TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Фајненшл Тајмс“: Србија индиректно извезла муниција во Украина за 800 милиони евра

Либертас - 23.06.2024

„Фајненшл тајмс“ објави проценки дека Србија индиректно, преку други земји, извезла муниција во Украина во вредност од 800 милиони евра од почетокот на руската инвазија на Киев, јави дописникот на МИА од Белград.

Фајненшл тајмс: Србија индиректно извезла муниција во Украина за 800 милиони евра

Фактор - 23.06.2024

„Фајненшл тајмс“ објави проценки дека Србија индиректно, преку други земји, извезла во таа земја муниција во вредност од 800 милиони евра од почетокот на руската инвазија на Украина. Србија дискретно ја зголемува продажбата на муниција на Запад, што ...

„Фајненшл Тајмс“: Србија индиректно извезла муниција во Украина за 800 милиони евра

Независен - 23.06.2024

Белград – „Фајненшл тајмс“ објави проценки дека Србија индиректно, преку други земји, извезла муниција во Украина во вредност од 800 милиони евра од почетокот на руската инвазија на Киев, јави дописникот на МИА од Белград.

„Фајненшл Тајмс“: Србија индиректно извезла муниција во Украина вредна 800 милиони евра

Слободен Печат - 23.06.2024

„Фајненшл тајмс“ објави проценки дека Србија индиректно, преку други земји, извезла муниција во Украина во вредност од 800 милиони евра од почетокот на руската инвазија на Киев, јави дописникот на МИА од Белград.

Фајненшл Тајмс: Србија индиректно извезла муниција за Украина вредна 800 милиони евра, Вучиќ не знае каде одат ...

Денешен - 23.06.2024

„Фајненшл тајмс“ објави проценки дека Србија индиректно, преку други земји, извезла муниција во Украина во вредност од 800 милиони евра од почетокот на руската инвазија на Киев, јави дописникот на МИА од Белград.

„Фајненшл тајмс“ открива: Србија индиректно извезла муниција во Украина за 800 милиони евра

Локално - 23.06.2024

„Фајненшл тајмс“ (Financial Times) објави проценки дека Србија индиректно, преку други земји, извезла во земјата муниција во вредност од 800 милиони евра од почетокот на руската инвазија на Украина.

„ФАЈНЕНШЛ ТАЈМС“ ОБЈАВИ БРОЈКА ОД 800 МИЛИОНИ ЕВРА Србија преку други земји извезла муниција во Украина

+инфо - 23.06.2024

Европа и САД со години работат на оддалечување на Вучиќ од Путин, изјави за „Фајненшл тајмс“ западен дипломат, додавајќи дека клучен играч на ова е американскиот амбасадор Кристофер Хил, кој пристигна во Белград еден месец по почетокот на руската ...