиерот

Либертас - 25.03.2019

Скопје, 25 март 2019 Врти-сучи ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски повторно лажат. ВМРО-ДПМНЕ нема план, нема програма, нема ниту идеја или предлог за граѓаните па ги продолжува измислените, лажни кампањи на Никола Груевски кои немаат врска со реалноста.

Заев: Утре гледајте, ќе биде интересно со Мицкоски

Press24 - 25.03.2019

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го следат телевизиското соочување. За лидерот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека е тешко да се дебатира со ...

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски „на негово барање“

еМагазин - 25.03.2019

Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание, соопшти партијата.

Мицкоски се сретна со пратениците што се отцепија од ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 25.03.2019

„Денес 25.03.2019 година Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание.