TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хари и Меган повторно ја шокираа јавноста: Еве што направиле пред да се роди Лилибет и тоа без дозвола на кралицата

Женски магазин - 24.06.2021

Една недела пред да се роди Лилибет Дијана, но и пред да ја замолат кралицата Елизабета за одобрение да ја именуваат својата ќерки по неа, принцот Хари и Меган Маркл купија корисничко име за веб-страница наречена „Лили Дијана“.

Хари и Меган ја нарекоа својата ќерка Лилибет по принцот Филип

MTM - 23.06.2021

Војводите од Сасекс Хари и Меган го избраа името Лилибет за своја ќерка за да му оддадат почит на принцот Филип, а не на кралицата Елизабета Втора, изјави извор близок до принцезата Дајана за Дејли меил. Хари го обожаваше Филип.

Принцот Вилијам пред Кејт Мидлтон бил лудо вљубен во оваа дама, ќе се изненадите чија внука е

+инфо - 23.06.2021

Нови детали од интимноста на принцот Вилијам протекуваат во јавноста. Војводата од Кембриџ, наводно, во своите помлади денови бил преокупиран со една посебна дама – внуката на неговата сегашна маќеа Камила Паркер Боулс.

Хари и Меган повторно ја изненадија јавноста: Една недела пред да ја добијат ќерката направиле нешто без дозвола од ...

Точка - 23.06.2021

Една недела пред да се роди Лилибет Дајана, но и пред да ја прашаат кралицата Елизабета дали на ќерката може да ѝ дадат име по неа, принцот Хари и Меган Маркл купиле корисничко име за веб страница под назив „Лили Дајана“.

Хари и Меган повторно ја изненадија јавноста: Една недела пред да ја добијат ќерката направиле нешто без дозвола од ...

Press24 - 23.06.2021

Една недела пред да се роди Лилибет Дајана, но и пред да ја прашаат кралицата Елизабета дали на ќерката може да ѝ дадат име по неа, принцот Хари и Меган Маркл купиле корисничко име за веб страница под назив „Лили Дајана“.

Испливаа непознати детали од младоста на принцот Вилијам: Пред Кејт бил луд по оваа бомба, нема да верувате чија ...

Фактор - 23.06.2021

Фото: Profimedia Нови детали од интимноста на принцот Вилијам протекуваат во јавноста Војводата од Кембриџ, наводно, бил преокупиран со посебна дама во помладите денови – внуката на неговата сегашна маќеа Камил Паркер Боулс.

„Гледам дека буквално те прогонуваат, не можам да те изгубам“ (ВИДЕО)

Локално - 23.06.2021

Новиот трејлер за контроверзниот филм за војводата и војвотката од Сасекс – „Хари и Меган: Бегство од палатата“, на својот профил на Инстаграм го објави актерката Сидни Мортон, која ја игра Меган Маркл.

(ВИДЕО) Објавен трејлерот за контроверзниот филм за Меган и Хари – Бегство од палатата

iPortal - 23.06.2021

Новиот трејлер за контроверзниот филм за војводата и војвотката од Сасекс – „Хари и Меган: Бегство од палатата“, на својот профил на Инстаграм го објави актерката Сидни Мортон, која ја игра Меган Маркл.

Хари и Меган уште еднаш ја шокираа јавноста: Дали е возможно да мислеле и на тоа?

Убавина и Здравје - 23.06.2021

Меган Маркл и принц Хари купиле корисничко има за веб-сајт со назив „Лили Дијана“ една недела пред да им се роди ќерката и пред да ја прашаат кралицата Елизабета дали може да ја крстат ќерка им по неа, односно по нејзиниот прекар Четири дена пред да ...

Мама Дајана би била кошмар за внуците: Како зборуваше принцот Вилијам за непрежалената принцеза?

Хаштаг - 23.06.2021

Принцот Вилијам за својата мајка... Поминаа повеќе од 20 години откако принцезата Дајана почина трагично во сообраќајна несреќа и годинава видовме неколку документарци кои ја слават. Најинтересниот, наречен Дајана Наша Мајка: Нејзиниот живот и ...

