TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Незаборавниот златен ден за Ема Мекион во водите во Токио

Дриблинг - 01.08.2021

Ема Мекион е втората пливачка која успеала да освои седум медал на едни Олимписки игри. Австралијката денеска се закити со два злати медали, во штафетата 4×100 метри и на трката на 50 метри слободен стил. Со ова стигна до седум медали на игрите.

Ема Мекион на врвот на пливачкиот свет

SportMedia

Две злата за Ема Мекион: Австралијката е прва олимпијка по 70 години со седум медали

Sport 1

Неверојатен рекорд во Токио, Австралијката Мекион освои седум медали

Слободен Печат

САД со злато и нов светски рекорд на 4Х100 метри мешанo

SportMedia - 01.08.2021

Штафетата на САД во состав Рајан Марфи, Мајкл Ендру, Калеб Дресел и Зак Епл го освои златниот медал, а воедни и постави нов светски рекорд од 3 минути 26 секунди и 78 стотинки во дисциплината 4Х100 мешано на Олимписките игри во Токио.

Пливачите од САД со светски рекорд го освоија златото во штафета 4×100 метри мешано

Независен

Пливачите од САД со светски рекорд го освоија златото во штафета 4×100 метри мешано

Опсервер

Пливачите од САД со светски рекорд го освоија златото во штафета 4×100 метри мешано

Сител

Пливачите од САД со светски рекорд го освоија златото во штафета 4×100 метри мешано

ТВ21

Пливачите од САД со светски рекорд го освоија златото во штафета 4×100 метри мешано

Република

Пливачите од САД со светски рекорд го освоија златото во штафета 4×100 метри мешано

Денешен

MakPress Таратур