TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италија чекаше 16 години, па ја победи Србија за финале на ЕП против Словенија

Екипа - 18.09.2021

Одбојкарите на Италија ќе играат во финалето против Словенија на Европското првенство 2021. Италијанците сосема заслужено со 3-1 во полуфиналната пресметка славеа против Србија целосно доминирајќи на мечот од самиот почеток па, без малку, до самиот ...

Србите нема да ја бранат титулата, Италија е во финалето на одбојкарското ЕП!

SportMedia - 18.09.2021

Српската одбојкарска репрезентација нема да ја брани европската титула затоа што вечерва во полуфиналето доживеа пораз од Италија со 1:3. Во Катовице репрезентацијата на Италија имаше одличен настап, одбојкарите беа расположени за надигрување, а и ...

Словенија ги прегази Полјаците и им врати за – утнатата химна (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.09.2021

Одбојкарите на Словенија се пласираа во финалето од Европското првенство (ЕП), откако во вечерашното прво полуфинале го изненадија домаќинот Полска со 3-1 во сетови (17-25, 32-30, 25-16, 37-35) на завршницата в Катовице.

Драма во Катовице со 10 меч топки, Словенија ќе игра за европската титула

Слободен Печат - 18.09.2021

Одбојкарската репрезентација на Словенија е првиот финалист на Европското првенство откако го совлада домаќинот Полска со резултат 3:1. Во една вжештена атмосфера во Катовице словенечките одбојкари дојдоа до триумфот, првиот сет го освоија Полјаците ...

Словенците бесни: Полјаците им ја пуштија српската химна пред полуфиналето (ВИДЕО)

Екипа - 18.09.2021

Необична ситуација се случи на Европското првенство во одбојка. Во полуфиналето Полска се соочи со Словенија чији одбојкари беа и тоа како изнервирани пред почетокот на натпреварот. Полјаците место словенечката химна ја пуштија химната на Србија ...

Словенците збеснаа кога им ја утнаа химната, па на терен ги „убија“ домаќините (Видео)

Спортманија - 18.09.2021

Познат првиот финалист на европското првенство во одбојка Словенија ќе игра во финалето на Европското првенство во одбојка откако со 3:1 во сетови ја победија Полска и тоа сред Катовице. Дуелот започна со необичен превид на домаќините.

Неверојатна драма во Катовице: Словенија преку Полска во финалето на ЕП!

Екипа - 18.09.2021

Одбојкарите на Словенија се првите финалисти на Европското првенство 2021 откако во неверојатно драматично полуфинале во Катовице славеа во четири сета против домаќинот Полска. Полска одлично го почна мечот добивајќи го првиот сет со 25-17, но се ...

(ВИДЕО) Каков кикс на домаќините, им ја пуштија српската химна на Словенците

Спортклуб - 18.09.2021

Необична ситуација се случи на Европското првенство во одбојка кое се одржува во Полска. Полјаците како домаќини на првенството во полуфиналето играа со Словенија чии играчи ги изнервираа со гафот пред почетокот на мечот.

Словенија го совлада светскиот шампион и влезе во финалето на Европското првенство

Дриблинг - 18.09.2021

Одбојкарите на Словенија се првите финалисти на Европското првенство во одбојка, бидејќи во полуфиналето го победија домаќинот и актуелниот светски шампион Полска со 3: 1. Полјаците го доби првиот сет 25:17 и задачата беше значително потешка за ...

Словенија избори финале на одбојкарското ЕП!

SportMedia - 18.09.2021

Репрезентацијата на Словенија се најде во финалето на Европското одбојкарско првенство втор пат по ред откако вечерва во полуфиналето во Катовице, пред 10 илјади навивачи, ја совлада Полска со 3:1.

ВИДЕО: Каква грешка на организаторите на ЕП, на Словенците им ја пуштија српската химна

Слободен Печат - 18.09.2021

Денеска на програмата се полуфиналните натпревари на Европското првенство во одбојка, еден од домаќините Полска игра против Словенија, а актуелниот европски шампион Србија ќе се соочи со Италија.

Скандал на ЕП во одбојка: Интонирана српската химна наместо словенечката (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.09.2021

Пред почетокот на првиот полуфинален натпревар на Европското првенство во одбојка помеѓу домаќинот Полска и Словенија се случи голем скандал. Наместо да се интонира словенечката химна во прв момент почна да се слуша химната на Србија, по што ...