Хари и Меган потврдија дека закупиле имиња на домени пред кралицата да го одобри името на нивната ќерка

Локално - 23.06.2021

Меган Маркл и принцот Хари купиле веб-страница во име на „Лили Дајан“ скоро една недела пред раѓањето на нивната ќерка и „Лилибет Дајана“ на денот на раѓањето, што е пред кралицата да им дозволи да го користат нејзиниот прекар.

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат - 22.06.2021

Според британските медиуми, принцот Чарлс нема намера да се сретне со принцот Хари, кој треба да пристигне во Велика Британија кон крајот овој месец. Имено, во моментот кога принцот Хари ќе слета во Лондон од Лос Анџелес за да присуствува на ...

Принцот Хари ќе дојде на подигнувањето на споменик на мајка му Дијана во Лондон

+инфо - 22.06.2021

Да беше жива, принцезата Дијана на 1 јули годинава ќе наполнеше 60 години. Нејзин споменик ќе биде поставен во градината Санкен, која ѝ била омилена градина на Дијана во 15-те години живеење во палатата во Кенсингтон.

Принцот Чарлс има пеколен план за Арчи: Одлуката на идниот крал ги разбеснила Меган и Хари

Точка - 22.06.2021

Веќе некое време британските медиуми пишуваат дали синот на Меган Маркл и принцот Хари, малиот Арчи, ќе ја добие титулата принц. Сега извор близок до кралското семејство тврди дека тоа не е можно бидејќи принцот Чарлс не сака неговиот внук да биде ...

МЕГАН И ХАРИ БЕСНИ: Oдлуката на принцот Чарлс за Арчи e пеколна

Lider - 22.06.2021

Веќе некое време британските медиуми пишуваат дали синот на Меган Маркл и принцот Хари, малиот Арчи, ќе ја добие титулата принц. Сега извор близок до кралското семејство тврди дека тоа не е можно бидејќи принцот Чарлс не сака неговиот внук да биде ...

Принцот Чарлс ќе се погрижи малиот Арчи никогаш да не ја добие титулата принц?! – Никогаш нема да биде во прв ред

Убавина и Здравје - 22.06.2021

Принцот Чарлс ќе се погрижи неговиот двегодишен внук Арчи никогаш да не стане принц, откриваат британските медиуми во неделата. Престолонаследникот и син на кралицата Елизабета, принцот Чарлс јасно ставил до знаење дека синот на принцот Хари и Меган ...

КОГА ТОЈ ЌЕ СЕДНЕ НА ТРОНОТ, НИШТО ПОВЕЌЕ НЕМА ДА БИДЕ ИСТО: Чарлс одлучил дали малечкиот Арчи ќе ја понесе титулата ...

Екран - 22.06.2021

Во британските медиуми веќе подолго време се шпекулира дали синот на Меган Маркл и принцот Хари, малиот Арчи, ќе ја има титулата принц. Извор близок до кралското семејство тврди дека тоа воопшто не е можно, имајќи предвид дека принцот Чарлс не сака ...

Чарлс нема да дозволи неговиот внук Арчи да биде принц

Вечер Прес - 23.06.2021

Британските медиуми веќе извесно време шпекулираат дали синот на Меган Маркл и принцот Хари, малиот Арчи, ќе ја има титулата принц. Чарлс не сака внукот да биде во редот на наследници. Извор близок до кралското семејство тврди дека тоа воопшто не е ...

КОНФЛИКТОТ ЕРПУТИРА: Чарлс, наводно, ќе стори сé што може за да се осигура дека синот на Хари и Меган никогаш нема да ...

Попара - 22.06.2021

Британскиот престолонаследник принцот Чарлс ќе се погрижи неговиот двегодишен внук Арчи никогаш да не стане принц. Чарлс јасно стави до знаење дека синот на Хари и Меган нема да има место меѓу главните фигури на кралското семејство бидејќи планира ...